Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 253 - Zámek Nové Město nad Metují


Popis

Renesanční zámek s rozsáhlými zahradami, přestavěný na počátku 20. století architektem D.Jurkovičem. Městská památková rezervace.

Mapa

Navštívil jsem Zámek Nové Město nad Metují

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Infocentrum, Husovo náměstí 1225, Nové Město nad Metují
Toto místo prodává také turistickou známku
Zámek Nové Město nad Metují, Husovo náměstí 1201
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
ZÁMKY
Kraj/okres:
Královehradecký kraj/Náchod
Poloha:
50°20'38.01"N 16°8'59.58"E
Hodnocení:
3
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 253 - Zámek Nové Město nad Metují
Obrázek č. 2, Turistické známky, No. 253 - Zámek Nové Město nad Metují
Obrázek č. 3, Turistické známky, No. 253 - Zámek Nové Město nad Metují


20.08.2023 - dostupná bez problému
01.08.2023 - dostupná bez problému
07.05.2023 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

wenzel
Zámek Nové Město nad Metují
Zámek patří co do atraktivity interiéru k těm nejzajímavějším v republice. Zprvu na prohlídkovém okruhu není ničím výjimečný, avšak později vede trasa nádhernými pokoji s velice zajímavými stropy, které na českých zámcích zřejmě nemají konkurenci- tyto interiéry se mi líbily nejvíce spolu se zámky Nebílovy, Sychrov a Hrádek u Nechanic. Moc se nám také líbila místnost - zimní zahrada - ,jejíž stěny jsou zdobeny mozaikou z kamínků z řeky Metuje, která protéká pod zámkem. Je možno navštívit také zámeckou věž s výhledem na starou část Nového Města, ale je vidět i do daleka. Nádvoří zámku rocněž nádherné, docela mi připomínalo nádvoři zámku v Horšovském Týně. Vstupné na zámek je poněkud vyšší, a celkem mě mrzel vysoký příplatek za fotografování, jinak není co vytknout. TZ zakoupena na pokladně.
 
Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Z infocentra.
 
Petr Cienciala
Petr Cienciala
5. 8. 2021
Krásný zámek, koupili jsme si prohlídku do věže odkud byl krásný výhled na zahrady zámku a v podstatě na celé Nové Město. TZ mají v pokladně zámku i v infocentru.
 
Lenka Kasnarová
Lenka Kasnarová
Nové Město - zámek
Zámek je velmi pěkný zvenku i zevnitř. Jedinou výtku mám k personálu na pokladně, mohli by být o dost milejší.
Prošly jsme oba okruhy. Průvodkyně na prvním okruhu byla skvělá a její výklad byl velmi přirozený.
Druhý okruh byl zajímavý tím, že se dostanete do míst obyčejně nepřípustných, jako je např. půda. Výhled z věže na krásný park a zahradu stál také za to. Zahrada přímo láká k odpočinku.
 
Vladislav Dušek
Vladislav Dušek
průvodce
Měl jsem asi přehnaná očekávání.Nejsem zastáncem moderního umění takže se mi až na vyjímky výzdoba zámku, kterou neustále průvodce vychvaloval, nelíbila.Všude keramické kytky, zvířata a jiné obludnosti od kamarádky paní továrníkové, která s nimi "vyzdobila" celý zámek. Na drohou stranu o většině kusů nádherného mobiliáře neřekl nic.Průvodce byl vůbec tragický, neustále se zabreptával, každé třetí slovo bylo taktéž zde.Začal jsem to počítat, ale při padesáti jsem přestal. Ale zahrada moc pěkná, výhled z věže úchvatný a zmrzlina na náměstí výborná, takže to zas tak špatný den nebyl.
 
Veronika Žitníková
Veronika Žitníková
TZ
Zakoupena v íčku Nové Město nad Metují.
Zámek i park rozhodně stojí za prohlídku, souhlasím s předchozími příspěvky.
Trpaslíci jsou perfektní! ;-)
 
Broskvoň Obecný
Broskvoň Obecný
Zámek Nové Město nad Metují
Turistická známka zámku koupena v místním infocentru na náměstí. V prodeji je i přímo na zámku v suvenýrech. Prohlídka základního okruhu byla díky skvělé průvodkyni a zajímavým interiérům opravdovým zážitkem. Interiéry zámku navržené významnými českými umělci pro majitele jsou na zámek opravdu netradiční. Po prohlídce výstup na věž máselnice, ze které je okrouhlý výhled na celé město. Poté procházka zámeckým parkem, kde se nachází nádherný dřevěný most od Jurkoviče. Opět jako celé historické centrum nádherné místo. Doporučuji :)
 
František Kubalík
František Kubalík
Předraženo
Na zámku za 40 Kč
 
Barbora Burdychová
Barbora Burdychová
TZ
Známka dostupná bez problémů v infocentru, popř. rovnou na zámku. V infocentru stojí běžných 30 Kč.
PS: zahrada stojí rovněž za prohlídku
 
Martin Chochel
Martin Chochel
TZ
Potvrzuji, dle mého názoru, ne příliš čestné jednání s přisazením 5,- Kč za známku na zámku. Prohlídka zajímavá, jen ta glorifikace "šlechticů" Bartoňů s plebejským původem trochu leze na nervy.
 
Marián Kyral
Marián Kyral
Překvapil
Zámek nás velmi příjemně překvapil. Nádherná zimní zahrada i další pokoje. I dětem se prohlídka líbila (narozdíl od zámku Náchod). Prohlídka končí na věži s krásnou vyhlídkou.
 
Andilek@Prazdroj
Na zámku je známka předražená
Na zámku prodávají TZ za 35,- Kč!!! Proto doporučujeme ji nakupovat v IC na náměstí.
 
Majka
Zámek je překrásný, Výhled z věže taky nádhera. Park je kouzelný, na nádvoří byly trhy... Trhy nic moc, moc toho k vidění nebylo... Jediné co bych vytkla byla paní v suvenýrech - ach ta neochota- a paní v pokladně, čekala jsem na ní 15minut a když přišla vzala přednostně větší skupinku, po tom co jsem se ozvala byla ještě uražená.
 
kgb
Známka v dostatečném množství, nádherný výhled z věže. Zážitek kazí pouze přístup paní jak v pokladně, tak v obchodě se suvenýry. Pohlížely na nás jako na otravný hmyz... Ale areál zámku stojí za to!
 
thief
nové město nad metují
Včera jsme jeli navštívit krásný zámek v Novém Městě. Parkoviště před vchodem do parku bylo úplně prázdné a stejně tak i nádherně upravený park ve francouzkém stylu, stříkající fontánou, řadou kamenných trpaslíků a dřevěným průchodem k zámku od architekta Jurkoviče. Prostě nádhera. Opravdu nikde nebyla ani noha. Na nádvoří se už dala malá skupinka návštěvníků zámku dohromady a prohlídka která trvala cca 1 hodinu stála za to. Přestože je výzdoba spíše novodobá - secesní, některé sály byly opravdu nádherné. Vstup pro dospělého je 100,- Kč. Takže - pěkný zámek, opravdu nádherná zahrada a to vše bez davů turistů.TZ v pokladně. (ale i v Infu na náměstí).
 
K + E
7. 2. 2012 TZ dostupná v infocentru na náměstí. A výborná restaurace se nachází také na náměstí Restaurant dům č. 14 za velmi přijatelné ceny a výborná kuchyně.
 
Libor
17.07.2011 - TZ koupena v IC u kostela hned u náměstí (mrkněte na originílní pítko), zámek, kamenní trpaslíci a pěkná zámecká zahrada s originálním dřevěným krytým mostem
 
Ondra
HAŠLERKY NA HISTOR. PORCELÁNU
Asi nejvíce mne pobavily Hašlerky nasypané na historickém porcelánu :) Všimněte si toho také :D
 
jerry720
Výhled z věže
Nové Město nad Metují jsem navštívil v sobotu 28. 08. 2010. Na zámku ve Švédském sále je do 29. 09. 2010 výstava "Arabela na zámku". Ze zámecké věže je pěkný rozhled do kraje, vstup na věž je za 10 kaček. TZ jsem bez problémů zakoupil v "Íčku" Zázvorka.
 
Kolchar
TZ zakoupena 1.7.09 v infocentru bez problémů. Zámecká pokladna má známku též. Expozice je zajímavá, přestože jde převážně o secesní styl. Jediné zklamání bylo náměstí Starého města - zrovna se opravuje, takže vibrační válce, prach a hluk. Milovníkům zřícenin doporučuji Výrov, ze kterého je pěkný pohled na město. Ještě přidám reklamu na oběd U broučka.
 
alex
Nové Město nad Metují
Zámek je super, i park je super, i vyhlídka z věže je super, i oběd v hostinci snad U broučka na rohu náměstí u zámku, neváhejte a jeďte:-)))
 
vláďa
Zámek s krásnými interiéry se nám moc líbil. Známek mají v suvenýrech na zámku dostatek. V obou infocentrech lze ještě zakoupit VTZ Brankou do kladského pomezí a TZ 768, 1253 a 1326. Od návštěvy těchto míst nás odradila černá bouřková mračna, která se valila z Orlických hor.
 
Klárinka
Prohlídka zámku
Kdo má rád interiéry z doby První republiky, určitě nevynechejte návštěvu zámku. Úžasné, všechno původní a krásně zachovalé. Úplně něco jiného, než na ostatních zámcích, taky je to u nás takto jediný zámek. Otevřeno v květnu Út-Ne 9-16.
 
Keži
NOVÁČ je NOVÁČ
Město nádherné jako vždy,čisto a velmi milí lidé.S sebou domů si zde kupte velký pecen domácího chleba z Deštné v Orlických Horách,místní Vám poradí kde ho koupit.Potvrzuji koupi nového motivu TZ N.M.n.M. v muzeu na Zadomí.Íčko bylo zavřené,jeho provoz se v zimě střídá s provozem muzea,které doporučuji všem navštívit.Možno zakoupit další dvě TZ a jednu VTZ.
 
Honza Pásler
Mají novou raznici (na to mě upozornil člověk až z druhého konce republiky), nyní má zámek na známce světlou střechu a jsou jinak zobrazené skály. Tímto se z původní známky stává rarita.
 
jiřík
musím souhlasit s Honzou Páslerem.Nádherná památková zona.dorazil jsem ve 13,15,obě Mic zavřené a na muzeum se nedalo dozvonit,takže Peklo a Slavoňov osobně :-D 253 se prodává na zámku,který je k mému překvapení otevřený celoročně.
 
moti
zámek je naprosto krásný, průvodce byl taky skvělý a zahrada pěkná =) známku jsme koupili přímo na zámku v suvenýrech
 
Honza Pásler
V Novém Městě nad Metují mají poblíž náměstí hned dvě infocentra, jedno poblíž kostela - v muzeu, druhé pod
věží Zázvorka, v místě, kde z náměstí vychází ulice k Náchodu. Stojí za to mezi těmito infocentry náměstí
obejít po tzv. Zadomí, kde jsopu teď v zimě, když jsou stromy na stráních bezlisté, krásné výhledy -na
zříceninu Výrova- k bývalým lázním Rezek- k údolí Metuje směr PekloV obou infocentrech mají kromě
TZ 253 Nové Město nad Metují takéTZ 768 Jurkovičova chata PekloTZ 1255 dřevěný kostel SlavoňovAle
byla by velká škoda si jenom v Novém Městě tyto známky koupit a místa nenavštívit !Také je zde v prodeji
VTZ Brankou do Kladského pomezí.Známku Vám dají automaticky do obálky a přibalí propagační materiály
Nového Města a partnerského polského města Polanica Zdrój.Obě infocentra mají otevřeno úterý - pátek 9-12,
13-17sobota, neděle 13 - 16pondělí zavřeno.V létě bude asi provozní doba o víkendech delší.V
Novém Městě je příjemně i v zimě!
 
Eda
V infocentru meli take vyrocni TZ Kladske pomezi a spoustu zajimavych materialu. V souhlasu s predchozimy
prispevky doporucuji navstevu mesta i zamku - je tam opravdu krasne.
 
Kolinc
Byl jsem na zámku a byl jsem mile překvapený, velmi pěkný, nádherné zahrady, provedli nás i ve třech, náměstí
nádhera
 
Honza
Info
Musim uznat, ze jsem byl velmi mile prekvapen, navstivil jsem mesto v nedeli odpoledne, info je zde otevreno 7
dni v tydnu do 17:00 hod. a mila a ochotna slecna odpovi na vsechny vase dotazy. Zamek byl taky otevren, ciste
toalety, vsude sama pohoda a ochota, tak to byly hodnoty, ktere na nas zapusobily. Na zamku maji dokonce
hlidany stojan na kola pro prichozi cyklisty!! Parkoviste pro auto zdarma!! Takhle nejak si predstavuju
kulturni mesto otevrene turismu. Kdo pojede od Nachoda, tak se mu krasne zobrazi cela krajina az k Hradci
vcetne vodni nadrze Rozkos, stoji to zato.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2898 Turistických známek
2874 Výročních TZ
289 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACE
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2024 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek