Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1769 - Vodní mlýn Wesselsky


Popis

Vodní mlýn leží napravo od řeky Odry a vodní náhon k němu se táhne až z Jakubčovic n. Odrou. V roce 1999 byl areál vodního mlýna zapsán do seznamu kulturních památek.

Mapa

Navštívil jsem Vodní mlýn Wesselsky

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Vade Mecum Bohemiae s.r.o. Loučky 151 (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
TECHNICKÉ PAMÁTKY
Kraj/okres:
Moravskoslezský kraj/Nový Jičín
Poloha:
49°41'9"N 17°47'52"E
Hodnocení:
3
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1769 - Vodní mlýn Wesselsky


26.06.2021 - dostupná bez problému
30.05.2020 - zavřeno (nelze ověřit dostupnost)
04.07.2019 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Vladislav Dušek
Vladislav Dušek
TZ
Tak tady se mi fakt líbilo.Od majitele dostanete po zaplacení vstupného mobil s nahraným výkladem a celý mlýn si projdete tempem, které vám vyhovuje. Byl jsem tam skoro hodinu, prolezl a osahal úplně všechno.Dokonalá je rekonstruovaná elektrika , v celém objektu vedou na trámech dráty na izolátorech.
To ostatní asi nenadchne, ale jsem z oboru a tudíž "postiženej" .
 
Adam Křenek
Adam Křenek
Vodní mlýn
Z tohoto místa nejsem nijak nadšen.Když jsme přijeli uvítala nás na dveřích cedulka-jsme u doktora.Mlýn si však můžete volně prohlědnout.Známka byla v baru kde nikdo nebyl.K dispozici také tur.nálepka.Vodní kolo je staré a nefunkční.Buď jsme narazili na špatný den,nebo je to zde takto pořád.
 
Stanislav Staněk
Stanislav Staněk
TZ
Zajímavá prohlídka, známka k dispozici s řadou dalších suvenýrů přímo na místě.
 
Dana Kudělková
Dana Kudělková
TZ
Milí, ochotní majitelé ...provedli nás, vysvětlili co a jak fungovalo.Zajímavé místo.Známek dostatek.
 
Pavel Kubát
Pavel Kubát
TZ
29.12. Ve mlýně známka není,určitě bude v nové sezoně,příjemný pán domácí.Po zadání Vade Mecum Bohemiae s.r.o. Loučky 151 nás navigace navedla k domečku,který měl jiné číslo popisné a starý pán o ničem nevěděl.
 
Jan Plaček
Jan Plaček
Mlýn
Cesta k mlýnu dobře značená.Musel jsem zvonit.Dělali jarní úklid a paní byla velice milá.I když jsem nebyl na prohlídce,tak mi ukázali mlýnské kolo,které je po rekonstrukci.V létě tam budou mít nějakou akci i s vodníkem.Vzal jsem si letáček.Známek je dostatek.
 
Milan Stoško
Milan Stoško
19.3 2016
super doporučuji- tenkrát výroba mouky těžká práce fakt
 
Petr Cienciala
Petr Cienciala
8.5.2015
Mlýn je stále v rekonstrukci, majitelé se hodně snaží uvést vše do dobových zvyků. Pěkné klidné místo, vřele doporučuji.
 
Tomáš Parák
Tomáš Parák
Vodní mlýn
Známka zakoupena ve mlýně.
 
Zdeněk Fábera
Zdeněk Fábera
Vodní mlýn Wesselsky
Nádherné místo, paní "mlynářka" se nám max.věnovala a vysvětlila jak vše fungovalo. Vřele doporučuji každému. TZ. + soutěžní pas TECHNO TRASY a nádherné pohlednice. Jedním slovem den s velkým "D"
 
Jaromír Mrnuštík
Jaromír Mrnuštík
Vodní mlýn Wesselsky
Přesně jak je popsáno v předchozím příspěvku. Na doporučení pana majitele jsme zajeli na oběd do restaurace Švamlův mlýn, který se nachází v asi 5 km vzdáleném Klokočůvku. A jeho doporučení bylo dobré. Výborné jídlo za slušnou cenu. Můžu jen doporučit.
 
Jirka Z.
22.5.2013...TZ bez problémů zakoupena v mlýně, který mi jak dobovou věrohodností, tak přístupem majetelů manželů Králových vyrazil dech. Pan Král se nám okamžitě po našem příjezdu ochotně věnoval a více než 1,5 hod. prohlídky jsme si opravdu užili.
 
ŠMUDLA
Dnes jsme navštívili tento technický unikát a celým objektem nás provázela paní mlynářka Králová. Musím říct jen samou chválu na samotnou prohlídku a jak říkali všichni přede mnou : Mohu všem jen doporučit. kdo jste z větší dálky můžete zde i přespat ve velice pěkném ubytování přímo v jednom z mlýnských domů.
 
Kubanek Tomáš
Moc hezké
První slunečný víkend a tak konečně šup na výlet a stalo to za to.Manžele Královi jsou velmi příjemní a to co dělají,dělají opravdu z láskou.Mlýn je velmi krásná technická památka.Byla to velmi poučná a trochu i nostalgická prohlídka,která trvala cca hodinku.Vřele doporučují.
 
liiubo
Jak píše kolega předemnou je co k shlédnutí. Ochotný pán vysvětlí vše. Akorát je trošku problém to najít zatím není mlýn označen, ale našel jsem ho podle mapy na první pokus. Ukazatelé jsou v plánu, ale je s tím hodně vyřizování. Ubytování je krásné a za rozumnou cenu. Každopádně doporučuji navštívit. Známek je dostatek, ale po příjezdu domů jsem zjistil, že známka má číslo 1769 nálepka taky, ale hrací útžek asi chybou tisku má číslo 1160. snad bude při soutěži stačit když pošlu nálepku =)
 
Venca Koutecký
Vodní mlýn !!!!
Známku jsem dostal bez problémů, byl jsem vůbec první, kdo si ji koupil, neboť majitelé mlýna se do systému turistických známek teprve nově přihlásili. Mlýn je nyní v celkové rekonstrukci, ale to neznamená, že nemá turistům co nabídnout. Hotová je rekonstrukce mlýnského náhonu, je instalováno nové mlýnské kolo a vnitřní vybavení mlýna je z větší části také hotovo. Před budovou mlýna na vás čeká zajímavost, v podobě řekněme velice zvláštního stromu!!! Mimo to se v budově mlýna můžete ubytovat v nádherném velkém podkrovním apartmánu se vším vybavením a další prostory k ubytování se dodělávají. To vše za velmi příznivou cenu 120 Kč za noc. Mlýn určitě stojí za návštěvu a přivítají vás velmi příjemní majitelé a dýchne na vás atmosféra starých časů.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2732 Turistických známek
2581 Výročních TZ
264 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2021 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek