Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1380 - Zdechovice


Popis

Obec a zámek cca 8 kilometrů západně od Přelouče. Leží u silnice Pardubice - Přelouč - Kutná Hora.

Mapa

Navštívil jsem Zdechovice

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku Toto místo prodává také výletku
Obecní úřad, Zdechovice (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
ZÁMKY
Kraj/okres:
Pardubický kraj/Pardubice
Poloha:
50°0'50"N 15°28'13"E
Hodnocení:
2.579
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1380 - Zdechovice


28.07.2020 - dostupná bez problému
27.01.2020 - dostupná bez problému
27.04.2019 - zavřeno (nelze ověřit dostupnost)
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Vladislav Dušek
Vladislav Dušek
TZ ?
Velmi pěkná obec, ale to je tak asi vše.Asi nejimpozantnější je výhled na chvaletickou elektrárnu :-) Zámek je ruina na jehož rekonstrukci nebude mít tak malá obec asi jen tak peníze. Ale jinak je vidět, že se obec snaží, jak může.V zámeckém parku hřiště, cestičky vysypané kamínky, posečená tráva, všude čisto. Stejně tak celá vesnice, nově opravený OÚ, klid. Ideální místo k bydlení, ale k ničemu jinému.
 
Standa
Kde koupit
Známka k dispozici v infocentru a na poště (obé v jednom domě, na jedné chodbě), otevřeno v pracovní dny. Koupili jsme na poště a když jsme po obědě ve vedlejší restauraci (vynikající hotovky) okouněli před zámkem, přišel pán z IC a nabídl nám aktivně letáčky o zámku a parku. Park se zlepšuje, zámek snad pomalu také.
 
Ladislav Kočí
Ladislav Kočí
10.8.2016
Strašně milá paní na obecnim úřadě. Zámek chátrá, v parku hezká prochazka :)
 
David Brkl
David Brkl
malebná obec
...TZ dostupná bez problémů na obecním úřadě,který je spojený s poštou i Infocentrem,hned naproti stojí krásný zámek,který je bohužel zdevastovaný působením sovětské armády,ale zámecký park se pomalu vrací do své původní krásy,který také stojí za shlédnutí...
 
Miroslav Zach
Miroslav Zach
:-)
Velice ochotný pán ve zdejším Infocentru.Viděl mne přijíždět a i když byl na odchodu, opět mi odemkl a velice ochotně nabídl známky a různé propagační předměty z jejich bohaté nabídky.ještě jednou moc děkuji :-) a ten zámecký park určitě navštívím :-)
 
Jiří Kunášek
Jiří Kunášek
Zdechovice
Známka ve středu 4.6. 2014 zakoupena na OÚ. Cena 25 Kč (prodej bez marže). Příjemny pan starosta. Zámek však stále chátrá.
 
Radim Kubelka
Radim Kubelka
Zdechovice
Známka k sehnání na OU. je škoda, že zámek chátrá a nic se s ním nedělá, byl by tam i moc pěkný parčík :/.
 
Zero
Potvrzuji, co napsal romik, 2.6. paní v hostinci říkala, že TZ doprodala. V sobotu OU samozřejmě zavřený, tudíž TZ nemám. Zámek je zcela nepřístupný a podle vzhledu vesele chátrá.
 
romik
v sobotu 26.5. známka zakoupena v hostinci U zámku vedle pensionu,otevřeno od 15hod mimo pondělí. Bohužel vypadalo to že byla poslední ,ale paní majitelka prý hned objedná další. Jinak zámek zavřen takže kulturní vyžití nic moc.
 
Michaela
Obecní úřad měl ve svátek bohužel zavřeno, takže známku jsme si koupit nemohli. Zámek vypadal na pohled celkem neudržovaně..
 
Libor
15.05.2011 (ne) - ve Zdechovicích jsme byli v neděli dopoledne, na zámek bylo možné podívat se jen zvenku zpoza mřížované brány, OÚ v neděli zavřen a do hospody nás jít v 9:30 nenapadlo ... holt "libor" níže měl více štěstí .-)
 
libor
Dnes návštěva obce Zdechovice při naší pouti za turistickými známkami. Počítali jsme s tím že si jenom uděláme pár fotek a o známku si napíšeme do Rýmařova. Obecní úřad byl sice zavřen, ale známku jsme koupili v nedaleké restauraci,hned vedle penzionu.
 
Mandy
Přesně!!!! Prostě klasika!!!Ano ochota pana starosty a spol.. Ale s tímto jevem se setkávám na spoustě malých míst!Není nad patriotysmus a nad to, že si někde svého místa úřadování, nebo bydliště velice váží a je na správném místě! To je věc, co na každém výletě potěší!Dostala jsem i nabídku na domek v lokalitě, t.č. za stávající cenu 3,5mil. :-)
 
Miloš Baborák
INFO centrum otevřeno na OÚ (po - pá, 8-12; 13-16). Potvrzuji chválu pana Jaroslava ze dne 19.8.2008.
 
Jaroslav
Chvála
Musím pochválit pana starostu a chod infocentra, odešel jsem s turistickou známkou a spoustou turistických materiálů. Ochota a milé jednání, IC otevřeno Po-Pá na obecním úřadě.
 
Luboš
Známku jsem koupil v infocentru, které je na úřadě. Paní mi dala vybrat a lze si tam koupit i ostatní suvenýry.
 
Chutic Robert
Výborné ohodnocení
Zámek přístupný na požádání, známky taky - na obecním úřadě. Bez potíží. Na obecáku mají otevřeno denně od pondělí do pátku od 8 do 12 a od 13 do 16, ve středu do 17 h. Jsou tam samí ochotní lidé.
 
kvapa
TZ k dostání na obecním úřadě, po domluvě se starostou i prohlídka zámku pro větší skupinu, pěkné městečko
 
Petr
Známku lze zakoupit i mimo úřední dny, t.j. od pondělí do pátku. Prodal mi ji ochotně sám pan starosta.
 
Michal
Známku mají na obecním úřadě. Projel jsem to tam na kole, okolo zámku to uklízejí. Mají opravdu otevřeno jen v pondělí a ve středu s cca hodinovou polední pauzou. Pracovní doba na obecním úřadě končí v 17. 00 hod. Známek mají dost, ochotné úřednice dají vybrat.
 
Petr Kožený
Známku mají od pátku,v pondělí jsem byl první,kdi si ji koupil.
 
Radka
Projížděli jsme Zdechovicemi v neděli dopoledne a chtěli jsme se podívat, jak vypadá zámek a park a jestli se s tím něco dělá. Známku mají pouze na obecním úřadu, který má otevřeno pouze v pondělí a ve středu.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2741 Turistických známek
2596 Výročních TZ
264 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2021 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek