Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1946 - Vodopád Bílá strž, Šumava


Popis

Vodopád Bílá strž se nachází v údolí Bílého potoka v nadmořské výšce 940 m, v Národní přírodní rezervaci Bílá strž. Jde o nejvyšší šumavský vodopád (12 m). http://www.sumavanet.cz/zeleznaruda/okoli.asp

Mapa

Navštívil jsem Vodopád Bílá strž, Šumava

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku Toto místo prodává také výletku
Informační centrum, 1. máje 12, Železná Ruda
Toto místo prodává také turistickou známku
SKI & BIKE ŠPIČÁK, areál Špičák
Toto místo prodává také turistickou známku
Smíšený obchod Stará pošta, Hojsova Stráž 2, Železná Ruda
Toto místo prodává také turistickou známku
Hotel Karl, sedlo Špičák
Toto místo prodává také turistickou známku
AdamOliver Dárky a dekorace
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
ŠUMAVA
Kraj/okres:
Plzeňský kraj/Klatovy
Poloha:
49°11'30"N 13°9'24"E
Hodnocení:
2.952
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1946 - Vodopád Bílá strž, Šumava


20.07.2023 - dostupná bez problému
18.08.2022 - dostupná bez problému
05.08.2022 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

wenzel
Vodopád Bílá strž
Vodopád byl naší nejvzdálenější zastávkou na 35 km trase Železná Ruda - Pancíř - Špičácké sedlo - Špičák - Černé jezero - Bílá strž - Černé jezero - Čertovo jezero - Železná Ruda. Od Čertova jezera sem vede asfaltová cesta, zprvu dokopce, pak rovinka a poté z dlouhého prudšího kopce. Posledních cca 300 metrů vede lesem po stupňovitých schodech. Přímo k vodopádu se vzhledem k ochrannému přírodnímu pásmu dostat nedá, ale v lese je hezké vyhlídkové místo se zábradlím, odkud se dá vodopad hezky sledovat. TZ dostupna v IC železná Ruda i v hotelu Karl.
 
Ondřej Kindl
Ondřej Kindl
Tz
My jsme museli jít ze sedla pěšky protože jsme se do vláčku nevešli,ale dá se to od jezera běžte po červené lesíkem je to hezčí.
 
Ronald Tax
Ronald Tax
Výlet
Naprosto nezapomenutelný zážitek opravdu místo kde by se měl člověk zastavit.
 
Stanislav Staněk
Stanislav Staněk
TZ
Známka je také k dostání v restauraci hotelu Karl na Špičáckém sedle.
 
Petr Vlasák
Petr Vlasák
TZ
TZ maji ve venkovním občerstvení na Špičáckém sedle
 
Radim Kubelka
Radim Kubelka
TZ
Známka zakoupena v IC Železná Ruda bez problémů. K vodopádu jsme se vydali od Černého jezera. Šli jsme dopoledne (bylo hodně cyklistů). Vodopád stojí za navštívení, je krásný, ale nedá se jít blízko.
 
Jirka
Jirka
TZ
Koupeno v IC v Železné Rudě. Samotný vodopád byl pěkný, bohužel asi málo vody takže na známce vypadá trochu více impozantněji. Vodopád je až za černým jezerem, cesta vede po červené trase (asfaltka která se táhne Královským Hvozdem až do Nýrska).
 
Jan Steller
Jan Steller
Předražená TZ
V IC v Železné Rudě TZ za 35, Kč.
 
Linda Valentová
Linda Valentová
Šumavská jezera a okolí
Zastavení u vodopádu na cestě ze Špičáku kolem jezer na vlak do Hamrů se vyplatí-vodopád je vskutku impozantní,jen škoda,že se k němu nedá zajít blíž:-(
 
Michaela Ťoupalová
Michaela Ťoupalová
Náročný, ale krásný výšlap.
Tato známka byla jako první v řadě na cestě za poměrně náročným dobrodružstvím skrz Železnorudské kopce. Šli jsme ze zastávky Hamry Hojsova stráž a vraceli se zpět přes jezera do Železné Rudy. Celé prostředí Bílého potoka je opravdu krásné a čisté, vlastní vodopád to pak celé završuje. Na pohled to není kdovíjaká podívaná, ale když si člověk představí, že se jedná o největší přírodní vodopád Šumavy, uvědomí si, že výšlap za to celé určitě stojí.
 
Martin Kříž
Martin Kříž
Dostupná bez potíží v Íčku v ŽR
Jedna z nejcennějších známek,opravdu vydřená,i když jsme jeli na kole z parkingu na šPIČÁCKÉM SEDLE,byl neustálý déšť.Dohromady cesta hodinu a u vodopádu jsme strávili 3min.To už je ale úděl nás,sběratelů TZ.
Pozor !!! IC v ŽR přestěhováno na třídu 1.máje!!!
 
Broskvoň Obecný
Broskvoň Obecný
Vodopád Bílá strž
Vodopád navštíven 26.9. 2015, známka nekoupena, v IC Železná Ruda tento den zavřené. TZ dokoupena o týden déle v IC Železná Ruda bez problémů. Cesta k vodopádu od parkoviště Hamry po žluté kolem 5 km pořád do kopce, byl to docela záhul :) , ale výsledek stál za to. Vodopád je opravdu nádherný. Cesta zpět zase 5 km a to už jsem se jen doplazil zpět, ale i tak to stojí za to ;)
 
Libor Marek
Libor Marek
3.8.2015
K vodopádu jsme došli po 8 km od Čertova a Černého jezera. Je pěkný, ale trochu nás zklamalo, že není možné dostat se až úplně k němu (publikovaná fota zobrazují vodopád zespodu, tam se nedostanete). Pak už jen zbývajících 6 km na nádraží v Hamrech (celkem 14 km), těch závěrečných 500 m už nám dalo opravdu zabrat. Zpět vlakem na nádraží Špičák jedním z nejdelších tunelů u nás.
 
vláďa
Známek dostatek v infocentru, které je oproti minulému roku přestěhované do budovy MÚ. V infocentru mi bylo doporučeno, ať návštěvu vodopádů nechám až na léto, kvůli špatné přístupnosti zimním terénem.
 
jim1795
Přírodních vodopádů nad 10 metrů u nás moc nenajdete a tak tento stojí za návštěvu. Já jsem se vydal na procházku od parkoviště hotelu Karl (OA 100Kč)k Černému jezeru (4Km téměř stále po rovině) a dále k rezervaci Bílá strž (další 4Km téměř stále do kopce či z kopce a místy dost prudké), přímo k vodopádu vede cca 200m stezka schůdná jen obtížně i při dobrém počasí, v zimě bych to neriskoval.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2879 Turistických známek
2810 Výročních TZ
287 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2024 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek