Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1310 - Westernové městečko Stonetown


Popis

Westernové městečko leží poblíž Kamenice u Herálce. Pro příznivce westernu je zde připraveno mnoho zajímavých programů a soutěží.

Mapa

Navštívil jsem Westernové městečko Stonetown

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Westernové Městečko Stonetown u Humpolce
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
WESTERN
Kraj/okres:
Vysočina/Pelhřimov
Poloha:
49°31'18.08"N 15°25'8.41"E
Hodnocení:
2.321
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1310 - Westernové městečko Stonetown


09.07.2021 - dostupná bez problému
21.07.2019 - dostupná bez problému
28.07.2018 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Známku jsme koupili v místní kavárně.
 
Lubor
Ano
V pohodě
 
Roman Šťastný
Roman Šťastný
....
projížděli jsme kolem na kolech ve všední den kolem poledne a zkusili štěstí. Známku sice nesehnali, paní s klíčema od pokladny nepřítomna, ale nechali nás v pohodě si městečko aspoň projít, díky
 
Daniel Kubík
Daniel Kubík
A teď to hlavní:
Jak se dostat do areálu zadarmo: procházíte-li Kamenicí ve směru od Herálce, kousek před koncem obce je takové trojrozcestí. Běžte tou prostřední uličkou, pak pořád dál přes louku a teprve až ji přejdete, dostanete se do lesa, kde je po pravé ruce ten areál. Mezi chatkami tam normálně projdete, oplocené to není.
 
Daniel Kubík
Daniel Kubík
A teď to hlavní:
Jak se dostat do areálu zadarmo: procházíte-li Kamenicí ve směru od Herálce, kousek před koncem obce je takové trojrozcestí. Běžte tou prostřední uličkou, pak pořád dál přes louku a teprve až ji přejdete, dostanete se do lesa, kde je po pravé ruce ten areál. Mezi chatkami tam normálně projdete, oplocené to není.
 
Daniel Kubík
Daniel Kubík
Ačkoliv se na webových stránkách této
ubohé atrakce píše, že vstup do areálu je zdarma, není to tak zcela pravda, rozhodně tedy ne vždy. 31.8.2013 jsem zaplatil 80 Kč. Za něco, co snad mělo někdy odpoledne či navečer následovat, nicméně v pravé poledne, kdy jen vyhrávala času odpovídající westernová melodie z reproduktorů, se nedělo vůbec nic. Sheriff mi sice zasvěceně poradil, že TZ se prodává v General store, ale když jsem bral za kliku, slyším ženský křik "tam nikdo není!" No nakonec mi ji ta paní prodala sama, takže díky! Přesto se nemohu ubránit dojmu, že TZ za 11O Kč je snad hřích pověsit na nástěnku, taková by si zasloužila spíš pozlacenou etui.
 
petr
Nechápu, jak tohle místo mohlo dostat turistickou známku. Byli jsme tam v období prázdnin v neděli 15.7.2012. Kdybychom se nezeptali ve vesnici Kamenice kde je westernové městečko, nenašli bychom. Mladá rodačka z Kamenice vůbec nevěděla, že nějaké městečko poblíž existuje. Několik mladých lidí tam provádělo přípravu na dětský tábor, my jsme se mohli projít kolem. Známku mi neprodali, prý je u vedoucího a ten někam odjel. Pro otrlé děti se zájmem o přírodu ve velmi skromných podmínkách dostačující, ale pro mormálního turistu a sběratele turistických známek -100%.
 
Petronelka
Chvíli jsme hledali. Směrem od Humpolce musíte zabočit vpravo ještě před vesnicí, dojedete k hájence a pokračovat kousek nad ní.Při silnici byla na půl spadlá cedule, které si těžko všimnete. O prázdninách jsou tam dětské tábory, tak možná jsou cedule sundané... Akce tam bývají květen, červen, září. Ochotně se nás tam ujala nějaká slečna a dovedla nás ke krámku, kde nám TZ prodal pán z tábora.
 
Libor
10.06.2010 - viz níže, oproti jiným městečkům mrtvo, pár hrubých dřevostaveb, prakticky v rekonstrukci - byli jsme jedinými návštěvníky, stačilo nám 10 minut - ke cti provozovatale nutno uvést, že nechtěli zaplatit vstupné a TZ byla k dispozici (dokonce dali vybrat), Pozor! ne úplně dobře zančeno, dřevěná cedule u silnice po levé(!) straně "Stonetown" - odbočka doprava lesní cestou
 
Medvěd
Už je po sezoně a tak, byť saloon byl otevřený, bohužel TZ nemáme - prý už je zavřený obchůdek a barman nemá klíče.
 
Eliška
Ponuré městečko
Proč je zde známka-nechápu. Ponuré posmutnělé místo (i přes to, že zde zrovna 20.9. probíhala nějaká akce). Oproti městečku v Boskovicích nebe a dudy. V Boskovicích spousta zákoutí, domečků, stanů, zvířat a všeho, co patří k divokému západu. Tady nic takového není, jen pár staveb postavených na palouku v lesích. Nepůsobilo to na nás hezky. Zaplatili jsme vstup 40,- na osobu, dali jsme si malé pivko, koupili známku za 25,- !! a frčeli jsme pryč. Vím, že sem už se nevrátím.
 
Bc. Petr Dolphino Řádek
předražená známka???
Dobrý den,nemám nic proti hodnocení našeho městečka, někomu se líbí a jinému ne, tak to prostě je a je dobře, že lidé mají vlastní názor. Nechci ani zasahovat do debaty, nepřísluší mi to, ale nemohu mlčet, když někdo lže, nebo špiní práci ostatních, jako pan Martin Krupka, který v městečku nebyl, nechal si známku dovést od svého synovce, který mu údajně dal známky za 50 Kč/ks. Což je naprostý nesmysl! Známky nemáme předražené, není cílem se na nich obohatit, protože touto formou to opravdu nejde, to snad pochopí každý. Je škoda, že pan Krupka neuvedl věci na správnou míru i po mém argumentování a rozhovoru s ním a jednoduše hodil špínu na skvělou práci všech lidiček ze Stonetownu.Omlouvám se za tuto zprávu a věřte, že známka je u nás za 25 Kč/ks
 
MartinKrupka
Jedna TZ za 50 Kč je opravdu docela silná káva. Jinak místo stojí za prohlídku, pokud se koná některá z připravovaných akcí.
 
Ladislav
Není to nic moc. Nestojí to za návštěvu
 
moskyt
Nevím, proč zrovna tohle místo má turistickou známku - stojí tu pár budou ala divoký západ, ale nikdo si vás nevšimne, kromě vedoucího dětského tábora, který tam zrovna byl. Ten nám i podal pár skrovných inormací, tj. to co věděl...:-( Dokonce nám prodal i známku (jednu ze dvou které tam měli), protože nikdo z majitelů, či provozovatleů o nás nejevil sebemenší zájem... Celá naše návštěva trvala stíží 10 minut...:-( Opravdu podařený výlet...
 
Janina
Skvělé místečko, známek dost. Stále se buduje a sympatičtí lidé potkáváte na každém kroku. Malé mínus, kapku jsme bloudili v lese, ale nakonec jsme tam dojeli. Krásná okolní krajina.
 
Zdenda
Westernový weekend
Na poslední prázdninový víkend je opět naplánována velká akce v městečku. I když počasí nám moc nepřálo, bylo se na co dívat: 2 příběhy z divokého západu, lasování, žonglování s kolty, ovládání biče a soutěže pro dětské návštěvníky, a nejen pro ně.
 
Vašek
Měl jsem smůlu, protože v době prázdnin je tu dětský tábor. Ale známku mi prodali.
 
Tatík
Jako první hodnotitel dávám výborně. Westernový weekend od 13:00 hod. s dvěma představeními, ukázkami střelby z děla, lasováním, ovládáním biče atd. zakončen country bálem. Pro děti soutěže v hodu podkovou, nožem a tomahavkem i rýžování zlata za místní dolary. Turistických známek, suvenýrů i 2 druhů pohledů dostatek v general store. Cesta trochu složitá, z Humpolce silničkou na Plačkov, za ním za tratí je odbočka doprava již označená, pak asi 600 metrů lesem.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2773 Turistických známek
2661 Výročních TZ
277 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek