Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 27 - Zdobnice


Popis

Rekreační oblast, obec se zachovalou lidovou architekturou v centrální části Orlických hor.

Mapa

Navštívil jsem Zdobnice

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Penzion Jílovanka, Zdobnice 5 (web)
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Hotel Zdobnice, Zdobnice 9 (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
ORLICKÉ HORY
Kraj/okres:
Královehradecký kraj/Rychnov nad Kněžnou
Poloha:
50°14'19"N 16°24'31"E
Hodnocení:
2.5
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 27 - Zdobnice
Obrázek č. 2, Turistické známky, No. 27 - Zdobnice


29.06.2022 - dostupná s menšími problémy
29.06.2022 - dostupná bez problému
15.07.2021 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Nejprve jsem se já a pošťačky pokoušeli dozvonit u Jílovanky, když nikdo neotevíral, tak jsem se přesunul k hotelu Zdobnice, který byl z technických důvodů uzavřen. Naštěstí jsem uvnitř někoho zahlédl a ten mi i po chvíli známku za 45 Kč prodal.
 
Petr Pařízek
Petr Pařízek
Hotel Zdobnice
Známka zakoupena v hotelu Zdobnice.Výborně tam vaří i se skvělou obsluhou.
 
Petr Cienciala
Petr Cienciala
18. 2. 2012
TZ z prodejny suvenýru Deštná
 
Petr Dolejš
Petr Dolejš
TZ
TZ je k sehnání v penzionu Jílovanka,na dveřích je sice napsáno zavřeno,ale podle mého to platí jen na restauraci,penzion normálně funguje. Zkusil jsem vejít a přes prosklenou verandu se dostanete až k baru kde mi ochotný mladík prodal známku,dokonce mi načepoval i pivo. Tak se nebojte vzít za kliku. Mají jich spoustu,dokonce i Kunštátskou kapli a Pěticestí. Jinak jak už píšou jiní ve Zdobnici nic moc k vidění.
 
Pavel
Zdobnice
Prošel jsem celou Zdobnici a jediné, co zde funguje, je samoobslužný bar "U zdobnických čertů". Tam ale TZ neseženete. Jílovanka zavřeno, hotel Zdobnice taky. Chata Jitřenka má ještě ceduli výdejního místa, ale je vybydlená.
 
Václav Toth
Václav Toth
TZ
Hotel Zdobnice uzavřen. Známka objednána v Rýmařově.
 
Michaela
B.
TZ zakoupena v penzionu Jílovanka, mají tam i Pěticestí a Kunštátskou kapli... jinak hotel Zdobnice otvírá až v 17.00 a a poutač hlásí: Nevaříme! Celkově ve Zdobnici nic není, působí to depresivně, spousta zchátralých budov...
 
Veronika Žitníková
Veronika Žitníková
TZ
Zakoupena v Deštném, prodejna Tabák-suvenýry Rampušák.
 
Jan Plaček
Jan Plaček
Známka
Známku jsem sehnal v hotelu Zdobnice.Jinde ji asi neseženete.Jinak v obci nic není a autobus jezdí o víkendu nanejvýše dvakrát denně.
 
Lucie Koukalová
Lucie Koukalová
Hotel Zdobrnice
Chatu Kovárnu jsme vůbec nenašli. Na Jitřence samozřejmě zavřeno. Známku jsme koupili v pěkném penzionu Zdobnice. Měli zavřeno, ale ochotný personál nás viděl přes okno a vřele známku prodali.
 
jirka suchan
znamka
Tak pozor jitrenka i kovarna zavrene konec provozu ale nove v hotelu zdobnice v centru obce,super jidlo,moc mila obsluha vse jak ma byt a znamek dostatek,vrele doporucuju,jinak v obci nic,pouze blahodárný klid
 
Vitek
Zdobnice
V Zdobnici jsem byl jiz minuly rok ale chaty Kovarna a Jitrenka jsem nenasel.Az dnes jsem zakoupil znamku v prodejne suvenyr v Destnem jinak Zdobnice neni moc zajimava krome kosteliku ktery by si zaslouzil opravu.
 
Jirjo
TZ
Na Silvestra 2013 jsem navštívil chatu Jitřenka, noví majitelé ji už zprovoznili. Zakoupil jsem turistickou známku a zcela novou turistickou nálepku. Naprostá spokojenost se službami, výborné jídlo, obsluha milá, i když byla hostů plná restaurace.
 
Alena Vintrlíková
Alena Vintrlíková
TZ
TZ jsme koupili v Deštném, kde jsou k sehnání i následující TZ: Velká Deštná, Pěticestí, Říčky, Bedřichovka.
 
Tatík
21.8.2012
Turistických známek dostatek v suvenýrech Deštné. Ve Zdobnici si jde přes mříž prohlédnout značně zchátralý kostelík, jinak v létě nic zajímavého...
 
Eva
Chata Jitřenka byla zavřená, ale odvážili jsme se zazvonit a měli jsme štěstí - příchozí pán nám známku prodal a na dotaz, zda je možno se někde v okolí občerstvit (všude to vypadalo mrtvě, ač červenec), nabídl jídlo i pití.
 
HonzaB
Chata Jitřenka byla zavřená, ale nakonec jsou TZ sehnal na Chatě Slunečná. Jinak ale musím říct, že tuhle TZ jsem nekupoval s nějakým velkým nadšením. Nic moc zajímavého (kromě kostele v ne zrovna moc dobrém stavu) mi zde nepříšlo. Kdyby tahle TZ nebyla v sérii s řadou dalších míst v Orlických horách, tak bych ji snad vůbec ani nekupoval.
 
vláďa
Smíšené zboží ve Zdobnici skončilo a chaty jsme pro nedostatek času ani nehledali. Cesta do Zdobnice, to byl taky zážitek. Silnice od Luisina údolí celá pod ledem, ale aspoň nejezdila žádná auta a v tom tichu a klidu jsme i lišku v lese viděli.
 
jerry720
Zdobnice
Zdobnici jsem navštívil 26. 08. 2010. TZ jsem bez problému zakoupil v Chatě Slunečná, kde měli i TZ No. 1196. V prodejně Smíšeného zboží TZ neseženete, protože objekt je uzavřený a vyklizený, prodejna prostě nefunguje.
 
jirkacek
Zdobnice
Do Zdobnice jsme jeli několikrát během zimní dovolené v Orlických Horách. Známku jsme koupili na chatě Jitřenka ( u kostela ) , na chatě SLunečná neměli. Veškeré informace o tom , co zde hledat najdete na www.turistika.cz , vyhledejte uživatele jirkacek , jeho turistické cíle nebo cestopisy a dozvíte se víc.
 
Martina
Známku jsme koupili v chatě Slunečná, mají tu ještě i loňskou putovní známku s čertem a Kunštátskou kapli. Dostanete i razítko, akorát je restaurace otevřená každý den jinak, jak se jim to zrovna hodí. Známka Zdobnice je k dostání i ve smíšeném zboží u vleku. Jinak tu ale nic k vidění není, jediné co nás tu zajímalo byl vlek a i ten zjevně bude končit.
 
hudi
Putovka
V sobotu 9.12. jsem navštívil Zdobnici, kde, jak jistě víte, je umístěna letošní putovní známka. Chata Jitřenka je dostupná po zazvonění a měli ještě plnou krabici známek a taky speciální razítko. Chata Slunečná měla sice otevřeno až od 18 hodin, ale po zaklepání mi přišli otevřít. Jinak abych pravdu řekl, toto místo mě vůbec nenadchlo. V zimě na sněhu tu může být příjemně, ale jinak zajímavé místo pro putovní známku to vskutku není. Aspoň tedy v sobotu tu chcípl pes. Ani nejde o nějaký významný vrchol. Snad ta pro rok 2007 bude na místě, kam bude stát zato jet i přes celou republiku. Mějte se fajn a Krásné Vánoce@L
 
KČT Barrandov-Pepa ml.
Šajtava
Dnes jsme přijeli z pobytu na chatě Šajtavě...Velmi krásná chata ve které jsme byly ubytováni...jídelna byla asi 300 m pod tou kde jsme byly ubytováni.Ohniště,fotbalové brány,lesy,sjezdovka a nádherný výhled,stímto jsme se budili do nového dne...Jinak plno krásných zážitků nám přinesla tato dovolená.Z pozdravem Pepa.
 
loboxx
Na chatě Slunečná měli jen tz.27 bez putovní známky.Pokračovali jsme na chatu Jitřenka.Po zazvonění jsme
známky dostaly obě.Od úmyslu zde poobědvat nás odradil odporný smrad na chodbě.Jinak zde bylo všude pusto a
prázdno.Je po sezoně.
 
Luboš a Pavla
Uvedené známkové místo - chata Jitřenka - se nachází kousek nad zdobnickým kostelem ve stráni pod silnicí do
Říček. Díky informaci z K8 před "lovem TZ" jsme se nenechali odradit cedulí, která oznamovala, že
je ZAVŘENO, a zazvonili na ochotnou obsluhu. Podle mladíka, který nám známku prodal, jsme měli štěstí, protože
byla prý poslední. Přejeme našim následovníkům, aby byly do jejich návštěvy známky doplněny.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2841 Turistických známek
2761 Výročních TZ
280 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACE
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2023 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek