Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 255 - Valtice


Popis

Rozsáhlý barokní zámek západně od Břeclavi, součást architektonického a krajinářského Lednicko - Valtického areálu, chráněného UNESCO.

Mapa

Navštívil jsem Valtice

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Zámecký hotel Anton Florian, Zámek 1, Valtice
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Infocentrum, náměstí Svobody 4, Valtice
Toto místo prodává také turistickou známku
Suvenýry ve Světě pohádek a strašidel, Valtice
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku Toto místo prodává také výletku
Vinotéka, Valtice, náměstí Svobody
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku Toto místo prodává také výletku
Zámek Valtice - pokladna
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
ZÁMKY
Kraj/okres:
Jihomoravský kraj/Břeclav
Poloha:
48°44'22.16"N 16°45'20.49"E
Hodnocení:
0
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 255 - Valtice
Obrázek č. 2, Turistické známky, No. 255 - Valtice
Obrázek č. 3, Turistické známky, No. 255 - Valtice
Obrázek č. 4, Turistické známky, No. 255 - Valtice


Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Jakub Lahučký
Jakub Lahučký
TZ
Zakoupeno v IC ve Valticích.
 
Eva Berankova
Eva Berankova
TZ
Dostupná v IC Valtice
 
Philipp Malov
Philipp Malov
TZ
Zakoupeno v místním infocentru
 
Jindřich Dohnal
Jindřich Dohnal
Valtice zámek
Vše v pohodě
 
Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Známku mám ze zámku.
 
Zuzana Skřivánková
Znamka
Sice ještě s lesenim, ale i tak krásný zámek. Prošli jsme i zámeckou zahradu.
 
Stanislav Staněk
Stanislav Staněk
TZ
Zámek částečně v rekonstrukci, v jarní dobu zatím jen jedna prohlídková trasa. Šel jsem na výstavu Zámek - sídlo pokroku (zdarma). Sice velmi malá, ale zajímavá. Pokud půjdete, zkuste menší dveře v zadní místnosti, jestli jsou odemčené jako včera. Asi to není zamýšleno jako součást expozice, ale ve skutečnosti je...
TZ na pokladně zámku, IC v sobotu odpoledne zavřené.
 
Zdeněk Macháček
Zdeněk Macháček
Valtice
Známka zakoupena v pokladně zámku.
 
Standa
Dostupnost
Potvrzuji, že známka nikde k sehnání není. IC zavřené s vývěskou "Do 8.10. otevřeno denně". Na pokladně výstavy na zámku mne odkázali opět na IC s tím, že v sobotu známky stejně došly. Hotel Hubertus je nevede, Městské muzeum je v rekonstrukci a všechny vinotéky na náměstí zavřené...
 
Petra Urbánková
Petra Urbánková
TIC
TIC přestěhováno na zámek, sedí v něm dvě protivný důry, co se tváří děsně důležitě a opovážil se je obtěžovat!

Známku Valtic nemají, něměli jí nikde, ani u Hubertuse, ani v žádné vinotéce, ani v muzeu ani v podzemí.
Velké zklamání.

Zámek je ovšem luxusní, náměstí nádherné, za zmínku stojí Muzeum vinařství, kde mají nachystaný zajímavé expozice zvířat ČR a spoustu zajímavých úkolů, které budou bavit nejenom děti.

Výborný oběd ve Valtické rychtě, milá obsluha, rychlý servis.

Ve Valticích si nejvíc užijí milovníci vína.
 
Broskvoň Obecný
Broskvoň Obecný
Valtice
Známka zakoupena ve valtickém infocentru, přes sezónu mají otevřeno i o víkendu asi do 16:00 hodin, TZ seženete i na pokladně zámku. Jako prohlídkový okruh jsme si zvolili barokní divadlo, bohužel tento okruh je otevřený až o letních prázdninách. Jiný okruh jsme nechtěli takže procházka kolem zámku přes nádvoří do parku. Na nádvoří stylová kavárna, doporučuji.
 
Jarka Karesová
Jarka Karesová
známka
ZNÁMKA NENÍ K DISPOZICI NA ZÁMKU, ALE V Ic U KOSTELA
 
Tomáš Parák
Tomáš Parák
Valtice
Známka zakoupena v IC Valtice.
 
Martin Staněk
Martin Staněk
Bez problémů
TZ zakoupena v IC ve Valticích. Ale takové obsazení IC pohledat. Řekl bych, že příslušné dámy jsem obtěžoval
 
Martin
TZ 255
TZ zakoupena v IC ve Valticích na náměstí.
 
Ludmila Urbanová
turistická známka
Bohužel,neměli nikde turistickou známku a vizitku zámku Valtic k sehnání.
 
Radim Václav Mihalik
Radim Václav Mihalik
Re: turistická známka
Dnes jsem koupil přímo v Informačním centru na náměstí, měli jich dostatek.
 
Jan Ladislav Lác
Jan Ladislav Lác
TZ
Zámek je nádherný až na to že mu zrovna dělali novou fasádu, tak stál hned vedle jeřáb. TZ bez problémů k sehnání měli tu i rande-vous a kolonádu.
 
Jana Potůčková
Jana Potůčková
TZ
2.9. v IC byly k dostání všechny známky kromě Valtického Podzemí - tuto TZ prý seženeme přímo v Podzemí.
 
Karel
po sněžce opět smůla, hold sezóna pomalu končí
na zámku nemají , IC zavřené
 
had550
Valtice
Infocentrum na náměstí je pěkně blbé. Když jsme vkročili a pozdravili tak ta baba co tam byla se ani nezvedla od počítače a "napůl huby" odpověla na pozdrav až po půl minutě. Když jsem se zeptal jestli mají TZ tak mi drze odsekla jestli umim koukat ,že jsou za mnou.Za celou dobu co jsme tam byli ani nezvedla hlavu, stále jen koukala do počítače. Celé íčko na mě působí divným dojmem, protože vše je zamknuté a turistické mapky a letáčky nemají. TZ doporučuji koupit ve vinařství na náměstí mají 3 druhy, můžete si vybrat a navíc jsou ochotní. Bude te-li v Lednici seženete známky č.255, 260, 1787 a 856 v rychlém občerstvení u Lukášků u penzionu jordán. Pokud však budete chtít sehnat hodně známek navštivte občerstvení u minaretu mají tu známku: 1869 Zámeček Pohansko1765 Rendez-vous255 Zámek Valtice918 Sirotčí hrádek914 Dívčí hrady260 Zámek Lednice856 Minaret228 Janův hrad428 Rybniční zámeček1654 Kolonáda Reistna1747 Rozhledna Kozí hrádekJedinou známku, kterou myslím neměli je: 1787 Valtické podzemíObsluha občerstvení je velmi milá a ochotná, vřele doporučuji!
 
JHS2308
TZ
Známka k dostání jen - Vinotéka, Valtice, náměstí Svobody. Návštěvu zámku a i sklepu s vínem kde můžete dle libosti ochutnávat to nejlepší víno, vřele doporučuji :-)
 
Davidek83
infocentrum o vikendu zavřené,na zámku známky neprodávají,ve vinotéce na náměstí TZ nemají,městské muzeum zavřené, takže po 30 min běhání po městě měli známku v hotelu Hubertus a to jěště poslední
 
DAVID
TZ jsem sehnal s dalšími Valtickými v IC, zámeckou jsem zahlédl také v NZM, Městském muzeu a i v prodejně suvenýrů u pokladny zámku.Jinak místo samo o sobě velmi zajímavé až na tu průvodkyni - drmolila tak neuvěřitelně, že až "uši přecházely".
 
Spady
TZ jen v infu na náměstí, na zámku žádnou TZ nevedou. Proslíchá se, že pan kastelán není kamarád s TZ.
 
Honza
Na zámku TZ nemají - ostuda
V kase na zámku mne při požadavku TZ dosti neomaleně odbyli, ať zajdu do infocentra. V infocentru jsem se stavil, vyžádal si TZ, ale nezkontroloval jsem si co mi dávají - dali mi Zámeček Rendes-vous (je poblíž ale tam jsem nebyl) - zjistil jsme to až doma - dejte si na ně pozor, mají v tom chaos!Jinak zámek doporučuji, stojí za vidění, jak si žila šlechtická elita, která se svým životem poměřovala s císařskými poměry. Park kolem zámku rovněž pěkný.Šermířské vystoupení během prohlídky dosti ubohé.
 
Jana
V zámku byla tma jako v pytli.Viděli jsme jen zlaté rámy na černých obrazech.Vidět je tam prý jen,když svítí slunce.Hrůza a děs.
 
Michala
TZ měli pouze v I, zbytek památek v okolí neměli. Prohlídka zámku byla hezčí než Lednice. Průvodkyně krásně vyprávěla.. Na zámku mají i ukázku šermířského souboje. Doboručuji navštívit v zámku vinný sklep, zajímavé vyprávění + ochutnávka dobrého vína.
 
adamek33
TZ
TZ měly na zámku v přízemí ve vinotéce - bylo jich dostatek, ale neměly jiné (kolonádu), v pokladně zámku nemají vůbec, TIC jen taky tato TZ, jiné TZ k okolním stavbám neměly, a jinak dost neochotná obsluha v TIC.
 
Exák
V íčku měli jen kolonádu, na zámku neměli,v zemědělském muzeu nevěděli pomalu o co jde. Až vinotéka ppřinesla úspěch.
 
MARKOS
AHOJKY. ZNÁMKU JSEM VE ČTVRTEK KOLEM POLEDNE SPOLU SE ZNÁMKOU KOLONÁDY-1654 BEZ PROBLÉMŮ SEHNAL V MÍSTNÍM ÍČKU. MĚLI JICH DOSTATEK. ZNÁMKU ZÁMKU SEŽENETE I VE VINOTÉCE A NA ZÁMKU. HODNĚ ŠTĚSTÍ.
 
vláďa
Známek dostatek v infocentru na náměstí. Mají i pět pěkných razítek staveb, které jsou v lednicko-valtickém areálu.
 
Jay-P
Zámek byl pěkný a známku jsme sehnali na pokladně. Jinak doporučuji i další objekty LV areálu - na hranicích za Valticemi je krásná kolonáda s parádním výhledem. U těchto zpoplatněných staveb bych rád poradil - nejdříve navštivte je a až pak jeďte na zámek - nepropadnou vám útržky na ochutnávku vína jako nám... :)
 
Tatík
Turistických známek měli dostatek ve vinotéce v přízemí zámku, u pokladny jsou jen pohledy. Návštěvníků plno, naše prohlídka 24.7.2008 šla proti třem dalším.
 
Pavel Kuzebauch
Zámek jsem navštívil až po prohlídce Lednice (kde jsem měl okruh 2) a řekl bych, že tento je mnohem zajímavější než lednický. Alespoň co se týče okruhu a výkladu.Jinak je fakt, že známku jsem sehnal pouze v TIC a na zámku je nemaj. To je myslím škoda.
 
Irena
V neděli 21.10.2007 nebylo možné turistickou známku koupit, Národní zemědělské muzeum je od 8.10. z technických důvodů uzavřeno, vinotéka na náměstí je v neděli také uzavřena stejně jako infocentrum a na zámku ( konkrétně ve vinotéce) jsou známky vyprodány.
 
mimaci
Známka dobře je dostupná v Národním zemědělském muzeu.
 
Jajinka
Tak znamku uz konecne maji, my ji sehnali ve Vinotece.
 
jarson
TZ nemaji a tz neprodavají přímo na zámku ( paní pokladní je opravdu "milá" !) tak se tomu ani nedivím. nemají ji ani ve vinárně, a ani v infocentru- ochotná pani se nám skoro omlouvala že ji nemají.
 
Alena
Zámek byl o trochu slabší,než Lednický.Známka na zámku vůbec nebyla , ale info bylo dobře zásobované.
 
Lucie Procházková
Nádherné místo pro cykloturistiku i s dětmi hezký zámek, příjemné sklípky i penziony, ale nedoporučujeme zámeckou restauraci ve Valticích! Na jednom stole se nám za luxusní ceny ocitly připálené palačinky, jídlo bez chuti, studené brambory a přesolené hranolky.
 
Zdenek
super
krásný zámek, nádherně zachovaný, vřele doporučuju.
 
Aleš
Zámek Valtice jsem navštívil několikrát známku už mám z dřívějška ale mají v zámku pěkné razítko do vanrbuchu a také v IC na náměstíčku pod zámkem. V IC je velmi přijemná paní dala mě i několik prospektů a mapku Valtic.
 
Roman
VTZ
včera 4.7. jsem navštivil zámek. Známku na zámku neměli, tak jsem obešel ostatní místa a tam ji měli. Sháněl jsem i VTZ (10 let od zapsání do UNESKA) bohužel nebyla. Zatím je dostupná pouze v Lednici.....
 
Pavel
Super
Na Infocentru měli otevřeno i na Velikonoce a navíc nám dala paní dobré rady a tipy do okolí . Super
 
Tomáš
V pokladně na zámku nemají, ale ochotně nás odkázali na infocentrum na náměstí. Tam mají známek dostatek.
 
Claricia
Prohlídka zámku nic moc - bylo to způsobené tím, že jsme šli ve skupině, kde bylo asi 30 Němců (opravdu Němců,
ne Rakušanů), kteří měli vlastní průvodkyni - tím pádem byla nejdřív přednáška v češtině, teda spíš nesouvislé
věty, pak to druhá průvodkyně přeložila do němčiny.. No prostě jsme slyšeli sotva půlku toho, co
obvykle..Ale ty zahrady.. Hmmm.. Moc pěkné.
 
Pepa
Nemaji
Na zamku znamku nemaji - pry maji objednano...Infocentrum je podivne zavrene, prestoze podle cedulky oteviraci doby by meli mit otevreno. Zadna informace o dovolene nebo "prijdu hned". Podivne...A to jsem
tam byl dvakrat ve stejnem dni v ruznou dobu.
 
Klárinka
Na zámku se natáčí!
Pozor,až do 23.7. (možná se jim to i protáhne) se na zámku natáčí pohádka, z tohoto důvodu je zámek uzavřen! A bohužel TZ nedostanete nikde jinde, pouze v zámku. Sice je hned vedle INFO a milá slečna,která mě dala alespoň pěkných 5 razítek.Jinak stojí za to si projet na kole Lednicko-valtický areál, doporučuji vzít si cyklomapu Pálava a uvidíte stavby (např. Rande-vouz, Apolonův chrám, Hraniční zámečke, atd.), které fakt stojí zato.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2863 Turistických známek
2789 Výročních TZ
286 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2023 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek