Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 340 - Velký Blaník 638 m n.m.


Popis

Mýtická hora jižně od Vlašimi.


Mapa

Navštívil jsem Velký Blaník 638 m n.m.

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Rozhledna Velký Blaník
Toto místo prodává také turistickou známku
Zámecká hospoda, Louňovice pod Blaníkem
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
ROZHLEDNY
Kraj/okres:
Středočeský kraj/Benešov
Poloha:
49°38'30.6"N 14°52'23.98"E
Hodnocení:
3
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 340 - Velký Blaník 638 m n.m.
Obrázek č. 2, Turistické známky, No. 340 - Velký Blaník 638 m n.m.


28.01.2024 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Petr Dolejš
Petr Dolejš
Blaník
Zaparkovali jsme u Domu přírody Podblanicka za Kondrací a po červené vyšli na Blaník. Krásná cesta, místy strmější ale zvládli ji i naše děti(8 a 10 let). Příroda a samotná rozhledna a výhledy z ní, za výstup určitě stojí. Super výlet.
TZ na pokladně u Rozhledny.
 
Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Zakoupena na obecním úřadě v Louňovicích pod Blaníkem.
 
Zdeňka Nemravová
Zdeňka Nemravová
TZ
Dnes koupeno na OÚ +1078, TN i vizitky, razítka a pohlednice. Cesta 2 km po červené z Louňovic až na Velký Blaník. Cesta parádní, i když už je listopad. Rozhledna však zavřená-jen SO+NE. Nevadí, byla jsem zde, viděla jsem a zvítězila jsem. Počasí nádherné podzimní malované a přikrásněné sluníčkem. Supr výlet!!!!
 
AJA AJA
AJA AJA
TZ
v IC Louňovice
 
Jitka Kočí
Jitka Kočí
místo
pěkná rozhledna, krásný výhled, pěkná procházka s info tabulemi a dalšími zajímavostmi - vřele doporučuji
 
Matěj Bartoš
Matěj Bartoš
TZ
Zakoupena i v silném dešti a nepropustné mlze přímo na rozhledně. Mají i v IC Louňovice
 
Radim Poledno
Radim Poledno
Dokup známky v případě uzavřeného prodejního místa
Dobrý den,

rád bych se zeptal, jakým způsobem lze zakoupit turistickou známku z místa, kde v době návštěvy nebyla dostupná. Konkrétně jde o lokalitu Blaník, známka č. 340.

Předem děkuji za informaci
 
Štěpán Šubrt
Štěpán Šubrt
Re: Dokup známky v případě uzavřeného prodejního místa
Chybějící známku je možné si nechat poslat z Rýmařova, je třeba předložit nějaký (libovolný) důkaz o návštěvě. Instrukce jsou na těchto stránkách v sekci Turistické známky -> nechte si poslat
 
wenzel
Velký Blaník
Pěkn dřevěná rozhledna na vrcholu bLaníku nad obcí Louňovice p/B. Přímo z Louňovic se dá nahoru zajít za cca 45 minut, nad obcí u lesa je také parkoviště, odkud je to k rozhledně cca půl hodiny a něco málo přes kilometr. Přímo na rozhledně byly o velikonočních svátcích davy lidí, a to i těsně před uzavřením rozhledny. V přízemí rozhledny je občerstvení, akorát počítejte s tím, že obsluha nemá šanci stíhat. JE nereálné, aby jeden člověk připravoval občerstvení, rozdával jej, staral se o kasu a ještě prodával vstupenky a suvenýry :-( Na známku, razítko a vstupenky jsme tak čekali dobrých 10 minut. Musím zmínit i zajímavou vnitřní konstrukci rozhledny, ze které doslova dýchá historie. Ochoz rozhledny je krytý, jsou zde pouze malá otevírací okénka. Pod vyhřátou dřevěnou střechou vzduch nic moc. Lidí se nahoru vejde stěží 8, více najednou není ochoz schopen pojmout, aniž byste se netulili jeden na druhého :-) Výhled dodaleka na všechny strany, kromě Louňovic je vidět Šelmberk nebo Vlašim.
 
Lenka Klicperová
Lenka Klicperová
TZ
Koupena přímo na rozhledně. Otázka je, jestli ji tam měli jen proto, že je to mimo sezónu a info v Louňovicích, i bouda na parkovišti byla zavřená. Známek na rozhledně dostatek-
 
Antonín Sečkár
Antonín Sečkár
TZ
Potvrzuji, že na samotné rozhledně známku bůhví proč nemají, jen vizitku. V budičce na parkovišti nikdo nebyl, ale naštěstí byly v zámku v Louňovicích v "íčku", a to i v sobotu.

Jinak návštěva pěkná, moc se mi líbila vnitřní konstrukce rozhledny se schodišti a trámy trčícími na všechny strany, i když výhled kvůli mlze bohužel nic moc. Ale okolní příroda je překrásná, pokud jdete od Louňovic, doporučuji nehnat se přímo nahoru po červené, ale obejít si to po zelené a nevynechat zejména Veřejovou skálu v severozápadní části kopce.
 
Pinďa
parkoviště
Na parkovišti nad Louňovicemi mají TZ za 30,- ká
 
Aneta Hovorková
Aneta Hovorková
Na rozledně nekoupíte
Včera (28.8.) známku na rozhledně neměli, zakoupeno u paní, co hlídá parkoviště (směrem na Louňovice).
 
Jan Plaček
Jan Plaček
Známka
Známek mají dostatek,vstupné na rozhlednu 20kč.Já už ji raději koupil v Louňovicích.
 
Petra
Známka na rozhledně
TZ na pokladně rozhledny nemají. Dle sdělení paní na pokladně, je možné známku zakoupit i dole na hlavním parkovišti v Louňovicích. Bohužel jsme přišly směrem od Kondrace, takže pro nás tentokrát bez známky:-(
 
Pinďa
TZ nemám
Ne rozhledně TZ nemají, možná budou až v sezoně. Příjemná obsluha rozhledny neví. IC bylo zavřené, TZ z této návštěvy nemám. Ale je mi to vcelku jedno, protože tamo několikrát ročně jezdím a už v minulosti jsem si jí několikrát mohl koupit. Jenže nekoupil, když jsem za celý dosavadní život Blaník nezdolal. TZ byl takový můj motor, abych konečně tento, bájemy opředený vrch, navštívil.
 
Nela Beranová
Nela Beranová
Známka zakoupena v IC v Louňovicích
Moc hezké, pověstmi opředené místo, rozhledna stojí za to, vede k ní nenáročná stezka.
 
Lucie Břízová
Lucie Břízová
info v Louňovicích
známka zakoupena v infu v Louňovicích spolu s TZ 1078
 
Vítek
známka a rozhledna
Na rozhledně jsem byl už dvakrát ale v té době jsem známky ještě nesbíral.Na potřetí byla tz zakoupena na rozhledně.
 
Veronika M.
Velký Blaník
Na rozhledně jsme byli 30. července a známky nebyly. :-(
 
Lucie Vrbová
Lucie Vrbová
nemeli znamku
Na Velkém Blaníku známku v sobotu 19. 7. neměli.
 
Ladislav Svoboda
Ladislav Svoboda
Velký Blaník
Turistické známky na rozhledně i v infocentru v Louňovicích.
 
MARTIN PŘIBÍK
MARTIN PŘIBÍK
Velký Blaník
Známku jsme zakoupili v pokladně rozhledny. Mají i spoustu dalších suvenýrů (vizitky, rozhlednová pexesa, pohledy). Mnohé z toho včetně TZ můžete zakoupit i v infocentru na zámku v Louňovicích pod Blaníkem (pexesa a pohledy zde pořídíte levněji). Paní v pokladně rozhledny je milá, uvaří vám třeba párky nebo načepuje pivo. Z rozhledny je pěkný výhled. Pro cyklisty: na Velký Blaník lze při troše úsilí vyjet i na kole, my jsme to vzali po zelené od obce Lesáky. Kousek pod vrcholem, kde se k zelené připojuje červená značka, je nutné pokračovat delší neznačenou cestou, která se obtáčí kolem Blaníku. Výjezd je náročný, ale já jsem tam vyjel i s dětským vozíkem za kolem.
 
Mirek Kňourek
Mirek Kňourek
...
jedno z mála míst, které můžete navštívit i v zimě, rozhledna otevřená o víkendech. vedle velkého blaníku rozhodně navštívit i ten malý, ruiny kaple jsou nádherný a mají úžasně mystickou atmosféru.
 
Zdeněk Čech
Zdeněk Čech
9.11.2013
Paní pokladní na rozhledně byla příjemná, známky ovšem neměla.
 
Bohumil Freisleben
Bohumil Freisleben
Velký Blaník
Známka zakoupena v pohodě na rozhledně. Jen bych upozornil na chybějící čárku nad I ve slově Blaník.
 
Libor
02.09.2012, nedělě - TZ nečekaně zakoupena na hlídaném parkoviši pod Blaníkem ještě před výstupem na Malý i Velký Blaník, měli i další suvenýry. Jinak OBA Blaníky splnily očekávání, netřeba představovat...
 
Eliška
14.6.2012
Známku neměli :(( Ten kopec na závěr je skutečně exluzivní, s kočárkem si nějak nedovedu představit těch posledních 300 m :)) Kdo to dal, tak fakt smekám :)) My šli tedy odpoledne po celodenním dešti, tak to dosti klouzalo. Ale výhled náherný a rozhledna je fakt hezká. Doporučuji.
 
K + E
19. 5. 2012 TZ zakoupena na rozhledně. Mají tam mnoho dalším suvenýrů. Výhled z rozhledny je nádherný.
 
Lukáš Buček
Rodinka s kočárkem
Šli jsme s ženou z Louňovic a s kočárkem. Je to celkem náročný, na stupnici od jedný do pěti bych dal 4, musíte mít kočárek s nafukovacíma pneumatikama a dobrým odpružením :), ale krásnej výlet a pěkná naučná stezka. Nešli jsme cestou pro zdatné.
 
Karolína Černá
Moc pěkné, už jsem tam byla podruhé a doporučuji také Malý Blaník - zřícenina kaple se smrkem.
 
Michal
Pěkná odpolední procházka hezkou přírodou. Kafe na rozhledně je hrozný, ale co už... ;-) Doporučuji vzít to z Louňovic na zříceninu se smrkem a na Malý Blaník, potom se z červený prošlapat neznačenýma lesníma cestama na zelenou a dále na Velký Blaník a Veřejovou Skálu. Okruh cca 10km.
 
Michael (StrakaNaVrbe)
Tohle fakt stojí za to!I výhled, i samotné místo..!
 
Kevin
Známka bez problému. Parkovné za 30,- na 3 hod. Štreka pěkná, ale výhled za to stojí, doporučuji i Malý Blaník se zřiceninou kostela...
 
straccan
Známka dostupná v pohodě. Pěkný výhled..taky pěknej vejšlap.
 
Wíla
Skvělé místo. Všichni na Blanííííík.
 
mišák
Skvělá naučná stezka i cesta pro zdatné, odměnou je výhled do okolí.
 
mišák
Skvělá naučná stezka i cesta pro zdatné, odměnou je výhled do okolí.
 
Lenka Dvořáková
Krásný výlet lesem až k rozhledně, lemovaný naučnou stezkou pro děti. Moc pěkné.
 
Kamila
Výšlap na kopec moc doporučuji, šla jsem po trase pro zdatné, ale byl to příjemný výšlap. Po cestě vede interaktivní stezka pro děti, takže se třeba naučí poznávat stromy a lesní zvěř.
 
Majka
Výšlap mohu jen doporučit a v podstatě i pro menší děti.Kočárek s většími koly to zvládne také, ale spíše po trase "pro méně zdatné" okolo Veřejové skály. Je to delší, ale celkem v pohodě. Jen na prvních 300m (od parkoviště) je třeba více energie a mimčo do náruče.
 
Martina
V půlce srpna jsme si udělali výšlap na Velký Blaník. Je tam moc krásně, po cestě panely naučné stezky a přírodopisné hrátky pro děti jsou taky supr. Posledních 300 m je náročnějších na nohy, s koly se jde blbě a s kočárkem vůbecnepočítejte. Nezapomeňte kousek pod vrcholem odbočit k Veřejové skále, a koukejte jestli tudy už nevyjíždějí rytíři :-))
 
Jenda
Blaník červenec
Vstup na rozhlednu 20/10, rozhledna jiste jedna z nejhezcich u nas, otevreno ted v lete kazdy den mimo po do peti. Parky za tu cenu (25) vazne hodne poctive a dobre! Jinak skoro vsechno za deset:-D (susenky)... Priznivci informacnich panelu a naucnych stezek si na blaniku prijdou jiste na sve, na vrcholu i v okoli jsou jich vazne tucty:-D Cesta z parkoviste na vrchol neni dlouha, druha cast strme stoupa, lepsi kola nechat dole ve stojanu... Enjoy Blanik, Jenda:-)
 
ydenbroy
stopa Vaška
... ale ta stopa vedle tý desky vypadá spíš jak od Yettiho ... :-) výšlap nahoru je to pěknej, ale stojí za to. je to hold Blaník. Kus národní minulosti - ku svačině času dosti :)
 
Luboš
Známek dostatek, takže vzhůra na Blaník. Pod Blaníkem u info panelů naleznete na zemi přidělanou desku na památku návštěvy prezidenta V.Klause v roce 2005 se rčením: "Zde Václav Klaus zanechal stopu. Rytíři hrr na Evropu." Asi tak nějak.
 
Myska
Upozorňuji, že v pondělí mají zavřeno, takže pokud tam jdete jen kvůli známce, tak si vyberte jiný den. Každopádně procházka je to pěkná a stojí se tam jít podívat i tak :-)
 
Lenka
Známka není
Známku na Blaníku stále nemají,ale v Zámecké hospodě mají Blaník i Louňovice:Jídlo dobré,porce velké,ale
trošku nám vyrazila dech poznámka pana vrchního,jestli si můžeme objednat všichni to samé.Bylo nás 8,v hospodě
asi 10 lidí.
 
KUBA
Známku na hoře nemají
Dá se ale koupit v Louňovicích v Zámecké hospodě.
 
KUBA
Známku na hoře nemají
Dá se ale koupit v Louňovicích v Zámecké hospodě.
 
Slávek
Velký Blaník opět vykraden
To je tedy síla.Člověk se vyškrábe nahoru po ledové stezce,mokrý jako myš a na- hoře zjistí,že rozhlednu zase
vykradli.Údajně chovanci z "pas´ťáku" v Načeradci. Takže kdo půjdete v těchto časech na Velký
Blaník nepočítejte kromě výhledu z rozhledny vůbec s ničím.Žádná TZ,žádný pohled,o občerstvení nemluvě.Přitom
je OÚ v Louňovicích domluven se starostou v Načeradci o informování o útěcích chovanců zmíněného
ústavu.Bohužel zůstalo jen u domluvy,jak nás s kamarádem informoval pracovník OÚ v Louňovicích,který nás
pustil na rozhlednu a staral se alespoň o teplo v přízemí rozhledny.Takže zatím nikde nic.
 
JINDRA
ZIMNÍ BLANÍK
21.1.2006 se bude konat pochod z Vlašimi s názvem Zimní Blaník Ročníky 2003 2004 2005 jsem absolvoval s dětmi
z Kondrace protože z Vlašimi do Kondrace je cesta po silnici .Z Kondrace už super výlet zimní přírodou .Tento
den je vždy i nějaký běžecký závod .Je to super pohled v zimní bundě s teplou čepicí a rukavicemi pozorovat z
rozhledny běžce v trenkách kteří vyběhnou ten šílený zasněžený kopec otočí se a běží zpět.Paní v hospodě byla
VŽDY! příjemná, nesouhlasím s předchozími příspěvky.Každý rok o Zimním Blaníku známky měla.Vždy se na
Zimní Blaník těšíme a je to proto moje nejcenější známka.Pochod vždy ukončíme v restauraci v Kondraci kde za
dobré ceny super vaří.
 
Renata
14.5. jsme byli na Blaníku. Kiosek byl vykraden. Ochotnější paní nám dala aspoň razítko. Výhled stojí za to.
 
Vladimír Šimůnek
Byla to za posledních 10 let moje čtvrtá návštěva Blaníku (dvakrát pro zdatné, dvakrát procházkou). Zatímco
dříve se klíče od rozhledny půjčovaly v Louňovicích anebo měl člověk štěstí a zrovna tam někdo byl, dnes je to
turisticky přístupné a atraktivní místo se všemi jeho negativy. viz popis obsluhy, anebo jen tím, že platíte i
za vstup. Možná raději občerstvení s sebou ale jinak výstup stojí samozřejmě za to. Na podzim i ráj pro
houbaře zejm. v podhůří Blaníku.Nezapomeňte dole v Louňovicích koupit známku - 1076.
 
Kamil
Příšerná obsluha
Vážení přátelé, dejte si velký pozor na příjemnost a vstřícnost obsluhy občerstvení na Blaníku. Je to přeci
jen pěkný "kopec" a ti z vás, kteří vylezou nahoru pěkně zafunění by nemuseli uvítání dvou paní z
obsluhy rozhledny vydýchat. Jejich strohé odseknutí na pozdrav "zavřete dveře" bylo i na mě trochu
moc. :-( ... Dále pozor na záměnu klobásek s párky. Objednali jsme si klobásky, ale poté co jsem viděl jak
vypadají mě notně zajímalo jak by asi vypadalo dát si párky :-)))
 
Vít Ivo
Maly a Velky Blanik
Nezapomente jit take na Maly Blanik!!!Musite byt v dobré fyzické kondici.Je to ten kopec vedle a prochazka je
to delsi,ale nadherna.Je tam pristupna zricenina stareho sidla.Z celeho vyletu me mrzi ze jim na rozhledne
dosli znamky.
 
adesnaj
Přišly jsme o dvě minuty pozdě ZAVŘENO.
 
Milan
Známka dostupná bez problému,jen ten výstup je buď pro fyzicky zdatné, nebo pro trpělivé,protože cesta méně
náročná je pořádně dlouhá a vede i z kopce,což některé turisty docela mate.Zkoušeli jsme vzít i naší dceru v
kočárku, ale terén není vhodný pro kočárek.
 
Martin
Jedna z nejhezcich znamek,ktere zatim mam.
 
Marcela
vypadla mi tam poznámka, že v zimě je otevřeno jen soboty, neděle a svátky 10-16h, duben-září denně 10-17h.
 
Marcela
hezký výlet po červené turistické z Vlašimi přes Konrac (10,5 km) - fyzicky trošku náročnější výstup.V
zimě (říjen-březen) otevřeno 10-16h, vstup na rozhlednu 15/10 Kč.Příjemně vytopeno (krb), teplé nápoje,
pohledy, TZ.V Louňovicích dobrý "Hostinec pod Blaníkem" - rychlá obsluha, slušné ceny (sýr,
hranolky, tatarka, kečup - 51, palačinka s ovocem a zmrzlinou -30Kč, atd)
 
Petr Novák
kotár jak blázen
Musím říct že tohle místo navštivte v dobré fyzické kondici....je to docela dobrej test, jestli vám to za tu
známku stojí.petr
 
Franta Vopička
cyklovýlet
Hezký cíl menšího cyklovýletu. Akorát Viper po cestě do kopce málem zdechnul.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2898 Turistických známek
2874 Výročních TZ
289 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2024 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek