Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1278 - Vojenské muzeum Lešany


Popis

Expozice se nachází mezi obcemi Krhanice a Lešany u Týnce nad Sázavou v prostoru bývalých dělostřeleckých kasáren. Více než 350 historických tanků, kanónů, motocyklů, obrněných, nákladních a osobních vojenských vozidel pocházejících z období od roku 1890 až do současnosti.

Mapa

Navštívil jsem Vojenské muzeum Lešany

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Army shop, Vojenské technické muzeum - Lešany
Toto místo prodává také turistickou známku
Vojenské technické muzeum v Lešanech
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
VÁLEČNÉ PAMÁTNÍKY
Kraj/okres:
Středočeský kraj/Benešov
Poloha:
49°51'19"N 14°32'19"E
Hodnocení:
2.964
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1278 - Vojenské muzeum Lešany


25.09.2021 - dostupná bez problému
25.08.2021 - dostupná bez problému
15.08.2020 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Petr Orvoš
Petr Orvoš
TZ
Zakoupená v prodejně suvenýrů u výstavních hal. Muzeum určitě stojí za návštěvu, zejména pro fanoušky voj. techniky. Atmosféra v halách mezi exponáty je skvělá. V areálu občerstvení Kantýna od 10:00 hod. Parkování před areálem zdarma. V areálu i spousta prolejzaček pro děti na technice.
 
Veronika Žitníková
Veronika Žitníková
TZ
Zakoupena v army shopu hned u vchodu, ale měli jí i v suvenýrech v areálu. Místo jistě stojí za prohlídku, tolik vojenské techniky nikde jinde neuvidíte. Vstup je stále zdarma.
 
Kateřina Červinková
Kateřina Červinková
Dostupnost
Známek nají stále dostatek ;-)
 
Martin Průcha
Martin Průcha
Dostupnost
Známka zakoupena v muzeu, kam je vstup zdarma a zcela určitě stojí za návštěvu.
 
Iveta Houzarová
Iveta Houzarová
Rodinný
Expozice velmi zajímavá, vstup volný. Otvírací doba ut - ne 9,30-17,30 hod.
 
Mirek D.
Muzeum velmi hezké, prohlídky jsou jen o víkendech jinak se musíte předem obědnat!!
 
Michelangelo Fusaro
Muzeum moc hezké, výborně značeno z nádraží. A k tomu vstup je zdarma, určitě to stojí za to
 
Michael (StrakaNaVrbe)
moc fajn místo
Kdo má rád armádu a pancéřované mašiny, doporučuju!!
 
MONIKA
prodavačka
Muzeum má od 19.5.,kdy zahajuje sezonu 2012 nově mimo turistických známek a magnetek,též turistické nálepky za pouhých 12 kč. 19.5. se koná DEN PRAGA V3S VÝROČÍ.
 
matěj
suuuuuuuuuuuper zážitek
před chvylkou sem přijel a cosem tam viděl bylo úžasné byl sem tam asi 4hod. Nejvíc mě překvapilo že byl vstup zdarma. Nejlepší byla expozice Ostravská operace (Tanková bitva)
 
jerry720
Vojenský ráj
Poprvé jsem byl v Lešanech před 3 roky, když tam probíhal Tankový den a byla tam spousta lidí. Podruhé jsem se v Lešanech zastavil v sobotu 25. 09. 2010 a konečně jsem si mohl prohlédnout v klidu expozici vojenské techniky. Naprosto mě překvapilo, jak precizní expozice to je a co je zde všechno vystaveno. Strávil jsem tam přes 3 hodiny a ani nevím, jak utekly. Ozvučená expozice Ostravské operace je jedinečná. TZ jsem pořídil bez problémů v Army shopu u vstupu do areálu. P.S. Vstup do areálu muzea je zdarma.
 
libor
Koho zajímá vojenska technika tak si to opravdu užije.My jsme strávily prohlidkou 2 hodiny v zrychleném tempu.
 
Veronika
Naprosto super zážitek
A zase jsme měli smůlu. Zrovna tenhle víkend vrátnice zavřena z technických důvodů a známky tak nebyli k dostání. Ptali jsme se v obchůdku se suvenýry a tam je neměli. Ale jinak fakt bomba! Spousta techniky, nádherný auta a motocykly. To se nedá popsat, to prostě musíte vidět:-)) A co mě naprosto dostalo, byla hala s vytvořenou tankovou bitvou u Ostravy se zvukovým doprovodem. To vás přenese přímo na bojiště, zákopem postupujete bitvou, vidíte jak voják plazící se nese minu pod ruský tank, který musíte podlézt.... super:-)
 
euroskeptik
Doporučuji !!!!!!!!!!!!!
Vstup zdarma, známek dostatek v armyšopu vč. dobrého sortimentu oblečení, expozice vynikající, přehledné spousta exponátů v naprosto dokonalém stavu, žádný vrakáč jako jinde, koncem srpna je tankový den !!!
 
Alena
Dnes jsme navštívili zahájení nové sezony v Lešanech. Velice se nám tu líbilo a doporučuji všem kdo se jen trochu zajímá o vojenskou tématiku.
 
prodavačka army shopu
V sezoně 2009 budou turistické známky k dostání v dostatečném množství za 25,-kč.Otvíráme 23.5.2009 v 9.30hod.v červnu je otevřeno pouze sobota a neděle od 9.30-17.30červenec a srpen je otevřeno od letoška nově od úterý do neděle od 9.30-17.30září opět jen soboty a neděle od9.30-17.30.Přijdˇte se podívat opět nová hala.Díky za návštěvu army shopu prodavačka Monika
 
ThePaja
Ahoj, mohl by mi nekdo prosm rict, jak to tedy bude se znamkou 1278? bude zrusena nebo ne? Dnes jsem tam byl s pritelkyni a nejak bylo zavreno :-( diky Paja
 
Jarda Fredo
Nebude zrušena
Od doby tisku knižního Atlasu došlo k dohodě s novým prodejcem.Píše se o tom v návštěvní knize.
 
Petr
viz knížka: známka zrušena, číslo bude přiděleno nové známce... , a stejná známka funguje vesele dál... tomu se už dá jen smát :-D V Rýmařove by asi neškodila personální čistka ...
 
JirkaK
V muzeu se mi moc líbilo. A ni jsem toho tolik nečekal. Škoda, že jsme měli na prohlídku jen hodinu. Doporučuji návštěvu haly , kde je bitva. Známek mají dostatek. Razítko k dispozici v suvenýrech.
 
AFIk
TZ v dostatečném množství v Army shopu. Expozice je pěkná,hlavně se mi líbil "slavný" růžový tank.
 
Radek and Jana
Dnes 13.8.2008 TZ k dostání v dostatečném počtu v "armyshopu" hned u vchodu. Velmi ochotná prodavačka. Razítko je možno získat v prodejně suvenýrů přímo v areálu muzea. Od loňska přibyl nový pavilon věnovaný "spojařům". Je dobré dorazit ihned po ránu, protože potom je problém s parkováním pro velký zájem návštěvníků.
 
Mirek
Dnes jako každoročně jsem se svím synem vavštívyl vojenské muzeum, Lešany a spokojenost v plné výši expozice jako vždy super přibyla nová a hlavně armyshop kde mají kde mají široký sortiment zboží a dokáží poradit a prodávají turistické známky za 25kč. A i muj devítiletý syn byl natšen takže hodnocení Vojenského muzea Lešany tento rok 1 s hvězdou. Díky zase přijedem.
 
Petras
TZ není
Jelikož jsem na internetu objevil,že Lešany mají svou známku,tak jsem se tam vypravil.Na místě jsem se dozvěděl,že TZ už nemají dávno,takže jak to vlastně je ?
 
Petr
Dnes jsem byl v tech.voj.muzeu Lešany ,TZ není k dispozici ,s oddůvodněním že pan majitel (šéf) řekl že už je tam mít nebudou. Byla tam starší paní ,docela ochotná ,ale dostal jsem pouze razítko (bez problémů) na zakoupený pohled. Jináč je to tam moc hezký a vstup je volný ,ještě že to mám asi 15km od bydliště. Ahoj Petr
 
nadrženec
hov
nejen že neměli známku ale ještě ke všemu tam bylo úplný hovno
 
nadrženec
hov
nejen že neměli známku ale ještě ke všemu tam bylo úplný hovno
 
Eva
Vojenské muzeum
Na dveříc cedule jako hrom, známka za 30,- Kč (není uzavřená smlouva, cena pouze doporučená) uvnitře cetky, ale známky nemají ... Tkatéž jsem si vyfotila vstupní bránu ...
 
Milan
Expozice muzea je nádherná ale...Známky jsou pro toto místo nechtěné zboží. Cena 30 kč na papíru přilepeném na dveřích a paní v suvenýrech dost nepříjemná a ani razítko nedává.Vyfotil jsem vstupní bránu a nechám si známku radši poslat.
 
Jirka
Zel toto muzeum a znamka je neco jako utopie - prodavaci suvenyru se radeji venuji prodeji plastovych maket pistolek, kulometu apod nez by se zasobili krabici TZ - byt na akce jako Tankovy den ci zahajoivaci akci se pohabuje bezmala 3-4 tis navstevniku....nezbyva nez nechat si ji poslat
 
Simča
V září je muzeum otevřené jen o víkendech.
 
Michal Beránek
Za 30 kč
Musím upozorniz, že se tato turistická známka se prodává za 30 kč a navíc ji nemaj to mi připadá jak kdyby si z nás (sběratelů) dělali legraci!!
 
Ondřej V.
Za 30 Kč
Známku v suvenýrech mají, ale stojí 30 Kč. Nebylo by dobré s tím něco udělat, aby byla za 25 Kč jako po celé republice?
 
Tom
Chjo...
Tahle známka se pro mě stává trochu noční můrou. Už jsem tam byl letos asi potřetí a furt ji nemám. Ještě že to mám 10 km od domu a stavujem se tam vždycky cestou z výletu. Ale už bych ji rád měl, klidně i za těch 30...
 
Lenka
Expozice - super.Známka opět nebyla.Paní v suvenýrech je dost nepříjemná,když jsem ji požádala o razítko a napsání,že známku nemají,odbyla mě ať si koupím pohled.Takže alespoň mám pohled s razítkem a o známku si napíšu.
 
Jindra
Viz příspěvek z 1.7.2007 - známku prodávají za 30 Kč + povídání nalepené na dveřích. To vše ale vynahradí návčtěvníkům perfektní expozice vojenství od r. 1918 do současnosti umístěna v jednotlivých halách.
 
DJ_BuBen
30 Kč
TZ mají, ale za 30 KčNa dveřích mají nalepeno, že nemají s Rýmařovem smlouvu a tak nemáme "obtěžovat" prodavače :D Prostě ROFL :D
 
starý Jarda
V sobotu 26. května 2007
Lešanské vojenské muzeum, které při slavnostním zahájení letošní návštěvnické sezóny navštívilo 15 tisíc návštěvníků patří rozlohou i složením sbírek mezi nejvýznamnější svého druhu v Evropě. Své příznivce zve k návštěvě v měsíci červnu až září vždy o víkendech od 9.00 do 17.00 hodin. V červenci a srpnu pak od středy do neděle taktéž od 9.00 do 17.00 hodin. Vstup je zdarma.
 
Vašek
Do Lešan jsme se vypravili v sobotu 26. 8. na návštěvu muzea. Z internetu jsme se dozvěděli, že má zároveň probíhat tankový den. O to bude výlet zajímavější, říkali jsme si cestou, ale co nás čekalo pár kilometrů před cílem naší cesty, to nám vyrazilo dech. Nekonečné fronty aut, okolní louky jako parkoviště nacpaná k prasknutí a tisíce lidí v areálu bývalých kasáren. Všechno vynahradil připravený program, bylo se opravdu na co dívat. Myslím, že všichni ,,kluci,, od dvou do sta let se domů rozjížděli plni nevšedních zážitků. Díky !
 
Tatík
Ve Vojenském technickém muzeu Lešany jsme byli už potřetí,loni na tankovém dni (letos bude v srpnu).Každý rok přibyde něco nového,takže přijeďte,i když je to spíše "chlapská" záležitost.Turistických známek sodatek v suvenýrech.
 
martin
muzeum jsme dnes navštívili po tel. domluvě.Jelikož bylo oficielně zavřeno ,tak stanek se suvenýry byl zavřený.Od 1.7.2006-31.8.2006 je muzeum otevřeno středa-neděle od 9 do 17 hod
 
Martin
Muzeum otevřeno v červnu a září pouze o víkendech, v červenci a srpnu od středy do neděle vždy 9-17. Vstup je
zdarma ! Z muzea jsem byl nadšený, vřele doporučuji.
 
Stezka
Známka Lešany
Srdečně zvu na otevření 11. sezóny VTM Lešany. Známku Vám rádi za standartní cenu dne 27.5.2006 prodáme a
těšíme se na Vás.
 
gerbera
Muzeum bude otevřeno až od 27. 5. 2006.
 
shot
muzeum je uplne skvely kazdej rok tam jedu nejmin dvakrat znamku jeste nemam ale uz se na ni hrozna tesim
radim vam jedte se tam podivat
 
Pacholek
muzeum zavřené otevírat bude opravdu až v květnu a nerudnej človíček na bráně mi poradil, že si mám skočit
koupit známku na poštu. Očividně neví o co jde. chi chi
 
pekaj
Lešany
Známku jsem ještě neviděl, muzeum se otevře až v květnu. Ale už se na ní moc těším.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2773 Turistických známek
2661 Výročních TZ
277 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek