Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 81 - Velký Javorník 918m chata P.J.R.


Popis

Vrcholová chata jihozápadně od Frenštátu pod Radhoštěm. Oblíbené místo paraglajdistů.

Mapa

Navštívil jsem Velký Javorník 918m chata P.J.R.

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Chata Velký Javorník (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
BESKYDY
Kraj/okres:
Moravskoslezský kraj/Nový Jičín
Poloha:
49°31'38.1"N 18°9'42.18"E
Hodnocení:
2.929
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 81 - Velký Javorník 918m chata P.J.R.
Obrázek č. 2, Turistické známky, No. 81 - Velký Javorník 918m chata P.J.R.


28.05.2023 - dostupná bez problému
29.09.2022 - předražený sběratelský předmět
16.07.2022 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Lenka Mikalová
Lenka Mikalová
Velký Javorník 918m chata P.J.R.
Krásná rozhledna i chata, ale bohužel bylo zavřeno.... Podle otevírací doby mají každé pondělí zavřeno.
 
Martin Bartoš
Martin Bartoš
-
Známka mírně předražena - 40 Kč. Jinak ale parádní místo.
 
Petr Pařízek
Petr Pařízek
V pondělí zavřeno
Pondělky mají zavřeno, takže pro známku v jiné dny..
 
Michaela Veselá
Michaela Veselá
Rozhledna
Rozhledna přístupná volně, patra široká, vejdou se všichni, rozhledy parádní! V chatě rychlá obsluha, dobre pivo a před ni se odvážní mladí muži na létajících padacich spouštějí do korun stromů. Známka v chatě.
 
Tomáš Parák
Tomáš Parák
Velký Javorník
Známka zakoupena na chatě v těch tropech to byla makačka :)
 
EVŽEN
dodatek
JENOM CHCI UPŘESNIT.ŠEL JSEM OD VEŘOVIC.
 
EVŽEN
PARÁDA
PĚKNÝ VÝLET.JEN PŘI TĚCHTO PODMÍNKÁCH DOPORUČUJI JÍT PO CESTĚ NEŽ PO MODRÉ .SÁM JSEM TOHO MĚL PLNÝ BREJLE.
 
Marie Siostrzonková
Marie Siostrzonková
Krasny vyhled
Na Velký Javorník jsme vyrazili z Pinduli, krásný podzimní den, v nížínách byla sice velká inverze ale cestou nahoru to nešlo poznat. První část cesty byla sice náročnější protože se šlo do prudšího kopce plného mokrého listí tak to klouzalo, ale za to krásná podzimní atmosféra (barevné stromy, padající listí... nádhera). Tak v polovině cesty po asfaltce je třeba dávat pozor na modrou šipku těsně před pravoúhlou zatáčkou (není moc vidět je vybledlá a dá se snadno přehlédnout), ale pokud jí přehlédnete tak jako my, tak se nic nestane, naopak budete rádi, protože je to pohodlná cesta po rovince s výhledy do údolí. Není to sice tur. značené ale není kde zabloudit :) Na Javorník jsme se dostali s druhé strany a až na poslední kilometr pohodová cesta :) Nahoře super, výhledy krásné, jen hodně lidí. Jídlo dobré a lidové ceny. Velký výběr polévek.
Zpět jsme šli po červené na modrou a došli jsme až na místo kde jsme neodbočili a vůbec nelitujeme. Byla to cesta lesem, prudký kopec dolů a hodně to klouzalo :) Celkově ale naprostá spokojenost.
 
Pavel Semanský
Pavel Semanský
Pátek
Výšlap na Velký Javorník jsme začali u bývalé restaurace a hotelu Vlčina,kde se dá pohodlně zaparkovat.Odtud ke Kolibě,a pak stále do kopce po zelené.Cesta je dost fyzicky náročná.TZ i pohledy dostupné v chatě.Z rozhledny,která je velmi pěkná a volně přístupná je krásný rozhled na všechny strany.
 
Blanka Janšová
Blanka Janšová
tz
tz zakoupena bez problémů,výhled z rozhledny krásný,počasí přálo....
 
Alena
foťák
28.10.2014, krásný podzimní den, nádherné výhledy z nové rozhledny, fotky ovšem nebudou, neboť jsem díky své nepozornosti a také díky(to hlavně!)nepoctivosti některých turistů přišla o foťák,jenž jsem položila vedle batohu a při odchodu jej zapomněla,po zjištění a návratu na ono místo během 4-5 minut tam již nebyl... Nejde tak o několik tisíc Kč, ale o to, že jsem tam měla fotky, které jsem nestačila stáhnout a moc mi na nich záleží. Človíčku, jenž si jej vzal, zamysli se nad sebou....
 
Jakub Kos
Jakub Kos
Jen na chatě
TZ nikde jinde nemají, ale k rozhledně se může icautem (na povolení Lesů ČR), jinak 7 km pěšky z Frenštátu.
 
Modrák
Sanitární den
Krásný výhled, slušný výstup. Jen jsme si vybrali k výstupu pondělí, když má chata zavřeno.
 
Petr Cienciala
Petr Cienciala
fajn výlet
Jelikož tentokrát jsme šli i s malými dětmi, auta jsme nechali u skokanských můstku, tam je to také velmi zajímavé místo a poté pokračovali vzhůru na Javorník. Cestou jsme narazili na několik nádherných tur. chat, které jsou z nějakých důvodů zavřené(škoda dali bychom pivčo). Na Javorníku luxusní výhledy i z rozhledny, která je zdarma.
 
Petr Cienciala
Petr Cienciala
4.5.2014
datum návštěvy
 
Pavel Stehlík
Pavel Stehlík
super jako vždy
Z Velkého Javorníku vždy dobrý výhled do krajiny.Dá se jít po třech různých trasách.Z Veřovic od vlakové stanice,nebo z Frenštátu od skokanských můstků anebo ze sedla Pinduly,tudy jsme šli naposled a je to asi nejméně náročná trasa.Na chatě je vždy dost hostů,ale obsluha ochotná a celkem zvládá nápor turistů.Rozhledna se zdá být zbytečná,strašně tam fouká ale výhledy stojí za to.
 
Martin Polášek
Martin Polášek
...stojí to za to!
Tak jsme dnes úspěšně zdolali Velký Javorník, jeli jsme na kole a byl to opravdu mazec! Poslednich ,,par metrů,, jsme šli pěšourem (tak jako drtivá většina) ale stálo to za to. Naprosto úžasneé výhledy a z nové rozhledny je to prostě dokonalé! Rozhledna byla dokončena tuším že 8.8.2013 a je v dřevěném stylu Jurkoviče. (podobná rozhledna je i v Rožnově p.R.) Rozhledna je celoročně přístupna, zato chata je otevřena jen Út -Ne 9:00 -17:00. Doporučuji naplánovat výstup na vrchol mimo poledne, bo tam bylo hafo lidí. Obsluha na chatě stíhala, známek je dostatek. Značení příjezdu z Veřovic i celé trasy na vrchol je opravdu chabé, tak doporučuji dobrou mapu.
 
Dáša
Den před Silvestrem jsme s partou vyrazili na tuto chatu. Zvolili jsme si trasu z Veřovic. Už v tomto městečku jsme trochu bloudili, protože tam nemají žádný ukazatel, kudy se dát. Museli jsme se na cestu zeptat. Takže odbočit z hl.cesty hned za modrým domem, přes podjezd a dojedete na parkoviště. Odtud jsme už šli pěšky, jelikož jsme měli i kočárek, šli jsme po cestě. Přes: Padolí, Pod Kamenárkou a dále po červené k Pramenům Jičínky. Pod Kamenárkou POZOR - cesta se roztrojuje a není tam žádný ukazatel. Ta správná je prostřední. Až k chatě se dá jít po cestě. Ale posledních asi 100 metrů byla na cestě ledovka a s kočárkem se už vyjet nedalo, zůstali stát. My ostatní jsme šli přes les, jinak by jsme se mohli přerazit! Před chatou byla taky ledovka!!! V chatě bylo narváno až k prasknutí, sednout jsme si mohli jenom venku,na z části zamrzlé a neodmetené lavice. Jelikož strašně fučelo, tak jsme u příjemné obsluhy zakoupili T.Z. a šli jsme na polévku zpět do Veřovic! Výhled z chaty je úžasný. Majitelé chaty by mohli zajistit nějaký posyp na poslední část cesty a také před chatou. Nazpátek jsme to vzali po modré, šupem dolů přes les. Jít tudy na Vel. Javorník je opravdu náročné. Lepší je to nahoru po cestě.
 
Dominika
veselo a utulno
Zvolili jsme cestu z Vlciny, zimni prochazku jsme zavrsili v utulne chate s prijemnou obsluhou. Vrele vsem doporucuji :)
 
Martin Vaňhara
Navštíveno v neděli 28.8. Šli jsme z Veřovic po žluté a následně modré turistické značce. Prostřední část asi 4km dlouhého výšlapu je trošku náročnější, ale zvládnout se dá. Každopádně návštěvu Velkého Javorníku určitě doporučuji. Ten výhled je prostě úžasný! TURISTICKÝCH ZNÁMEK MĚLI PLNÝ STOJAN i PLNOU KRABICI, takže nějaký ten měsíc by jim to mělo ještě vydržet...
 
Jan Stoček
Dnes sice poprchávalo, ale i tak pěkná procházka. Škoda mlhy, ale co už
 
Lucka
Známku jsme si zakoupili půl hodiny po zavírací době - to jsme zjistili až po jejím zakoupení... A přesto nám pán třikrát děkoval :-)
 
pavel
Velikonoce
Přijeli jsme od Ostravy ke skokanským můstkům ve Frenštátě p.R..U doskočiště je parkoviště.Po schodech nahoru,kolem věže po asfaltce ke staré oprýskané hospodě Rekovice,dále ke kolibě Nad Vlčinou,zde jsme se napojili na zelenou tur.značku směr Horečky-Velký Javorník.Výšlap na vrchol je náročný a celkem nám trval necelé 2 hodiny pomalou chůzí.Horská chata narvaná turisty,ale obsluha celkem stíhá,známky NEMAJÍ,možnost občerstvení v bufetu venku bez fronty.Ale hlavně krásné výhledy.Dolů jsme šli po červené na rozcestník pod Malým Javorníkem,pak po modré na Papradnou a po cca 4km jsme u auta pod můstkama.Celkem asi 12km,super výlet.Akorát místo kolečka mám razítko.............Fotky na http://pavelsova1969.rajce.idnes.cz/Velikonoce_na_Velkem_Javorniku/
 
pavel
Velikonoce
Přijeli jsme od Ostravy ke skokanským můstkům ve Frenštátě p.R..U doskočiště je parkoviště.Po schodech nahoru,kolem věže po asfaltce ke staré oprýskané hospodě Rekovice,dále ke kolibě Nad Vlčinou,zde jsme se napojili na zelenou tur.značku směr Horečky-Velký Javorník.Výšlap na vrchol je náročný a celkem nám trval necelé 2 hodiny pomalou chůzí.Horská chata narvaná turisty,ale obsluha celkem stíhá,známky NEMAJÍ,možnost občerstvení v bufetu venku bez fronty.Ale hlavně krásné výhledy.Dolů jsme šli po červené na rozcestník pod Malým Javorníkem,pak po modré na Papradnou a po cca 4km jsme u auta pod můstkama.Celkem asi 12km,super výlet.Akorát místo mkolečka mám razítko.............
 
Slávek Č.
Magický pohled
Když jsme se podívali, po příjezdu do Frenštátu n.O.,na Velký Javorník a magickyvábící stavbu chaty na vrcholu,nebyli jsme si jisti,zda to byl dobrý nápad vybratsi tuhle túru jako rozjezdovou pro putování po Beskydech.Ale nakonec jsme tozvládli.Chvílemi jsme se kochali výhledy a chvílemi odpočívali.Nakonec jsme se navrchol vyhrabali,ale tričko bylo na ždímání.Za tu náááádhernou chuť Radegastaa za skvělé výhledy to určitě stálo.Protože ani časově to nedopadlo nejhůř,takpo druhém půllitru jsme upravili trasu a místo do Veřovic jsme skončili v Mořko-vě.Nakonec jsme tam potřebovali bodovat do OTO "Novojičínsko".A pivo jsme tu dostali také.Stejné jako nahoře - Radegast.Rozhodně: když už se člověk vyškrá-be tak vysoko,tak je dobré si těch výšek co nejvíc užít.
 
Petr
Šli jsme po zelené od Frýdlantu. Nahoře to vypadá, že volnou plochu poblíž chaty obsadili Paraglaidisti, ale za chatou je spoustu místa k relaxaci a odpočinku na louce, nebu o ohniště. Známek měli dostatek.
 
tomas stanek
ten ded tam zavira v 17.00 hod. a znamky mel vyprodane
 
František
Z Veřovic po žluté a modré
Dopoledne nám vyšlo počasí, bylo krásně jasno a nádherný rozhled, pouze při závěrečném stoupání děti odmítaly poslušnost, myslím, že točená kofola je trochu uklidnila. Sestup dolů po téže cestě naše ratolesti zpestřily několika krkolomnými pády, které se naštěstí obešly bez trvalých následků. Samozřejmě doporučuji.
 
Misan
Velký Javorník
Výšlap na Javorník je opravdu super z Frenštátu po zelené.Cesta pohodová a závěrečný stoupák klikatě po úbočí hory nemá chybu!!!Parádní výlet na odpoledne a výhled stojí fakt za to. jen ten vrchní tam je nějakej divnej a zdál se mi mírně pod parou:-D jinak velké+++++.doporučuju!!!!
 
L+T
Byl pekný výhled. Doporucujem výslap.
 
Bohdan
Byl to krásný rozhled bez rozhledny!
 
Karolka
Pokud chcete umřít, vyjděte si za velkého horka, téměř za poledne, po zelené z náměstí Frenštát pod Radhoštěm
na Velký Javorník :-)!!! Cesta byla šílená, ale výhled nádherný. Takže směr "tam" raději z náměstí
po modré!
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2841 Turistických známek
2761 Výročních TZ
284 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2023 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek