Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1802 - Zámek Stekník


Popis

Zámek s italskou terasovitou zahradou, patří k nejvýznamnějším rokokovým stavbám v Čechách. Památka vytváří jedinečnou kompozici v krajině spojené s tradicí pěstování žateckého chmele. Pro svou výjimečnou hodnotu je tato krajina v současnosti nominována mezi památky UNESCO. Zámek vznikl na místě středověké tvrze Kaplířů ze Sulevic a později barokního zámku Kulhánků z Klaudenstina. Jeho dnešní rokoková úprava pochází z 18. století. Zpřístupněn je nový prohlídkový okruh v západním křídle, připomínající osudy posledního soukromého majitele, rodiny švýcarského konzula Gerolda Déteindre, která vlastnila zámek v letech 1907–1949. Součástí trasy jsou dva reprezentační prostory sala terrena v přízemí a hlavní sál v patře zámku, prohlídka je ukončena návštěvou kaple Navštívení Panny Marie. Mimořádně jsou zpřístupněny také interiéry salonů jižního křídla s výstavou historických hraček a kočárků. Samostatně jsou zpřístupněny chodby přízemí zámku s výstavním prostorem a sklepením a samozřejmě italská terasovitá zahrada. Památku spravuje Národní památkový ústav, územní památková správa v Praze. http://www.zamek-steknik.cz/


Mapa

Navštívil jsem Zámek Stekník

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku Toto místo prodává také výletku
Státní zámek Stekník
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
ZÁMKY
Kraj/okres:
Ústecký kraj/Louny
Poloha:
50°19'23"N 13°37'24"E
Hodnocení:
2.63
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1802 - Zámek Stekník


29.10.2022 - dostupná bez problému
20.08.2022 - dostupná bez problému
28.10.2021 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Zakoupeno na pokladně zámku.
 
Státní zámek Stekník - steknik@npu.cz
Aktualizace textu o historii zámku
Zámek s italskou terasovitou zahradou, patří k nejvýznamnějším rokokovým stavbám v Čechách. Památka vytváří jedinečnou kompozici v krajině spojené s tradicí pěstování žateckého chmele. Pro svou výjimečnou hodnotu je tato krajina v současnosti nominována mezi památky UNESCO. Zámek vznikl na místě středověké tvrze Kaplířů ze Sulevic a později barokního zámku Kulhánků z Klaudenstina. Jeho dnešní rokoková úprava pochází z 18. století. Zpřístupněn je nový prohlídkový okruh v západním křídle, připomínající osudy posledního soukromého majitele, rodiny švýcarského konzula Gerolda Déteindre, která vlastnila zámek v letech 1907–1949. Součástí trasy jsou dva reprezentační prostory sala terrena v přízemí a hlavní sál v patře zámku, prohlídka je ukončena návštěvou kaple Navštívení Panny Marie. Mimořádně jsou zpřístupněny také interiéry salonů jižního křídla s výstavou historických hraček a kočárků. Samostatně jsou zpřístupněny chodby přízemí zámku s výstavním prostorem a sklepením a samozřejmě italská terasovitá zahrada. Památku spravuje Národní památkový ústav, územní památková správa v Praze.
 
Pavel Petřík
Pavel Petřík
TZ
Známky a další upomínkové okruhy dostupné v pokladně. Parkování zdarma na návsi asi 80m od zámku. Krásné zahradní exteriéry. Zámek je stále v rekonstrukci, jelikož doba totalitního režimu památku hodně poznamenala. Je vidět snaha dát ji opět do původního stavu. Na místě příjemný pan průvodce, který výkladem zaujal. Doporučuji navštívit - koná se zde poměrně dost akcí, při mé návštěvě připravují další výstavu zaměřenou na chmel a jeho pěstování a sklízení. Chmelnic je všude kolem Stekníku požehnaně, protože žatecko má v pěstování dlouholetou tradici.
 
Pavel Petřík
Pavel Petřík
Re: TZ
Ještě dovětek - focení venku i uvnitř zdarma ;-) četl jsem v komentech, že chtěli dříve platit - nyní tomu tak již nebylo.
 
Eva Rosenbergerová
Eva Rosenbergerová
29.4.2018
Zajímavá možnost navštívit zámek, který prochází postupnou rekonstrukcí, takže např. v hlavním sále ještě stojí lešení, protože probíhá restaurování nástěnných maleb, venku na chodbě čeká na položení již zrestaurovaná dřevěná podhlaha...Na zámek se postupně vrací i zachovalé původní vybavení. Velmi zajímavá prohlídka.
 
Jan Pásler
Jan Pásler
.
Zámek krásný, interiéry trochu chudší, protože zámek dlouhá léta nesloužil turistickým prohlídkám.
Dnes příjemné zpestření na nádvoří: zahradní slavnost s historickými šermíři, sokolníky a tanečnicemi.
 
Vladislav Stárek
Vladislav Stárek
Stekník
Až do začátku května je možno kvůli stavebním pracím v zámku navštívit pouze kapli a terasovité zahrady. I tak se nám tu moc líbilo, známka bez problémů na pokladně.
 
Broskvoň Obecný
Broskvoň Obecný
Zámek Stekník
Známka zakoupena spolu s VTZ Neobjevené památky přímo na pokladně zámku. Vstupné na první prohlídkový okruh činí 60 Kč, do zahrad 40 Kč, za fotografování si nechají zaplatit 100 Kč. Na pokladně si můžete dát kávu a v klidu si ji vypít na lavičce při čekání na prohlídku. Překrásný zámek, který se pomalu zotavuje z dob minulých. Letos poprvé přístupná opravená kaple. Nádherná terasovitá zahrada vybízí přímo k relaxaci. Moc příjemná paní kastelánka. Návštěvu rozhodně doporučuji.
 
Lenka
Re: Prohlídka
Nezbývá mi než s vámi souhlasit.Navštívila jsem minulý víkend a naprostá spokojenost.
 
Pavel
Prohlídka
Včera jsme navštívili první památku tohoto roku. Dveře zavřené s poznámkou že máme zvonit nebo volat. Ani k jednomu jsme se nedostali, protože nám otevřeli automaticky - prý nás viděli (až pak jsme se všimli kamery nad vchodem :-) ). Prohlídka zámku úžasná, je to úplně něco jiného než ostatní zámky, kde vám ukazují vyfintěné pokoje a vystavené exponáty. Zde se tvrdě rekonstruuje a zámek nemá téměř žádnou výbavu. Ale zase člověk vidí co udělala doba nedávná s takovými památkam :-(. Přístupné první patro, kaple a zahrada. Kdo chce zažít zajímavou prohlídku - doporučuji. A nelekejte se zavřených dveří... jo a žádného psa jsme nezažili :-)
 
Ladislav Svoboda
Ladislav Svoboda
Stekník
Já mám daleko lepší zkušenosti. Dnes prohlídka zahrad bez problémů, k tomu výstavka kočárků na chodbě v přízemí. Turistických známek dostatek v pokladně (nová se dokončuje naproti opravované kapli a letos prý bude otevřena i část 1. patra). A doga poklidně polehávala.
 
69veverka
velké zklamání
V neděli 15.července jsme cestou do Žatce a zpět ze Žatce pokoušeli o navštívení zámku ve Stekníku (bohužel marná snaha.Doga málem přeskočila plot.Sousedé od naproti nám řekli že na zámku kdosi bydlí a jsou doma,ale nám bohužel nikdo neotevřel---takže s lítostí jsme odjeli domů bez TZ!!!
 
jíra
Uznávám předchozí příspěvěk, moje zkušenost je však lepší. Doga sice málem přeskočila plot, ale po pár vteřínách se dostavil správce. Zvíře uklidnil, mě vpustil dovnitř, prodal tz., pohledy, půjčil razítko. U toho povídal o historii a současných problémech zámku, jasně že hlavně finančního druhu. A tvrdil, že na objektu bývá téměř pořád. Pro mě fajn zážitek, snad se vám zadaří jako mně.
 
Richard
nedostupná
V neděli 3.6. jsme navštívili zámek za účelem pořízení TZ. Bohužel nic. Kromě řvoucí dogy nikde nikdo. Zvonění ani široko daleko slyšitelný štěkot psa nikoho nepřivedl. K čemu má zámek TZ, když je dostupná s obtížemi, když už vůbec. Myslím si, že pokud není místo přístupné, nemělo by TZ mít. Když už někdo vynaloží energii, čas a peníze za cestu, aby v dobré víře TZ získal a místo navštívil, měla by kompetentní osoba udělat maximum proto, aby to ve finále vše fungovalo k oboustrané spokojenosti. Čte vůbec někdo v Rýmařově tyto reakce ?
 
Richard
Moc krásný zámeček, především pro svoji polohu na vyvýšeném ostrohu nad chmelnicemi a terasovitými zahradami, které zde dávají dosti svépomocí rok od roku dohromady... příjemné pro procházku v klidu bez davů lidí...jeden z vesnických zámečků, který rozhodně nezklamal a je odlišný od jiných také ne příliš známých zámků
 
gerbera
Chce to jen vydržet.......
Marné zvonění a volání na telef. 723086011, který je uveden před zámkem. V sobotu prostě turisté zde mají smůlu. Však asi 6 cyklistů nevydrželo a odjelo. Hlídá a štěká tu milá černá doga. Měli jsme však štěstí, protože mladá kastelánka šla s holčičkou po zámeckém parku. Tak nás vpustila dovnitř a známku jsme koupili, má i pěkné razítko. Zámek je stále ještě v rekonstrukci. Místo soboty mají však otevřeno v pondělí a prý musí mít někdy volno........ Leč turisté cestují o víkendech.
 
eMPage
Také mě překvapily zavřená vrata a štěkající pes, ovšem i paní majitelka, která mi po chvilce přišla otevřít a známku mi prodala. Jen se mi potvrdilo přísloví, že pes, který štěká, nekouše. Celkem milá doga nebo co to je :-)P.S. - Spíše doporučuji návštěvu během týdne (otevíračka 10-16 hod) o víkendu je to jen pro objednané skupiny.
 
Petr
Zrušte prodejní místo!!!
Apeluji na výrobce známky, aby zrušil toto prodejní místo! Nikdo neotevře, telefon nikdo nezvedá a u vrat štěká čokl. Zjišťujete si vůbec jestli na místě bude známku někdo prodávat? Proč ji raději naprodáváte v infocentru v Žatci, když je to jen 5 km daleko a je tam opravdu otevřeno. Správce zámku Stekník je holt líný vůl.
 
Béďa
zámek Steknik - opět zbytečné známkové místo. Nedobytně zavřeno, štěkající pes, na vývěsce umolousaný papír, že vstup nutno dojednat hodně dopředu s minimálním počtem osob 5. Zbytečná návšteva. Do zahradního parku se též nelze dostat z důvodu vysokých obvodových zdí.
 
feli
Omluva
Ten druhý příspěvek sem nepatř!!! Pardon.Ani nevím jak se mi to podařilo, asi únava z cest (:-))
 
feli
Stekník
Dnes jsem se čirou náhodou ocitl ve Stekníku a tak jsem zkusil navštívit místní zámek. Po přečtení všech informací jsem "krátce" zazvonil a .................přivítala mne štěkotem jen pěkná černá doga, takže nic (:-((Přitom má být od 10:00 do 16:00 hod otevřeno - po krátkém zazvonění (:-))Snad jindy............
 
feli
Nedostupná
Po přečtení všech informací jsem "krátce" zazvonil a přivítala mne štěkotem jen pěkná černá doga, takže nic (:-((Přitom má být od 10:00 do 16:00 hod otevřeno - po krátkém zazvonění. Snad jindy............
 
KamPa
Zámek Stekník v dubnu uzavřen,ale navštívit lze za 30Kč zámecké zahrady s informačními tabulkami.Ve spodní části se též nalézá bunkr-řopík.TZ i pohledy ochotně prodá příjemná paní kastelánka,která na zámku bydlí.
 
Americano
Ještě není
TZ má být podle webu zámku v prodeji až od 1.4
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2816 Turistických známek
2722 Výročních TZ
280 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2023 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek