Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1687 - Zámek Křinec


Popis

Na místě dnešní budovy zámku původně stávala tvrz, v roce 1649 byl na jejím místě postaven raně barokní zámek. V polovině 17. století zde pobýval český kněz a vlastenec Bohuslav Balbín.

Mapa

Navštívil jsem Zámek Křinec

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Zámek Křinec (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
ZÁMKY
Kraj/okres:
Středočeský kraj/Nymburk
Poloha:
50°16'8"N 15°8'24"E
Hodnocení:
2.3
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1687 - Zámek Křinec


19.09.2020 - dostupná bez problému
19.09.2020 - dostupná bez problému
02.08.2020 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Radek Berka
Radek Berka
Dostupnost TZ
Tak jsem také zavolal na číslo umístěné na zdi zámku a pán mi sdělil do telefonu že je v zahraničí. Smůla, známka koupená přímo na místě nebude.
 
Zdeněk Čech
Zdeněk Čech
TZ
Po zavolání na tel. číslo umístěné na okýnku zámku vyšel pán a TZ ochotně prodal. Zámek už zřejmě nemá klasickou otevíračku a na prohlídku po domluvě by nás muselo prý být pět, takže s prohlídkou smůla.
 
Libor Horáček
Libor Horáček
Návštěva
Když už pro nic jiného, tak kvůli modrým pokojům stojí navštívit. Ale i ostatní prostory jsou zajímavé a příjemně zařízené. Byť nejde o původní nábytek a vybavení.
Lze spojit s návštěvou muzea knihařství v nedalekých Rožďalovicích.
 
Ing. Luděk Mastník
Ing. Luděk Mastník
TZ
Známka bez problémů dostupná v pokladně zámku.
 
Eva L.
zámek Křinec s kavárnou
Dne 3.6. jsme navštívili s rodinou zámek Křinec a byli jsme velmi překvapení nádherou modrých pokojů! Provedla nás dcera pana provozovatele, prohlídka stála za to. Zvenčí zámek nevypadá lákavě, ale uvnitř nás překvapila například expozice "stará škola", sbírka žehliček a mnoho jiného. Zámek bude otevřen v červnu každou so+ne od 10-17, přes sezonu mají v plánu út-ne od 10-17. U zámku se nachází nádherný park. Přímo v zámku je možné si posedět v krásné stylové kavárně, která nabízí skvělé domácí dezerty a výbornou kávu a širokou nabídku sypaných čajů.
 
Vladislav Stárek
Vladislav Stárek
Divný přístup
Dnes známka nedostupná. Ač je na stránkách zámku napsáno otevřeno v květnu a červnu každou sobotu a neděli 10-17 byl dnes zámek zavřený. Ten kdo měl provázel odjel na akci Den lodí do Nymburka a cca 10 lidí, kteří jsme se sešli okolo čtrnácté hodiny u zámku prostě mělo smůlu. Dost divný přístup k lidem, kteří svojí návštěvou a zaplacením vstupného chtějí alespoň nějak pomoci v určitě nelehké a náročné rekonstrukci tohoto objektu. V zámecké kavárně, která byla otevřena známky paní neprodává.
 
Zdeněk Chmelař
Zdeněk Chmelař
TZ
Zámek navštíven v neděli - bohužel uzavřen. Z venku působí neutěšeným dojmem, v době své slávy však musel být velmi pěkný. Zámek se též nachází v pěkném zámeckém parku. Zklamání však bylo z nemožnosti zakoupit známku. Kromě zámku by měla být možnost známku zakoupit i jinde, třeba v nedalekém hostinci, mimo víkend na úřadě, apod.
Zatím bych místo osobně nepovažoval za samotný cíl výletu, ale dá se spojit s cestou za dalšími zajímavými cíli v okolí či cestou nádherným okolím - ZOO Chleby, Hrubý Jeseník se svou rozhlednou Romankou, zámek Loučeň s labyrintáriem, rybník Jívák, Nymburk a nebo překrásné lázeňské město Poděbrady.
 
Pavel Novotný
Pavel Novotný
TZ
dle mého názoru - toto není místo na TZ
 
Tomáš Susšický
Moc pěkné místo
Musím vřele doporučit návštěvu tohoto zámku, kam jsme se dostali vlastně náhodou tuto sobotu, ježto jsme měli namířeno na rozhlednu v Hrubém Jeseníku, ale padlo takové kouřmo, že jsme museli změnit plán a Křinec se nabízel jako možná náhrada. A bylo jsme velmi mile překvapeni, ba nadšení. Pokud bych si přečetl předchozí příspěvek nabyl bych dojmu, že jde o ruinu, kam nemá vubec cenu zajizdet. Je tomu právě NAOPAK !!! Vřele doporučuju se tímto příspěvkem neřídit, protože byste se ochudili o velice zajimavou prohlidku zámku, který vstává z popela. Zvenku je sice vidět, že se na něm léta chátrání podepsala, ale vnitřek je už o něčem uplně jiném. Provází sám pan majitel, velký nadšenec a velice příjemný člověk, už úvodní výklad na pohodlných gaučích ve vstupní místnosti zaujal. Pan majitel k pruvodcování přistupuje neotřele, vřele a dozvíte se leccos zajímavého. V prvním patře je již několik nádherných místností po opravách, modré freskové salonky jsou nádherné, i v jiných místnostech je znát snaha a péče a velké nadšenectví pro věc. A to se ještě pod omítkami ostatních místností a též zajímavého hlavního zámeckého sálu skrývají další fresky, o čemž svědčí řada sond, a jejichž odkrytí je jen otázkou peněz, které ale zdá se majitel dokáže sehnat a držím mu hodně palce, aby zámek dál vzkvétal. Zajimavá je i mistnost s vystavkou mody či ruzné zvlaste zahranicni secesní plakáty, jejichž je pan majitel sběratelem, či expozice staré školy. Na závěr lze zajít do útulné zámecké kavárny, ze které je také cítit domácké prostředí, zvlast pokud si dáte ke kávě výborný domácí štrúdl. Obslouží Vás v ní rodinní příslušnící pana majitele. Toto místo si známku stoprocentně zaslouží a až bude jednou upraven i park kolem a zámek získá nové fasády, bude to skvost. Skoro již teď se mně ani nechtělo věřit, že zámek chátral léta bez oken, hnízdili v něm ptáci a z těch krásných interiérů, které zde uvidíte, se nejdřívě musely vyvézt hromady trusu...
A vstupné 50 Kč není vůbec vysoké.

P. S.
Jukněte jak vypadají modré salonky
http://www.virtualtravel.cz/krinec/zamek-krinec/modre-pokoje.html
 
Milan Doležal
Milan Doležal
TZ
Místo jsme navštívili ve středu, bylo zavřeno a místo působí opravdu neutěšeným dojmem. Nevím proč má takové místo svoji známku, takových zpustošených zámečků jsou u nás desítky, možná stovky. Pokud už takové místo známku má, měla by být možnost koupit ji i mimo víkend, například na OÚ nebo v nějakém místním krámku.
 
René Pietschmann
René Pietschmann
TZ
Prohlídka zámku zatím jen květen a červen v sobotu od 10hod.do 17hod.O prázdninách to bude prý jinač.
Prohlídka perfektní,průvodce sám majitel.
 
kulik
Prohlídky zámku jsou každý pátek, sobotu a neděli. Známka je bez problémů dostupná. Letos otevřeli v přízemí příjemnou kavárnu, kde se dá občerstvit. Mají výstavu Stará škola, Móda a průvodce provází zámeckou expozicí.
 
Ivan
V úterý 7.8. zavřeno, otevřeno prý jen v sobotu. Jako známkové místo a cíl výletu to je úděsné.
 
gallisek23
Ďes
Když to bylo nové tak to asi byl pěkný zámek, ale teď je to hrozné. Známku bych dal až se to trochu opravý jinak se budou dávat TZ všude a tím se znehodnotí smysl, aby lidi ty TZ kupovali. Jinak jsem o hodně lepší místa, kde se vyplatí zastavit a prohlídnou. Tak jinak turistice ZDAR.
 
Zdena
Měli jsme štěstí-zámkem nás provázel pan majitel osobně.Nečekejte honosně zařízené pokoje ale poctivou snahu o rekonstrukci zdevastovaných interiérů, modré salonky jsou nádherné a určitě stojí za vidění.Také se mi mílí myšlenka zařízení staré školy, místní obyvatelé poskytli dobové fotografie z doby,kdy byla na zámku základní škola.Nás prohlídka zámku rozhodně nezklamala a přejeme panu majiteli hodně sil a hlavně finančních prostředků k náročné rekonstrukci
 
Kvápa
Zámeček
25.4.2011 zavřeno TZ nedostupná, podrobné info: http://zamekkrinec.cz/
 
alex
Křinec
Snad bude mít zámek využití a opraví se, jinak jako turistické známkové místo nic moc:-)
 
Tomáš Hradecký
Zajímavé místo
Toto známkové místo příjemně překvapilo - zámek je sice zchátralý, ale majitel se zřejmě snaží - postupně probíhají stavební úpravy, a pro turisty jsou zajišteny prohlídky s průvodcem. Je zajímavé vidět vedle sebe nádherně zachovalé modré pokoje, a vedle toho zdevastované místnosti, kde prý dříve byly růžové pokoje. Expozice staré školy odkazuje na dobu, kdy v zámku byla v padesátých a šedesátých letech škola. Ačkoliv v té době utrpěly mnohé historické části zámku necitlivými zásahy, líbí se mi, že se prohlídka tyto skutečnosti nesnaží skrývat - je to prostě součást historie.
 
Tomáš
Zámek celkem dlouho chátral proto jim tam střechou teče voda a mají díry ve stropech, místnosti se rozpadají a zvenku to nevypadá jako zámek, ale jako zřícenina, nicméně se to snaží zrekonstruovat(nejdříve hlavně střechu). Kromě modrého sálu tu mají expozici školy minulého století a po spíše prázdných místnostech menší výzdobu. Doporučuji navštívit, ale až tak za 5let to bude vypadat jako zámek....
 
Petr Svoboda
Samotný zámek i městečko Křinec opravdu žádná sláva nicméně TZ bez problému prodal nám ji moc ochotný a milý pán aby nám mohl prodat známku přerušil sekání trávy
 
Sochor
Křinec - báječné místo, ale ne pro TZ
zdravím - kdo mohl dát tomuto místu TZ??? jsem z nedaleka, takže otevřeno jen o víkendu květen-září, většinou zavřeno pro soukromé akce (dnes zase filmaři), zámek je napůl zpustošelý s minimálním historickým přínosem, park neudržovaný...tak takhle dle mého známkové místo vypadat nemá!!!
 
Libor
09.05. (ne) - Zklamání... TZ nedostupná, měli zavřeno kvůli natáčení nějakého filmu. Nicméně zámeček není k nalezení, nevede k němu jediná směrovka, stavba samotná je schována v (leso)parku a zvnějšku je v absolutně dezolátním stavu ("pozor, padá omítka"). Naopak na náměstí je směrovka k Rozhledně Romanka v 4 km vzdáleneém Hrubém Jeseníku, ta určitě stojí za vidění.
 
Luboš
Zámek zahájil sezonu s několika málo místnostmi jenž se podařilo zachránit a pěknou expozicí staré školy.
 
lodivod
I když se zámek otvírá 1.5. známka byla dostupná, protože připravují výstavu stará škola.
 
Kampa
Zámek otevřen už jen do 4.10.2009,a to v pá,so a ne 9-17 hod.Probíhá tam výstava cyklistických secesních plakátů a cyklistických artefaktů.Zachovány jsou modré pokoje,jinak na vás dost silně dýchne socialistický duch minulých nájemníků.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2732 Turistických známek
2581 Výročních TZ
264 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2021 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek