Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 741 - Vysoké Mýto


Popis

Výjimečně dochované historické královské město na Trstenické obchodní stezce na Moravu.

Mapa

Navštívil jsem Vysoké Mýto

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Café Bonviván, Tůmova 107, Vysoké Mýto (web)
Toto místo prodává také turistickou známku
Regionální muzeum, A.V.Šembery 125, Vysoké Mýto (web)
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
TIC, nám. Přemysla Otakara II. 96, Vysoké Mýto (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
HISTORICKÁ MĚSTA
Kraj/okres:
Pardubický kraj/Ústí nad Orlicí
Poloha:
49°57'12.72"N 16°9'38.46"E
Hodnocení:
2.878
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 741 - Vysoké Mýto


30.03.2024 - dostupná bez problému
31.01.2024 - dostupná bez problému
10.09.2023 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Jiří Vaníček
Jiří Vaníček
ocimaturisty.cz
Vysokým Mýtem jsme projížděli pokaždé, když jsme si naplánovali nějakou dovolenou v Severních nebo Středních Čechách, neboť dálnice D35 byla postavena až mnoho let poté, co jsme začali sbírat turistické známky a cestovat. První zastávku v tomto městě, jež bylo založeno králem Přemyslem Otakarem II. jako jedno z obchodních středisek na hlavní spojnici Čech s Moravou, jsme učinili během zpáteční cesty z červencové dovolené, kterou jsme strávili v okolí Máchova jezera. Tehdy jsme naše zelené korejské auto zaparkovali na náměstí nesoucí jméno zakladatele města a vydali se do regionálního muzea. V pokladně jsme zjistili, že se zde konají pouze výstavy, což nám moc nelákalo a tak jsme dovnitř nešli. Následně jsme si šli prohlédnout kostel sv. Vavřince a potom jsme si na hlavním náměstí koupili zmrzlinu. Na závěr jsme si nechali návštěvu Pražské brány, sloužící jako vyhlídková věž a pak jsme se již vrátili k autu, jímž jsme odjeli domů do Olomouce.

V určitém období jsme hojně navštěvovali východočeský kout naší krásné země, zejména kvůli dovozu mýdel do Zářecké Lhoty a prakticky pokaždé jsme tyto pracovní cesty využili k poznávaní zajímavých míst v tomto kraji. Jednoho říjnového dne jsme po dlouhých osmi letech podruhé zavítali do Vysokého Mýta. Naším prvním podzimním cílem se stal kostel Církve československé husitské neboli Husův sbor, poté jsme odjeli k Dolnímu mlýnu a následně jsme naše stříbrné auto zaparkovali na Tyršově náměstí. Po prozkoumání památek na tomto malém náměstí jsme se vydali na velkou procházku centrem Vysokého Mýta, přičemž jsme kráčeli podél středověkého opevnění a postupně shlédli Vodárenskou věž, Klášterní baštu, Jungmannovy sady, Choceňskou bránu, kostel Nejsvětější Trojice, Litomyšlskou bránu, a opět jsme si prohlédli největší dominantu města kostel sv. Vavřince a krásnou Pražskou bránu, u které byla od naší první návštěvy postavena socha krále Přemysla Otakara II. Bránou jsme prošli na velké čtvercové náměstí Přemysla Otakara II., kde jsme viděli Starou poštu, Panský dům, Starou radnici, Fontánu, Mariánský sloup, Sluneční hodiny a další měšťanské domy. Potom jsme se za praskotu dřeva v krbu naobědvali v penzionu Tošovský a po jídle jsme zavítali do dvou muzeí. Nejprve jsme na náměstí shlédli krásné auta karosáře Sodomky a jiné exponáty, odkud jsme se uličkami přesunuli do Regionálního muzea, kde se zrovna konala vernisáž a vstup byl zdarma. Na závěr jsme autem odjeli k Hornímu mlýnu pod Choceňskou bránou, po jehož obhlídce jsme odjeli domů do Olomouce.

O tři roky později jsme v červenci do věnného města českých královen zavítali potřetí a opět se tak stalo v rámci dovozu mýdel. Tentokrát jsme stříbrné auto francouzské výroby zaparkovali u Horního mlýna a následně jsme se prošli po pět kilometrů dlouhé naučné stezce Vinice. Po návratu k autu jsme odjeli ke starému pivovaru, který se bohužel léta rozpadal a následně jsme zavítali do dvou malých pivovarů. Nejprve to byl minipivovar Mejto, kde jsme si koupili pivo sebou a na závěr celého výletu jsme se zastavili v restauraci Kujebák, kde měšťanský pivovar vařil také svůj chmelový mok. Pak jsme již odjeli domů do Olomouce.
 
Petr Orvoš
Petr Orvoš
TZ
Zakoupená v IC. Zároveň doporučuji i milovníkům prvorepublikových vozů a historie karosářství muzeum vedle IC, jsou zde skutečné skvosty vozidel.
Rodinné vstupné (3 osoby) za 260,- Kč a ještě je možné si orazit starou autobusovou jízdenku. Náměstí je velmi rozlehlé a pěkně upravené.
 
Lenka Richtrová
Lenka Richtrová
:-)
TZ zakoupena v sobotu 3.6.2023 v TIC na náměstí. Pěkné městečko.
 
Tomáš Procházka
Tomáš Procházka
TZ
Zakoupeno v Ičku
 
Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Z Rýmařova.
 
Ludja
Bonviván
V kavárně Bonviván mají jak TZ města, tak i Elišku P. Obojí za 45,- (Kofolu zde netočí!?)
 
Petr Cienciala
Petr Cienciala
19. 6. 2009
Turistickou známku jsme získali v informačním centru.
 
Tomáš Sysel
Tomáš Sysel
Super muzeum
Kdo má rád auta nebo všechno kolem aut, je pro něho povinnost navštívit muzeum karosářství.
Akorát trošku zamrzelo, že se nám nevytisklo námi navrhnuté autíčko.
Štítek se sériovým číslem super suvenýr.
 
Přemysl Homolka
Přemysl Homolka
předražená VTZ
VTZ ke 100. výr. ČSR. stojí všude 35,- Kč, turistická nálepka 12,- Kč. Smutnou výjimkou je právě IC Vysoké Mýto, zde chtějí za VTZ 40,- a za nálepku 15,- Kč. Doporučuji - nekupovat.
 
Vladislav Stárek
Vladislav Stárek
Vysoké Mýto
Krásné město s mnoha památkami a infocentrem se super otvírací dobou. Denně 10-17. Navíc IC slouží i jako pokladna ke vstupu do Muzea karosářství, jehož návštěvu doporučuji. Jen zamrzelo, že nemají v prodeji VTZ ke 100. výročí vzniku republiky.
 
Radim Kubelka
Radim Kubelka
Známka
Známka zakoupena v IC přímo na náměstí a to i ve svátek :). Paní v IC byla velmi ochotná a sympatická.
 
Jan Gröger
Jan Gröger
známka
Velmi pěkné město. Známka zakoupena v IC na náměsti Přemysla O. II. V IC mají i pěkný dětský koutek. Je tam vstup do karosářského muzea.
 
Jan Lutrýn
Jan Lutrýn
IC na náměstí
Informační centrum na náměstí je otevřeno i mimo sezonu v sobotu a v neděli po celý den! Vezměte si v řadě jiných měst příklad!
 
Broskvoň Obecný
Broskvoň Obecný
Město Vysoké Mýto
TZ koupena v IC na náměstí. Spolu s IC na náměstí Přemysla Otakara je také v bývalé budově soudu nově otevřené Muzeum českého karosářství, které je opravdu překrásné, všude je cítit a vidět novota, nádherně udělané expozice o historii karosárny Sodomka v bývalích celách soudu. Pro fandy aut radost pohledět. Vystaveno je i několik historických vozidel.Tohle místo snad jednou také dostane svoji TZ, rozhodně si ji tedy zaslouží. Ve městě stojí za prohlídku všechny tři brány, socha Přemysla Otakara II. před Pražskou bránou, kostel a největší gotické náměstí u nás.
 
K8
Prodejní místo
Proč je Turistické infocentrum uvedeno 2x ???
 
Jiří Dvořák
Jiří Dvořák
..
Podívali jsme se na Pražskou bránu,kde je hezký výhled na město.Došli jsme těsně před zavírací dobou,ale velmi ochotný mladý muž nás vpustil ještě na prohlídku.Tímto bychom mu rádi poděkovali.
TZ jsme zakoupili v IC na náměstí.
 
Libor Marek
Libor Marek
11/05/2014
TZ zakoupena v muzeu poblíž náměstí. Krásný velký kostel i zachovalé starobylé věže, to jsme nečekali.
 
Mirek Kňourek
Mirek Kňourek
...
tz zakoupena v ic na náměstí. město pěkné, navštíveno ve dnech evropského dědictví, což bylo asi lepší než návštěva v běžný den, přístup do více objektů, bez nichž by návštva nestála za moc
 
Sebastian
Lodě světových válek
TZ jsme koupili v muzeu, kde jsme navštívili unikátní výstavu lodních modelů. Kdo dorazí do Mýta do 17.4.2011 ať si ji nenechá ujít stojí opravdu za to.
 
jirkacek
Město věží a bran
Dne 5.7.2008 jsme s rodinou navštívili toto město, vylezli jsme na Pražskou věž a shlédli město z výšky. Zde jsme koupili známku. Poté jsme šli do muzea, kde lze shlédnout stálou výstavu pokrývek hlavy. Spíše jsme se těšili na výstavu strašidel,ale ta se koná v blízké Vraclavi v kostele. Škoda. Ve městě je nádherné náměstí a zajímavý tmavý kostel - název jsem už zapomněl. V infocentru doporučuji si vzít mapku s naučnou stezkou,vedoucí okolo náměstí, a v ní najdete vše zajímavé.....
 
Rosťa a Maruška
TZ jsme koupili v muzeu ,kde probíhala výstava Jak se dělá Večerníček.Vše jsme si mohli vyzkoušet a děti z muzea samozřejmě nechtěly odejít.Restaurace Na poště byla zavřená ,zdá se že natrvalo.
 
Pinďa
Na druhý pokus
TZ jsem bez problémů koupil v IC na náměstí. Samotné náměstí a je jedním z nejhezčích, jaké jsem viděl. Zvlášť zajímavě řešené jsou sluneční hodiny.
 
veselka
Známku jsem zakoupila v kavárně nad restaurací, protože ta má v neděli zavřeno, škoda, že nejsou dostupné na Pražské bráně. Je tam velmi ochotný pán, dostali jsme tam spoustu propagačních materiálů, jen tu známku ne, ač brána patří pod regionální muzeum.
 
Adel
Návštěva v neděli 29.4.:IC - o víkendu zavřenoMuzeum - dočasně uzavřeno (rekonstrukce-informace na webu)Restaurace Na poště (na fasádě název "Restaurace" a na chodníku vydlaždičkováno "Na poště") - v neděli zavřeno, ale nad ní v té samé budově je kavárna a tam bez problému dostupná známkaJinak moc pěkné náměstí i s bránami a krásný kostel hned vedle.
 
janec26
Mic je na velkém náměstí,pokud je zavřeno,známka je za rohem v muzeu /asi 100 metrů/
 
zde
škoda
Na mapě TZ oznámeno že je TZ pouze v IC, v trafikách nevěděli, až nyní jsem se dočetl, že TZ prodávají i na jiných místech, ... škoda
 
Lukáš a Martin
Zdravíme Fylkira a dáváme mu za pravdu. Čtvercové náměstí je dobré, brány a veže stoji opravdu za to. Jinak město Vysoké Mýto nic moc. To 14 km vzdálené sousední město Litomyšl je o hodně lepší.
 
Fylkir
Krásné město
Informační středisko je sice o víkendech uzavřené - ale v muzeu nedaleko mají otevřeno s polední přestávkou.
Známku si můžete vybrat dle své vůle a mají tu velký výběr pohledů. Já mám sice raději, když si můžu vybrat
pohled přímo z hromádky stejně jako známky, ale asi tu s tím nemají dobré zkušenosti. Před prohlídkou města
požádejte slečnu, aby vám dala Informačního průvodce městem. Je to senzační brožurka a myslím, že by její
úroveň měla "nastolit" všechna města v celé republice. Čtvercové náměstí - největší v republice či
brány a věže ve městě určitě stojí za to, abyste sem zavítali.
 
Pavel Slezák
V Muzeu dostupná perfektně, možno vybrat barevný odstín. :-) K dizpozici je také celá řada zajímavých
informačních materiálů.
 
Martin Chmelík
Známku jsme koupili v infocentru (poznáte to lehce:asi 4 velké výlohy v jedné je nálepka TZ), prodali nám i
mapu!
 
Pavlína N.
Náměstí je hezky opravené, největší čtvercové náměstí u nás. Restauraci ani poštu jsme nenašli.
 
Klarinka
Restaurace je spis naproti poste,ale nejmenuje se tak.Nachazi se na namesti a je bez nazvu.Proste Restaurace.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2937 Turistických známek
2925 Výročních TZ
291 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Kudyznudy.cz – nejlepší začátek výletu

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2024 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek