Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1443 - Vrabinec Těchlovice


Popis

Vrabinec, který si na velmi strmé skále mezi Ústím nad Labem a Děčínem postavili ve druhé polovině 14. století páni z Těchlovic.

Mapa

Navštívil jsem Vrabinec Těchlovice

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Obecní úřad, Těchlovice 37 (web)
Toto místo prodává také turistickou známku
Hostinec U Kaštanu, Těchlovice 24 (web)
Toto místo prodává také turistickou známku
Potraviny, Těchlovice 120
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
HRADY
Kraj/okres:
Ústecký kraj/Děčín
Poloha:
50°42'38.5"N 14°12'42.61"E
Hodnocení:
2.875
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1443 - Vrabinec Těchlovice


12.06.2021 - nemají sběratelský předmět
12.09.2018 - dostupná bez problému
31.08.2017 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Ondřej Kindl
Ondřej Kindl
Tz
Dneska jsem byl a super výlet známku vyzvedl na úřadě u milé a ochotné paní za 30kč a pod zříceninou super posezení a mnoho informací i buřta si můžete opéci hlavně běžte po červené jinak jde o život:-)
 
Jan Koudelka
Jan Koudelka
Vrabinec
Krásná zřícenina. Prodejní místa:
1) Hospoda U Kaštanu - zavřeno, na prodej
2) Obecní úřad - otevřeno jen pondělí a středa
3) Místní obchod - známka za 50Kč
 
Jan Stuchlý
Jan Stuchlý
Nádhera
Výšlap na kole byl náročný ale výhled stal za to. Známka i nalepka dostupná na OÚ Techlovice bez problémů.
 
Milan Bartoň
Milan Bartoň
Vrabinec
Od informační tabule vede příkrá cesta lesem. Pomocí řetězů se dá vylézt až na samotný vrchol. Odměnou za namáhavý výstup je krásný výhled po okolí. Doporučuji za shlédnutí. Známku i pohled mají v restauraci (otevřeno od 17 hod).
 
Standa
Hledejme
V místním obchodě známku nemají, asi je tam nový provozovatel. Hospoda U Kaštanu inzeruje jen večerní otvírací dobu, ale stav okolí neprokazuje, že je to pravda. Naštěstí je pondělí a na OÚ paní známky měla (nejspíše poslední dvě). V budově OÚ (u kostela) hledejte v prvním patře, dveře s nápisem Czechpoint.
 
Přemysl Homolka
Přemysl Homolka
TZ 1443
jsem koupil v obecním krámku, ale byly zřejmě poslední. Paní prodavačka prohlásila, že jí z OÚ dali výpověď, tak ať si to tam prodávají sami.
 
Dan Pavlíček
.
Známku jsem sehnal v Obecním úřadě, to je v Těchlovicích asi jistota..
 
Zlata Kwasnická
Zlata Kwasnická
TZ
V sobotu 26.7. jsem nenašla ani restauraci U Kaštanu, ani místní obchod :-( Asi jsem byla po výšlapu příliš unavená :-( Tak bohužel nemohu potvrdit zda-li měli či nikoliv.
 
JirkaK
Po návštěvě zříceniny jsem zamířil do restaurace U Kaštanu. Mají otevřeno od 17:00. Měl jsem velké štěstí, protože paní hospodská mi prodala poslední TZ, kterou měla. Mimo TZ jsou k mání i pohledy Vrabince.
 
Mirek
Známku jsme nesehnali přímo na místě, jelikož jsme se trefili do zavíračky obchodu, OÚ i hospody. K dostání je však v infocentru v Děčíně (nedaleko nádraží). Cesta na Vrabinec je teď v létě hodně zarostlá, po deštích navíc bývá hodně rozbahněná, ale výhled ze skalní věže je úžasný! (za mokra je nejvyšší úsek neschůdný). Cestou po červené do Lesné navíc nrazíte na několik elektrických ohradníků:-/
 
Lukáš
Restaurace U Kaštanu má skoro vždy otevřeno až od 16:00 nebo 17:00,Takže nevím jestli jí tam mají.Na OÚ jsem nebyl ale TZ jsem koupil V místním obchodě.
 
Stoupa
Výstup z Přední Lhoty u Těchlovic na Vrabinec je v těchto dnech solidně zarostlý vysokou trávou, takže doporučuju dlouhé kalhoty a repelent, jinak nachytáte nemilé kamarády ;-) My to s kamarádem v tříčtvrťákách prozatím vzdali a odložili na jindy :-) Jinak TZ jsem sehnal v těchlovických potravinách, akorát těsně po zavíračce, docela štěstí, že tam ještě byla ochotná prodavačka.
 
vláďa
Při návštěvě Vrabince se po náročném výšlapu otevře krásný výhled na Labe před Děčínem. Vylézt až na nejvyšší bod hradu, odkud je výhled nejhezčí vyžaduje v sychravém podzimu i notnou dávku odvahy. Skála dost klouže. TZ bez problému dostupná ve stánku u autobusové točny, paní Vás i nasměruje na červenou značku, která vede až na zříceninu hradu.
 
Keži
Zřícenina hradu Vrabince
TZ o sobotě a neděli dostupná ve stánku na točně autobusu dole ve vsi pouze od 8 do 10 hodin a v restauraci od 16 do 22 hodin(zavíračka dle lidí).
 
Raftík
Těchlovice-Vrabinec
Kdo má rád krásné pohledy na řeku Labe, vřele doporučuji. Jinak pohledy jsem sehnal stejně jako známku v místním obchodě. Jo a když už budete nahoře, vydejte se k Děčínu na Vysoký Chlum. Příjemná procházka, pěkný rozhled.
 
Keži
Zřícenina hradu Vrabince
Super výšlap až nahoru na zříceninu,z Těchlovic asi 3.5km stále do kopce.Stojí to ale za to,krásný výhled a máte co nafotit!!!Placky lze koupit u ochotné paní ve stánku s novinami na točně autobusu dole ve vsi.Měla jich dost,jen pohledy došly.
 
skalda
Hrad Vrabinec
je poměrně hůře přístupný ale pohled na labské údolí je užasný,i když výstup je označený jako nebezpečný.Známku jsem sehnal o kousek dál v Těchlovicích při hlavní silnici směrem na Ústí nad Labem na otáčce autobusu u ochotné paní, která prodává noviny a prodá Vám i kávu.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2732 Turistických známek
2581 Výročních TZ
264 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2021 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek