Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1625 - Vila Tugendhat


Popis

Jde o památku zapsanou na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

Mapa

Navštívil jsem Vila Tugendhat

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Vila Tugendhat (web)
Toto místo prodává také turistickou známku
Špilberk - prodejna suvenýrů (web)
Toto místo prodává také turistickou známku
Infocentrum TO JE BRNO, Panenská 1, Brno (web)
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Infocentrum POD KROKODÝLEM, Radnická 8, Brno (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
NEZAŘAZENO
Kraj/okres:
Jihomoravský kraj/Brno-město
Poloha:
49°12'26"N 16°36'58"E
Hodnocení:
3
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1625 - Vila Tugendhat
Obrázek č. 2, Turistické známky, No. 1625 - Vila Tugendhat


31.01.2024 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Jan Váňa
Jan Váňa
Sehnano
U víly T. jsem žádné místo/informace, kde by mohli prodávat známku nenašel. Sehnal jsem ji až v centru Brna v infocentru Pod Krokodildm. Nabízejí jak novou, tak i starou verzi znamky. Mají tam hodně známek a jsou moc ochotni. ????????
 
Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Známku jsem koupil v infocentru POD KROKODÝLEM. Škoda že se musí objednat dlouho předem, tak jsme si prošli alespoň zahradu.
 
Majka Tykalová
Majka Tykalová
TZ
Super místo, prohlídka za to stála.
 
Katalin Rónai
vila Tugendhat
Pro mě je to velké překvapení! Od roku 2015 sbírám turistické vizitky z mých cest a dnes - jako pokračování této tradici - ve vile Tugendhat jsem koupila dvě malé pohledy, trochu odlišné. Jen doma jsem si všimla, že větší " vizitka" má název jako " turistická nálepka" a má QR kód. Takže tak jsem se dostala k "mluvící" malé pohlednici- a velmi děkuji, je to milý dodatecni dárek k dnešním zážitkům!
 
Ondřej Žižka
Ondřej Žižka
TZ
Dostupná i v obchůdku v zahradách Vily Tugendhat. Jinak pro neznalé doporučuji zazvonit na zvonek, jinak se do komplexu (a ani do pokladny) nedostanete.
 
Veronika Žitníková
Veronika Žitníková
TZ
Bez problémů v íčku na Radnické, mají i v Panenské a na Špilberku. Zaujal mě vzhled tz, většinou známky s větší tmavou plochou nemusím, ale tahle se opravdu povedla... :-)
 
 Sláčalovi
Sláčalovi
TZ
Krásné místo, doporučuji jeho návštěvu. Známka dostupná bez problémů na konci prohlídky v obchůdku se suvenýry.
 
Renata
Nedostupnost TZ
Vila je nadherna a stoji za to ji videt.Znamku ale nemeli.Ale to nevadi objedname si ji.
 
Honza
Honza
TZ 1625
TZ bez problémů zakoupena přímo v bookshopu ve vile.
 
Tomáš Parák
Tomáš Parák
Vila Tugendhat
Známka zakoupena v Brněnském IC.
 
 testado
testado
vila
TZ dostupná v "Íčku" na Kapucínském náměstí v Brně.
 
jerry720
Vila Tugendhat.
Nádherná vila s úžasným vybavením, pěknou zahradou a skvostným výhledem na Špilberk. Vstupné obnáší částku ve výši 350 kaček a lístky na prohlídku je nutné rezervovat několik měsíců dopředu. TZ jsem bez problémů sehnal v sobotu 06. 04. 2013 přímo ve vile.
 
Eva
Poutavá prohlídka úžasných prostor vily po rekonstrukci s fundovaným výkladem. Vřele doporučuji.
 
ondra
Známka nyní dostupná také od 6. 3. v pokladně upomínkových předmětů přímo ve vile. Tyto jdou zakoupit tatím pouze až po prohlídce vily. Vila byla znovu otevřena po dvouleté náročné rekonstrukci za 160mil korun. Rezervace(a platba) přes internet, telefonem, nebo přímo ve vile.
 
semiska
V IC na Kapucínském náměstí mají úplně všechny kromě ZOO a Rozhledny Ostrá horka.
 
Ell
oficialni info zde http://www.spilberk.cz/?pg=oteviraci-doba&typ=2
 
eMPage
Co jsem se tak dočetl, je otevřeno vždy až od středy...
 
jirkacek
Vila ještě otevřena
Dne 4.4.2009 jsme si po předchozím objednání 3 týdny dopředu mohli prohlédnout vilu před rekonstrukcí. Vila by se koncem května uzavřít a za více jak 100 miliónů korun začít opravovat. Jestli tomuto tak bude se nechme ještě překvapit. Průvodkyně byla bezvadná , stíhala mluvit česky i německy ( ve skupině jsme je měli ). Z oken vily pěkný výhled na centrum Brna. Upozorňuji, že bez předchozího objednání se na prohlídku opravdu nedostanete - ani cizinci , kteří to v sobotu zkoušeli. Razítko bohužel nemají , zato přímo ve vile prodávájí známky. Vstupné pro rodinu - 240 kč .
 
Lexion
INFO
Vila Tugendhat měla být uzavřena koncem března 2009. Pokud někdo míříte do Brna se na ni podívat, mají plno a objednává se týden dopředu. Jinak jsem zjistil že rekonstrukce se odsouvá a poslední info je že bude otevřena do konce května 2009.
 
Petr
určitě by si zasloužila lepší?
známka dostupná bez problémů, samotná vila nádherná, jen vzhled té známky mě trochu zklamal, to velké procento černé na známce na mě vždy působí takovým divným pocitem, vždyť přece stačil obrys.. ale to je jen můj názor
 
Katka
Vila otevřená už jen do 31.12.2008!
Návštěva Vily stojí určitě za to. Prohlídky ale budou možné jen do konce roku a pak se vila uzavře kůli opravám. Pro známku jsem zajela do AKompasu- příjemná obsluha a výběr více brněnských známek. Kromě Vily jsme brala i Lodní dopravu- na přehradě už ji neprodávají.
 
Honza Pásler
Naprosto nechápu, proč nemohou známku prodávat ve vile, kde je pokladna a při ní i prodej propagačních a informačních předmětů. Člověk se musí po návštěvě vily vydat na téměř 2 km dlouhou procházku celkem nezajímavou částí Brna do infocentra, jehož dveře ani nepřipomínají dveře, spíš plakátovací plochu. Vila samotná je skvost určité fáze moderní architektury, ikdyž to není zovna můj hrníček kafíčka, ale já hodnotím prodejní místo jako takové. A to má u mě veliký černý puntík!
 
Jana P.
Vila Tugendhat
Byla jsem na návštěvě Vily T. tento víkend, potvrzuji že rezervace je opravdu nutná, kdybych ji neměla, neuspěla bych jako jiní zájemci. Zvláště pak prý o víkendech.Otevřeno je od středy do neděle. Prohlídka stojí opravdu za to, výklad je poutavý a průvodkyně příjemné. TZ zde opravdu zatím neprodávají, což je velká škoda...
 
Petr
Návštěva ve Vile
Po návštěvě nabízím základní info. Vila je na adrese Černopolní 45. Prohlídky jsou jsou od 10- 18hod., ale je nutná předchozí rezervace na tel.: 545 212 118. Jinak riskujete, že se na prohlídku nedostanete. Vstupné je 120kč, studentské 60kč. Pro známku do Akompasu se dostanete snadno- je to jen 1,8km. Doporučuji vyhledat nejkratší trasu na www.mapy.cz zadaním adresy vily a Akompasu. Super je, že mají otevřeno i v sobotu a neděli- pozor ale na polední přestávku 12- 14hod. Kromě Vily mají nyní jako jediní, když skončila lodní doprava na Brněnské přehradě i známku Lodní dopravy No. 1324 a většinu dalších brněnských známek. Ty ale koupíte i jinde. Navíc tady mají i suvenýr Královo Pole se slunečními hodinami a Kartuziánským klášterem a brněnské dřevěné pohlednice.
 
Pavel L.
o víkendu je problém se dostat bez rezervace , slečna byla ochotná k podání informací, na víkend je dobré si rezervovat místo tak 14 dnů dopředu, max 15 lidí za 1 h takže se tam přišoupnou je problém , v týdnu to není tak hroznépozor u CK Akompas je polední přestávka 12-14h já tam byl zrovna v 13h takže smůla, jinak pro nebrněnské je ta známka dost nešikovně umístněna.
 
Radek K
Známka mimo vilu
TZ je dostupná bez potíží, jen je asi škoda, že ne přímo ve vile, nýbrž cca 2 km v malém centru CK Akompas. Prohlídku doporučuji, trvá asi 45 minut, jen je třeba domluvit rezervaci. Měl jsem štěstí bez rezervace, vzali mne se skupinou deseti školáků.
 
hynek
TZ jsem sehnal bez problému, ovšem k mému úžasu a zklamání je TZtka tenší než jiné ostatní známky. Nevím proč v Rýmařově začali tak šetřit!
 
Radek
TZ v Akompasu dostupná bez problému. Vchod je z ulice Šumavská a viditelným poznávacím znamením je označení "vinotéka". Při vstupu z chodníku jsou to ihned první dveře na levé straně. Dostupné byly v době mé návštěvy i další brněnské známky.
 
Ondra
Vila už má známku.
Tak se vila Tugendhat konenčně dočkala své známky. Ale nějak dlouho to trvá s její opravou, není-liž pravda? Až budete hledat Akompas tak si dejte pozor. Je to takový nenápadný krámek ve dvoře, kam se vchází malými dveřmi a znova pozor, poplagátovaný vhod je hned nalevo po vstupu. A nenechte se odradit že vstupujete do malého kamrlíku, je to opravdu onen Akompas. Dodtat tuhle známku je opravdu výzva pro neBrňáky, i když jsem brnák, hledal jsem. P.S. známek dostatek a známka samotná je moc pěkná.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2937 Turistických známek
2925 Výročních TZ
291 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Kudyznudy.cz – nejlepší začátek výletu

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2024 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek