Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1255 - Velká Lhota, evangelický toleranční kostel


Popis

Památný roubený kostel byl postaven v roce 1783, krátce po vydání tolerančního patentu. Proto nemá věž a jeho vchod není z cesty. Jednotné vybavení kostela pochází z roku 1839.

Mapa

Navštívil jsem Velká Lhota, evangelický toleranční kostel

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Hospoda v Obecním domě, Velká Lhota 88 (web)
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Toleranční evangelický kostel, Velká Lhota (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
CÍRKEVNÍ PAMÁTKY
Kraj/okres:
Zlínský kraj/Vsetín
Poloha:
49°26'10"N 18°2'20"E
Hodnocení:
2.846
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1255 - Velká Lhota, evangelický toleranční kostel


05.09.2020 - dostupná bez problému
05.09.2020 - dostupná bez problému
20.08.2020 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Vladislav Dušek
Vladislav Dušek
TZ
TZ koupena přímo v kostele za 30,-, které provádějící chlapec rovnou vhodil do kasičky na milodary.
 
Lukáš Čecháček
Lukáš Čecháček
TZ
Pořízeno na místě. Pěkný kostelík s výstavkou téměř 200 let starých biblí.
 
Vlaďka Macháčková
Vlaďka Macháčková
TZ
Známka koupena přímo v kostele
 
Jitka Kočí
Jitka Kočí
TZ
známka zakoupena v hospodě v Obecním domě u milé výčepní
 
Oldřich Jasenský
Oldřich Jasenský
Doporučuji
Známka koupena přímo v kostele. Ten je přes prázdniny otevřen každý den. V místě milá průvodkyně, která vše vysvětlí a na každý dotaz ráda odpoví. Pokud je zavřeno, tak u dveří kostela je napsán kontakt. Vždy rádi otevřou a popovídají. Doporučuji!
 
Tomáš Parák
Tomáš Parák
Velká Lhota
Známka zakoupena v hospodě v obecním domu.
 
Alena Hrnčířová
Alena Hrnčířová
známka
26.4.2014....připojuji se k názorům ostatních. P. Zajíček je úžasný člověk !! Nádherně a poutavě nám popovídal o kostelíku, nikam nespěchal- to už se dnes málokdy vidí. Kostel určitě stojí za vidění. Turistická známka koupena na místě od p. Zajíčka.
 
Ladislav Jurásek
Ladislav Jurásek
známka
turistická známka zakoupena v hospodě obecní dům.Kostel stojí za vidění
 
Jirka
31.5.2012...p. Zajíček byl bohužel nemocen, takže jsem zavolal na 571638007 faráři p. Kupkovi, který nám ukázal kostel, bez problémů prodal TZ i razítko jsme dostali. Pan farář nám podal poutavý skoro hodinový výklad, i přesto, že se připravoval na pohřeb. Výborný přístup. :)
 
kolis
Známku sme zakoupili v místní hospodě.Vřele doporucuju,moc dobré jídlo a ceny.Vládla tady pohoda a klid,no a přímo pod okny projížděla rally Vsetín takže super!!!
 
zdenka
velká ochota
i já četla stránky TZ a při našem výletě jsem po výstupu z autobusu šla hned k p. Zajíčkovi , který velmi ochotně a rád nám šel otevřít kostel. Povídal nám 1 hod. Byl to krásný zážitek. Byla ovšem taková zima, že jsme si dali ihned po výkladu pleskačku s rumem. Hospoda i obchod zavřené i v Bystřičce. Jinak krásné podzimní počasí.
 
Smudla
Kostelík a pan Zajíček
Dnes jsem se přesvědčil jak dobré je číst ohlasy kolem jednotlivých turistických známek. Jak uvedel Jirkáček i nás pan Zajíček ochotně provedl kostelem a povykládal o historii kostela. Pan Zajíček je člověk po dvou srdečních infarktech , bajpásu srdce a mozkové příhodě, který má elán jak mladík. Jeho paměť na data a historické události je opravdu pozoruhodná a výklad je natolik poutavý, že ani jsme nepostřehli že uplynulo téměř 3/4hodiny. Ke koupi známek dle libosti, pohlednice kostela a dokonce i slavná knížka Jana Karafiáta "Broučci" (působil ve zdejším kostele jako kněz v 19.století) byla ke koupi jak v českém tak německém vydání.
 
Libor
03.07.2011 - neděle po poledni, lilo jako z konve ... ale pan Zajíček nezklamal ... vzal si pláštěnku, kostelík nám odemknul a podal zasvěcený a zajímavý výklad. Zážitek, který si z putování po Beskydech určitě budeme pamatovat. DĚKUJEME. (TZ v kostele od p. Zajíčka.)
 
jirkacek
Velká Lhota
Kostel jsme navštívili během výletu v okolí Valašského Meziříčí. Přijedete-li od přehrady Bystřička , čeká vás pěkný kopec a kostel je na druhém konci obce Velká Lhota. Naproti kostela bydlí pan Zajíček ( bílý dům ) , který nám otevřel kostel a velmi hezky povykládal o historii. Skvělý zážitek. Známka přímo v kostele za 25 kč , také razítko k dispozici. Jen zvenku kostel vidět nestačí , uvnitř je velmi odlišný od ostatních. Navíc je to světová rarita - jediný zachovalý toleranční kostel v původním stavu.Prohlídku doporučuji objednat předem - jinak by pan Zajíček nemusel být doma. Telefonní číslo na něj najdete na www.turistika.cz , vyhledejte uživatele jirkacek a moje turistické cíle. Kromě tel. čísla zde najdete i informace o kostelu a fotografie.
 
Janex
V pondělí odpoledne byl hostinec otevřený, ale známku už prý 3 roky nemají. Kostel zavřený, na faře na zvonění nikdo nereagoval.
 
MARKOS
AHOJKY. DNES VE STŘEDU ODPOLEDNE HOSTINEC POD LIPOU ZAVŘENÝ A KOSTELÍK TAKY. OTVÍRAČKA NENÍ UVEDENA. JINAK KOSTELÍK JE TAKOVÁ ČERNÁ DŘEVĚNÁ CHALOUPKA A PODOBNÝCH CHALOUPEK JE TU VÍC. NAVÍC PŘÍRODA A TY VÝHLEDY CESTOU PROSTĚ SUPER-CESTA VEDE TOTIŽ PO HŘEBENU. ZNÁMKU SI NECHÁM POSLAT. OSTATNÍM HODNĚ ŠTĚSTÍ.
 
Tomáš
Nelze než souhlasit s Pinďou!!!!
 
Pinďa
U Zajíčků
Známku jsem koupil od paní Zajíčkové. Je to velmi příjemná a ochotná paní. Dřevěný kostel krásně voní.
 
Veronika
V Hostinci pod Lípou známku neměli, majitelka hostinec v nedávné době koupila a o známkách jí nikdo nic neřekl, dozvěděla se o nich až od lidí, kteří se po ní ptali. Poté prý psala přímo sem, aby jí nějaké byly poslány, což bylo asi před měsícem a doteď se jí nikdo neozval. No a v kostele jsme se ke známce také nedostali.
 
Dušan
Známka nedostupná. Přestože v domě u pana zajíčka byl někdo přítomen,potvrzeno hlasitým hovorem uvnitř domu (podle pana hospodského paní domu), na zvonění nikdo neotevíral a telefon nikdo nebral. Škoda, když už tam vážíte cestu, tak aspoň mohly být známky v hospodě
 
Horká
Velmi zajímavé a velmi pěkné. Proti kostelu bydlí pan zajíček a ten Vám otevře a kostel a ochotně podá zasvěcený výklad. Všem moc doporučuji. Byla by škoda pokud už tam budete na něj nezazvonit a nepodívat se dovnitř, kde se také prodávají turistické známky.
 
Zdeněk
Omlouvám se za údaj ze dne 26.5.2006. Známka nebyla předražená, chtěl jsem napsat, že byla nedostupná. Stejná
zkušenost tak jak ji popsal Bruno.
 
BoD.
TZ na faře vedle kosteliku
 
Bruno
Kostelík i kopcovitá krajina kolem moc pěkná, vřele doporučuji. Uvnitř jsem však nebyl. Po TZ nikde ani vidu
ani slechu, tak si říkám, že by ji mohli prodávat aspoň v hospodě, kousek od tama. No, nechám si ji poslat.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2742 Turistických známek
2599 Výročních TZ
264 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2021 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek