Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 929 - Zámek a klášter Doksany


Popis

Rozsáhlý ženský premonstrátský klášter severně od místa, kde dnes dálnice D8 překonává Ohři. Po Josefínkých reformách byl klášter zrušen a přeměněn na barokní zámek.

Mapa

Navštívil jsem Zámek a klášter Doksany

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Klášter Doksany (web)
Toto místo prodává také turistickou známku
Restaurace pod zámkem, Doksany
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
CÍRKEVNÍ PAMÁTKY
Kraj/okres:
Ústecký kraj/Litoměřice
Poloha:
50°27'18.78"N 14°9'32.96"E
Hodnocení:
2.701
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 929 - Zámek a klášter Doksany


19.10.2021 - zavřeno (nelze ověřit dostupnost)
02.10.2021 - zavřeno (nelze ověřit dostupnost)
31.07.2021 - nemají sběratelský předmět
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Pavel Coufal
Pavel Coufal
Zámek
Vše zavřené, prodej by mohli dát do obchodu
 
Vratislav Blažek
Vratislav Blažek
Klášter Doksany
Tak bohužel musím potvrdit poslední informaci od pana Iva,vše zavřené,zamčené,oplocené,nedostupné,nic k vidění ani ke koupi!!!Ani restaurace a ani ten stánek se zmrzlinou! Zrušit toto známkové místo! Není-li zájem o návštěvníky a turisty,tak to je konec této pamětihodnosti...přitom jiné kláštery na tom vydělávají celkem slušné peníze...např. naposledy jsem byl v Chotěšově u Stodu pod Plzní a byl jsem velmi mile překvapen.
 
Ivo
Ivo
Nedostupná známka
Poslední zápis hovoří o neutěšeném stavu, já bych snad použil i slovo zoufalý. Kde nic, tu nic, všude zavřeno, zamčeno. Ani noha, žádné informace, žádné suvenýry. Hospoda zavřená. Funguje jen stánek se zmrzlinou.
 
Richard Rienessl
Richard Rienessl
zámek
Stav celého areálu je bohužel dost neutěšený. TZ koupena v restauraci Pod zámkem.
 
Standa
Doksany
Areál je poměrně zpustlý a lepší pohled na impozantní areál si návštěvník užije spíš z dálky, než při bližším zkoumání.
Známka je dostupná v restauraci pod zámkem, kde potvrzuji otevírací dobu až od 16h.
 
Josef Bušek
Josef Bušek
Doksany zámek a klášter
Zámek a klášter v Doksanech jsme navštívili dnes. Je to rozsáhlí komplex škoda že z velké části chátrá ,ale mají výborné prohlídky určitě doporučuji navštívit bohužel TZ prodávají v restauraci pod zámkem mi jsme přijeli před 16:00 hodinou a hodinu jsme čekat nechtěli a v klášteře ji neměli.
 
Jiří Jelínek
Jiří Jelínek
Dostupnost
Známka se prodává v zámecké restauraci, která otevírá v 16 hodin. Pozor na to!
 
Veronika Žitníková
Veronika Žitníková
TZ
Zakoupena bez problémů v restauraci Pod zámkem dnes kolem 19h. Klášter je impozantní, ačkoliv budovy blíže silnici jsou dosti zchátralé.
 
Ondřej Kindl
Ondřej Kindl
TZ
Známka stále dostupná v hostinci pod zámkem,park a kostel byl opravdu krásný
 
Antonín Sečkár
Antonín Sečkár
TZ
Známku už nemají v klášteře, ale jen v restauraci (ta je hned u zámku v zatáčce silnice 608 - na mapy.cz není vyznačená). Známek tu mají dost, ale otevírají až v 16:00, tj. ve chvíli kdy zase zavírá klášter, což mi nepřipadá jako nejšťastnější zřízení. Mě to vyšlo, ale dopolední návštěvníci bohužel ostrouhají, tak na to myslete při plánování výletu.

Jinak za návštěvu to tu rozhodně stojí. Když se nenecháte odradit zchátralým vzhledem, odměnou Vám bude úchvatný interiér kostela. Vstupné je dobrovolné, na výkladu je sice poznat, že pan kněz není povoláním průvodce, ale je to moc sympatický pán a příjemně se poslouchá.
 
Libor Horáček
Libor Horáček
Prohlídky
duben - červen a září - říjen
SO: 10:30 - 12:20 a 12:50 - 16:00
NE: 12:00 - 12:30 a 13:00 - 16:00

červenec a srpen
ÚT - ČT: 9:45 - 12:20 a 12:50 - 16:00
SO: 10:30 - 12:20 a 12:50 - 16:00
NE: 12:00 - 12:30 a 13:00 - 16:00

Pokud je v daném termínu zavřeno a nebo chcete prohlídku v jiném termínu prozvonit průvodce na 736466799, volá zpět. Nebo volat na faru 731557601.

Prohlídky sice začínají v každou celou a půl. Ale po dnešní návštěvě vím, že pokud přijdete později, tak vás průvodce vezme po cestě sebou dál a pak vám ukáže, co jste zameškali s další skupinou.
 
Jan Holeček
Jan Holeček
Známku jsem nesehnal
V klášteře známku nemají a v restauraci měli ještě zavřeno. Otevírají ve 14 hodin a já tam byl už! v 11 hod. - smůla.
 
Lukáš Dubec
Lukáš Dubec
Znamka
Turisricka znamka zakoupena v Restauraci pod zamkem.
 
Bob
TZ není
Turistickou známku v restautraci nemají a dle starších příspěvků soudím, že dlouhodobě. Proč tedy známkové místo není někde jinde?
 
Karel Skalník
Karel Skalník
TZ je nebo není ?
Známka stále není :-(
 
Pavel Fryček
Pavel Fryček
TZ
Tak jsem opět navštívil klášter a opět v restauraci známka nebyla a zdá se, že letos už ani nebude.
 
Pavel Fryček
Pavel Fryček
TZ
Souhlasím s panem Orvošem. Pan průvodce(kněz) si kvůli mě nechal i ujet autobus. Dokonce mi sjednal soukromou prohlídku kláštera i když bylo po oficiální době. Bohužel známku v restauraci neměli. Došla. Mám se zastavit po neděli.
 
Petr Orvoš
Petr Orvoš
30.7.2015
První vizuální dojem ze silnice nevalný, ale pořekadlo o růži zde paltí 100%. Prohlídku kostela nám umožnil zdejší kněz, který je dělá zřejmě vždy v celou hodinu, vstupné je dobrovolné na konci prohlídky a je určeno pro opravy kostela. Skvělé povídání o historii premonstrátského kláštera (ženského). Pro milovníky seriálů jsou uvnitř kláštera nastavěny kulisy pro britské filmaře Tří mušketýrů - mimochodem skvěle provedené. Jednoznačně lze tuto historickou památku, která se snaží znovu ožít životem doporučit. TK koupena v restauraci Pod zámkem bez problémů.
 
Pavla
natáčení
prohlídka klášter je možná, proč v klášteře neprodávají známku mi není jasné, když pohledy je možné zakoupit. Restaurace bohužel zavřená. Areál kláštera krásný, ale fotit to moc nejde, všude jsou kulisy k tomu natáčení.
 
Jitka Schořálková
Jitka Schořálková
klášter zavřený
Z kláštera nás vykázali, že tam nemáme co dělat. Známka zakoupena v restauraci
 
Martin Bartoš
Martin Bartoš
...
V klášteře známky nevedou, restaurace je otevřená až odpoledne. Prohlídku narušují filmové kulisy, které tam budou celý letošní a příští rok, které ale taky docela stojí za vidění.
 
Věra
Pozor v restauraci mají otevřeno až od 14hod,známku nemají.
 
Milicent
..
Prohlídka byla, i se skvělým průvodce - panem farářem. Známku sice nemáme, ale pohlednice ano..byl státní sváítek, tak jsme nedoufali ani v to..Tak známku příště nebo si o ni napíšu, prohlídka i tak za to stála.
 
Jan
V klášteře (asi) zavřeno - nenašel jsem nic, kam bych mohl vlézt, v restauraci (paluši s hracími automaty) nemají, prý až v létě. Zámek na spadnutí, atmosféru ale má, kostel hezky opraven.
 
stochovak
V klášteru ani v restauraci známku nemají. V rest. mi řekli VONI MI JI NEPOSLALI. Záleží také na tom, jak jsou pružní, když jim TZ docházejí, tak je mají objednat, a nečekat, až prodají poslední.
 
Andre
V klášteře známku nemají, v restauraci jich bylo dostatek, ale otevírají až ve 14 hod., takže dopoledne TZ neseženete. Doporučuji spojit s dopolední prohlídkou vodního hradu Budyně nad Ohří nebo nedaleké tvrze v Brozanech
 
libor
Velice zajímavé místo bohužel v době naší návštěvy bylo zavřeno.
 
Klára Veselá
Prohlídka kláštěra
Prohlídka románského kostela později přestavěného do barokního stylu byla úchvatná, místo je nádherné, pozůstatky kláštěra ponuré, průvodce milý a ochotný přizpůsobit prohlídku časově i možnostmi - byť jsme tam byli s manželem sami dva :-) moc doporučuji.
 
Peťule
Klášter je pro turisty otevřený, nevím odkdy, ale minimálně dnes rozhodně byl... provedl nás tam přímo pan farář, i když jsme byli jen čtyři. Rozhodně stojí za prohlídku, tak krásný kostel se vidí málokdy...
 
Martin Harčarik
Známku lze bez problémů koupit pouze restauraci Pod zámkem, klášter je pro turisty zavřený.
 
Honza Pásler
Klášter je v dezolátním stavu. Letos se tam zatím neprovází, obchod s porcelánem p. Josky je zatím uzavřený, ale p. Joska bydlí přímo v klášteře a po zavolání na tel. 736676201 je ochoten přijít a známku prodat. Vlastní i hospodu pod klášterem, kde je otevřeno v pracovní dny od 14 hod. a o víkendu od 12 hod. Zde jsou TZ též v prodeji.Nezkoušejte zvonit na sestry jeptišky u brány při příchodu od Brozan. Jedna z nich mi v domácím telefonu velmi nepříjemným hlasem sdělila, že ony s něčím takovým (to jako s prodejem TZ) nemají nic společného.
 
Honza
V sobotu 17.5.bez problémů zakoupena v restauraci Pod zámkem.Se samotným klášterem je to trošku problém.Ač víkend vše bylo bez možnosti prohlídky,jen trochu k nakouknutí přes mříže.Přesto tento den bylo v celém areálu dost živo,protože se zde točili exteriéri pro film.
 
Stoupa
Klášter v dost mizerném stavu, papír na dveřích oznamuje, že prohlídky nejsou a TZ se dají koupit v obchůdku se sklem nebo v nedaleké restauraci Pod zámkem
 
Honza
Zazvoňte na Joskovi na posledním nádvoří.Známek dostatek
 
Žmyják
Klášter je v otřesném stavu ! TZ nemají ani v prodejně skla.
 
Luboš
Velmi ochotná paní v obchůdku s porcelánem mi sdělila historii i současnost zámku i kláštera. Obchůdek je otevřen přes sezonu od 9 do 16 a to od pondělí do soboty.
 
panda
V obchůdku se sklem je v neděli a ve státní svátky zavřeno.
 
wrahounek
Známka dostupná ve všední dny do 18:00 v prodejně ze sklem a porcelánem, ale prohlídnout si památku lze jen z venku. Prohlídky budou jen v červenci a srpnu, nebo prý vůbec...
 
Cobra a Bára
Prohlídky nejsou
Podařilo se nám zastihnout průvodkyni na odchodu, která nás ještě stručně provedla. Památka je vskutku skvostná a je celkem otřesný přístup zástupce církve, který památku spravuje. Takže bohužel se navštěvník na prohlídku letos již nedostane. Doporučuji si na netu najít číslo a zavolat přímo tamním sestrám, které Vám zdělí zda se provádí.
 
Tatík
Novou omítkou svítí jen kostel,zbytku národní kulturní památky (těžko rozeznat,co je zámek a co klášter) se propadají střechy a vše je nedobytné.Komplex je obrovský-tři zarostlá nádvoří,kryptu lze vidět jen přes mříž a vnitřek kostela vůbec.V obchodě se sklem jsme se dozvěděli,že letos se provádělo pouze týden v červenci a dva týdny v srpnu.
 
Luboš
Na vyžádání
Známka se prodává v obchodě se sklem a suvenýry. Má otevřeno do 16. h přesto je pan Joska ochoten přijít
prodávat i po zavírací době. Je celkem nespokojen s přístupem církve k turistickým prohlídkám...
 
Jirka
Klášter
Doporučuji návštěvu ,TZ v obchodě sklo-porcelán a také doporučuji zi zakoupit nějaký suvenýr ze sortimentu
krámku.
 
Tanka
Potvrzuji informace od Marcely a Badyse. Objekt kláštera působí z venku zchátralým dojmem. Návštěva krypty a
kostela ale určitě stojí za to!!! Nádhera... Čekání na prohlídku je možno ukrátit v blízké hospůdce se
zahrádkou. Točí tam Gambrinus a mají dobré preclíky.
 
Marcela
prý pouze o prázdninách zde provází slečna, přístupná pouze část objektu (krypta a kostel). Vstupné 20,- Kč.
Poslední prohlídka okolo 16 hod.
 
Badys
Známka se prodává v obchůdku Sklo-porcelán v objektu kláštera. Otevřeno Po-Pá 9-16, So 9-14, Ne 10-15
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2742 Turistických známek
2601 Výročních TZ
264 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2021 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek