Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 27 - Zdobnice


Popis

Rekreační oblast, obec se zachovalou lidovou architekturou v centrální části Orlických hor.

Mapa

Navštívil jsem Zdobnice

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Hotel Zdobnice (web)
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také stamp medaili Toto místo prodává také nálepku Toto místo prodává také oválný štítek
Prodejna Suvenýr, Deštné v Orlických horách
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
ORLICKÉ HORY
Kraj/okres:
Královehradecký kraj/Rychnov nad Kněžnou
Poloha:
50°14'19"N 16°24'31"E
Hodnocení:
3
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 27 - Zdobnice
Obrázek č. 2, Turistické známky, No. 27 - Zdobnice


31.07.2019 - dostupná bez problému
11.07.2019 - dostupná bez problému
25.06.2019 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Veronika Žitníková
Veronika Žitníková
TZ
Zakoupena v Deštném, prodejna Tabák-suvenýry Rampušák.
 
Jan Plaček
Jan Plaček
Známka
Známku jsem sehnal v hotelu Zdobnice.Jinde ji asi neseženete.Jinak v obci nic není a autobus jezdí o víkendu nanejvýše dvakrát denně.
 
Lucie Koukalová
Lucie Koukalová
Hotel Zdobrnice
Chatu Kovárnu jsme vůbec nenašli. Na Jitřence samozřejmě zavřeno. Známku jsme koupili v pěkném penzionu Zdobnice. Měli zavřeno, ale ochotný personál nás viděl přes okno a vřele známku prodali.
 
jirka suchan
znamka
Tak pozor jitrenka i kovarna zavrene konec provozu ale nove v hotelu zdobnice v centru obce,super jidlo,moc mila obsluha vse jak ma byt a znamek dostatek,vrele doporucuju,jinak v obci nic,pouze blahodárný klid
 
Vitek
Zdobnice
V Zdobnici jsem byl jiz minuly rok ale chaty Kovarna a Jitrenka jsem nenasel.Az dnes jsem zakoupil znamku v prodejne suvenyr v Destnem jinak Zdobnice neni moc zajimava krome kosteliku ktery by si zaslouzil opravu.
 
Jirjo
TZ
Na Silvestra 2013 jsem navštívil chatu Jitřenka, noví majitelé ji už zprovoznili. Zakoupil jsem turistickou známku a zcela novou turistickou nálepku. Naprostá spokojenost se službami, výborné jídlo, obsluha milá, i když byla hostů plná restaurace.
 
Alena Vintrlíková
Alena Vintrlíková
TZ
TZ jsme koupili v Deštném, kde jsou k sehnání i následující TZ: Velká Deštná, Pěticestí, Říčky, Bedřichovka.
 
Tatík
21.8.2012
Turistických známek dostatek v suvenýrech Deštné. Ve Zdobnici si jde přes mříž prohlédnout značně zchátralý kostelík, jinak v létě nic zajímavého...
 
Eva
Chata Jitřenka byla zavřená, ale odvážili jsme se zazvonit a měli jsme štěstí - příchozí pán nám známku prodal a na dotaz, zda je možno se někde v okolí občerstvit (všude to vypadalo mrtvě, ač červenec), nabídl jídlo i pití.
 
HonzaB
Chata Jitřenka byla zavřená, ale nakonec jsou TZ sehnal na Chatě Slunečná. Jinak ale musím říct, že tuhle TZ jsem nekupoval s nějakým velkým nadšením. Nic moc zajímavého (kromě kostele v ne zrovna moc dobrém stavu) mi zde nepříšlo. Kdyby tahle TZ nebyla v sérii s řadou dalších míst v Orlických horách, tak bych ji snad vůbec ani nekupoval.
 
vláďa
Smíšené zboží ve Zdobnici skončilo a chaty jsme pro nedostatek času ani nehledali. Cesta do Zdobnice, to byl taky zážitek. Silnice od Luisina údolí celá pod ledem, ale aspoň nejezdila žádná auta a v tom tichu a klidu jsme i lišku v lese viděli.
 
jerry720
Zdobnice
Zdobnici jsem navštívil 26. 08. 2010. TZ jsem bez problému zakoupil v Chatě Slunečná, kde měli i TZ No. 1196. V prodejně Smíšeného zboží TZ neseženete, protože objekt je uzavřený a vyklizený, prodejna prostě nefunguje.
 
jirkacek
Zdobnice
Do Zdobnice jsme jeli několikrát během zimní dovolené v Orlických Horách. Známku jsme koupili na chatě Jitřenka ( u kostela ) , na chatě SLunečná neměli. Veškeré informace o tom , co zde hledat najdete na www.turistika.cz , vyhledejte uživatele jirkacek , jeho turistické cíle nebo cestopisy a dozvíte se víc.
 
Martina
Známku jsme koupili v chatě Slunečná, mají tu ještě i loňskou putovní známku s čertem a Kunštátskou kapli. Dostanete i razítko, akorát je restaurace otevřená každý den jinak, jak se jim to zrovna hodí. Známka Zdobnice je k dostání i ve smíšeném zboží u vleku. Jinak tu ale nic k vidění není, jediné co nás tu zajímalo byl vlek a i ten zjevně bude končit.
 
hudi
Putovka
V sobotu 9.12. jsem navštívil Zdobnici, kde, jak jistě víte, je umístěna letošní putovní známka. Chata Jitřenka je dostupná po zazvonění a měli ještě plnou krabici známek a taky speciální razítko. Chata Slunečná měla sice otevřeno až od 18 hodin, ale po zaklepání mi přišli otevřít. Jinak abych pravdu řekl, toto místo mě vůbec nenadchlo. V zimě na sněhu tu může být příjemně, ale jinak zajímavé místo pro putovní známku to vskutku není. Aspoň tedy v sobotu tu chcípl pes. Ani nejde o nějaký významný vrchol. Snad ta pro rok 2007 bude na místě, kam bude stát zato jet i přes celou republiku. Mějte se fajn a Krásné Vánoce@L
 
KČT Barrandov-Pepa ml.
Šajtava
Dnes jsme přijeli z pobytu na chatě Šajtavě...Velmi krásná chata ve které jsme byly ubytováni...jídelna byla asi 300 m pod tou kde jsme byly ubytováni.Ohniště,fotbalové brány,lesy,sjezdovka a nádherný výhled,stímto jsme se budili do nového dne...Jinak plno krásných zážitků nám přinesla tato dovolená.Z pozdravem Pepa.
 
loboxx
Na chatě Slunečná měli jen tz.27 bez putovní známky.Pokračovali jsme na chatu Jitřenka.Po zazvonění jsme
známky dostaly obě.Od úmyslu zde poobědvat nás odradil odporný smrad na chodbě.Jinak zde bylo všude pusto a
prázdno.Je po sezoně.
 
Luboš a Pavla
Uvedené známkové místo - chata Jitřenka - se nachází kousek nad zdobnickým kostelem ve stráni pod silnicí do
Říček. Díky informaci z K8 před "lovem TZ" jsme se nenechali odradit cedulí, která oznamovala, že
je ZAVŘENO, a zazvonili na ochotnou obsluhu. Podle mladíka, který nám známku prodal, jsme měli štěstí, protože
byla prý poslední. Přejeme našim následovníkům, aby byly do jejich návštěvy známky doplněny.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2589 Turistických známek
2418 Výročních TZ
257 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Speciální ediceKlub TZ!!! Infocentrum a MuzeumTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoCentrum Paraple logoTuristika.cz logo
 
 
 
 
 
Dobrý anděl

Rodinné Jeseníky

eBook čtečky

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2019 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek