Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 755 - Zámeček Doubrava


Popis

Romantický zámeček z 18.století na česko-německé hranici, severovýchodně od Aše.


Mapa

Navštívil jsem Zámeček Doubrava
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
ZÁMKY
Kraj/okres:
Karlovarský kraj/Cheb
Poloha:
50°15'41.8"N 12°14'33.8"E
Hodnocení:
2.234
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 755 - Zámeček Doubrava


26.07.2020 - dostupná bez problému
03.09.2019 - dostupná bez problému
20.07.2019 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Zuzana Lašťovková
Zuzana Lašťovková
tz
IC Aš ji má v nabídce...
 
Petr
TZ
V IC v Aši stále mají.
 
Petr Orvoš
Petr Orvoš
TZ
Přestože je známka pozastavena a to z dobrého důvodu (zámeček je uzavřen a v dosti zchátralém stavu), známku jsem sehnal v IC v Aši. Na samotném místě nic moc k vidění, zarostlé nádvoříčko tehdejšího hotýlku, možná jediná viditelná zajímavost byly koně pasoucí se na nádvoří zámečku. Škoda, místo možná nějaký bohatý kupec jednou zrekonstruuje. Dole pod zámečkem penzion s restaurací a příjemným posezením.
 
Oldřich Medek
Oldřich Medek
Dostupnost
I přes pozastavený prodej je TZ stále bez problémů dostupná v Íčku v Aši.
 
Broskvoň Obecný
Broskvoň Obecný
Doubrava
TZ zakoupena v ašském infocentru. Tuto turistickou známku bych okamžitě zrušil nebo alespoň přiřadil k blízké památkově chráněnné papírně, která mě přišla o dost zajímavější nebo celkově jen k Doubravě. Zámek je zavřený, zarostlý, opuštěný a rozpadající se objekt. Doubrava je hezká mála obec nacházející se v přírodním parku Halštrov. Příroda je zde opravdu nádherná, za návštěvu rozhodně stojí chráněnná ruina papírny ze 17. století u které je i vyhlídkový ochoz na celou stavbu papírny. Blízko je také výborný minerální pramen Doubrava. Hezké místo, které rozhodně stojí za návštěvu, jen ten zámek jaksi navštvít cenu nemá.
 
Antonín Holub
Antonín Holub
Doubrava
Odvážil jsem se toto místo navštívit. Už to nikdy neudělám. Veškeré předchozí příspěvky o stavu "zámku" jsou pravdivé. Zrušit TZ.
 
Wenzel
Zámeček Doubrava
Tato turistická známka neměla spatřit světlo světa. Zámečkem je myšlena rozpadající se budova, která zvenku sice v minulosti, když byla udržována, zvenku mohla vypadat zajímavě, ale v současnosti je to zarostlá poloruina, omítka opadává, všechno pozavíráno a pozamykáno. Nahlédnou lze pouze přes rezavý plot a hnijící dřevěná vrata. Tuto turistickou známku bych okamžitě bez milosti zrušil a její číslo přiřadil k něčemu zajímavějšímu. Vývěsní štít Krušovice stále přítomen. Obec bez lidí, snad jen odjíždějící autobus dával najevo, že zde možná i někdo bydlí. Známka v infocentru Aš.
 
Standa
Doubrava
Zámek je nepřístupný a chátrá, obec mrtvá (a místy chátrá taky). Nejpůsobivější na celém výletě do Doubravy je následné překročení státní hranice do nedalekého Bad Elster. Ten rozdíl ČR-Německo doslova bije do očí, i když uznávám, tohle je extrémní příklad.
 
Jaromír Drábek
Jaromír Drábek
Zámek Doubrava
Zámek Doubrava je uzavřený a pomalu chátrá. Škoda, známka v íčku dostupná bez problémů.
 
Václav Tauš
Václav Tauš
Knihovna, Muzeum a Informační centrum Aš
Knihovna, Muzeum a Informační centrum Aš
 
jerry720
Dostupnost známky.
Zastávka na místě ve středu 05. 06. 2013 odpoledne. TZ byla bez problémů k sehnání následující den v "Íčku" v Aši. Jinak na tomto místě jsem nic zvláštního nenašel.
 
Miroslav
Zoufalá Doubrava
Prozatím nejzoufalejší turistické místo, které jsem navštívil. Skutečně tam nic k vidění není a dokonce lidé z vesnice, když jsme se ptali na cestu, tak ani nevěděli, že nějaký zámeček Doubrava existuje ?!?....
 
Janex
V infocentru v Aši byla TZ vyprodaná (měla by být dostupná od příštího týdne), knihkupectví v Aši už neexistuje. Zámeček v Doubravě vypadal dost zpustle, byl zavřený a na zvonění nikdo nereagoval. TZ nemají ani v nedalekém penzionu.
 
Libor
20.05.2011 - zapomněl jsem dodat, že IC v Aši bylo v sobotu dopoledne zavřené, ač mělo být otevřeno, takže ani s TZ to neklaplo ...
 
Libor
21.05.2011 (so) - zámeček vypadal delší dobu opuštěný, jen vývěsní štít Krušovice vzpomínal na zřejmě lepší včerejšky - tak jsme si v dešti udělali aspoň foto a rychle pryč
 
Jarda
Zámeček Doubrava
Zámeček Doubrava - přímo v zámečku známku nemají a podle dotazu ani nemají zájem o prodej. Ke koupení je v infocentru v Aši, které je otevřeno pouze v pracovní dny od 9,00 do 17,00 hodin a v sobotu od 9,00 do 12,00 hodin. Zde jsem koupil poslední známku. Jarda
 
Fifi
Tak by mne zajímalo proč tohle místo vůbec turistickou známku dostalo?Zámeček nic moc, navíc divná otvíračka. Z minerálního pramene na návsi je žumpa.
 
jarda
v zámečku doubrava
už známku bohužel nikdy nedostanete! protože podle slov majitele restaurace je už ani objednávat nebude. prý to není lukrativní (za TZ zaplatil 5000.- a trvalo celý rok, než se mu to vrátilo). škoda!alespoň razítko jsem ale dostal.
 
Luděk
Zámeček Doubrava
Zámeček Doubrava Doubrava 16352 01 Aštel. 354 527 948o: st, so, ne 11--21h.TZ na tomto místě je skutečně minela srovnatelná třeba s libereckým Babylonem. Dostanete sice zdarma pohled s razítkem, což mají Češi rádi, ale současně se dozvíte, že nové známky ještě nejsou ani objednány. Zámeček leží vlevo bokem od hlavní silnice z Aše za návsí. P.S. Na pohlednici je jiné PSČ než na razítku - tento nesoulad si vysvětluji tím, že obec Doubrava dříve patřila pod Podhradí, ale v současnosti spadá pod Aš (holt větší bere)
 
Vavřík Ag
Bohužel...
Známku bohužel nemají, takže jsme dostali alespoň pohled a razítko.
 
Honza
Do Doubravy jsem přijel bohužel v nesprávný den-pondělí,ač jsem to tušil že asi odjedu s nepořízenou,tajně jsem doufal,že se otevírací doba restaurace(středa,sobota,neděle)změní,ale k mé smůle nezměnila.Takže vzkaz pro všechny známkaře:nejezděte v jiné dny než tyto tři uvedené.
 
Luboš
Majitel stále rozdává pohledy k zakoupené známce.
 
Jarka
Zámeček je skutečně jen restaurace bez kasy, otevřeno jen ve středu, sobotu a neděli.
 
ruza
Známka za 25,-Kč bez problémů dostupná ve výčepu restaurace Na Zámečku, kde je bohužel více německých turistů
než českých. Obsluha ochotná, k známce zdarma pohled. Cesta k restauraci značena. PO a ÚT zavřeno.
 
Zdeněk
Zavírací doba pořád stejná - tak jsem zkoušel zvonit - majitel je fajn, přišel otevřít. Pamatuji to tam před
10 lety - je to teď o hodně hezčí.
 
Daniela
Známka je v restauraci,mají dostatek.
 
Jana
Restaurace má otevřeno St,Čt,Ne 11-21, Pá-So 11-23, v Po,Út mají zavřeno, známek plná krabice.
 
Jarda
Známek mají dostatek.Příjemná obsluha a dají k TZ zdarma i pohled !
 
"Zámečkem" je míněna restaurace Na Zámečku. Známka je dostupná ve výčepu, pokladnu budete hledat
marně.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2637 Turistických známek
2492 Výročních TZ
262 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Rodinné Jeseníky

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2020 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek