Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 225 - Žebrák a Točník


Popis

Dvojice gotických královských hradů severně od Hořovic.

Mapa

Navštívil jsem Žebrák a Točník

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Hrad Točník - pokladna
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Hrad Žebrák - pokladna
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
HRADY
Kraj/okres:
Středočeský kraj/Beroun
Poloha:
49°53'27.94"N 13°53'15.29"E
Hodnocení:
2.839
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 225 - Žebrák a Točník
Obrázek č. 2, Turistické známky, No. 225 - Žebrák a Točník


27.09.2022 - zavřeno (nelze ověřit dostupnost)
04.09.2022 - dostupná bez problému
17.04.2022 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Známka zakoupena na Žebráku.
 
Petr Dolejš
Petr Dolejš
Hrady
Točník a Žebrák jsme navštívili cestou na dovolenou. Točník mě překvapil nečekal jsem že je tak rozlehlý. A samozřejmě medvědi u něho potěšili. Výhledy z obou hradů pěkné. Další pěkný výhled na oba hrady, který doporučuji je od portálu Jeronýma Pražského nad parkovištěm.
TZ bez problému na Točníku.
 
Veronika Žitníková
Veronika Žitníková
TZ
Trochu mě překvapilo, proč mají dva hrady jednu známku. Je vidět, že u tak nízkých čísel byla ještě "jiná doba". Dneska má tz každý kousek zdi v lese... :-)
Nemohlo by číslo 225 zůstat Žebráku a dát Točníku samostatnou tz? Stejně na obrázku dělá jen křoví a téměř není vidět. Tak pěkný hrad by si známku jistě zasloužil.
 
wenzel
Re: Žebrák a Točník
"Nejprve jsme se z obce pod hrady vypravili na Točník příkrou luční, později polní cestou."
CHTĚL JSEM NAPSAL LUČNÍ, POTÉ LESNÍ CESTOU
 
wenzel
Žebrák a Točník
Dva krásné hrydy, které by si zasloužily TZ každý samostatně. Na této TZ je vidět, jak kdysi (No.225) se známkami zbytečně nezahušťovalo a dnes má TZ mnoho věcí, které si ji buď nezaslouží nebo je to zdvojováno s jinou TZ apod... však víte, jak to myslím :-) Známek dostatek na každém z hradů, platí zde kombinovaná dvojvstupenka za levnější peníz. Nejprve jsme se z obce pod hrady vypravili na Točník příkrou luční, později polní cestou. Díky tomu, že tato cesta není tou hlavní přístupovou, dostali jsme se k zadní hradní bráně, která byla samozřejmě zavřená. To jsme v té době netušili, a jelikož jsme věděli, že prohlídky hradu s průvodcem začínají každou celou hodinou, (dorazili jsme zde okolo 13:10), tak jsme se rozhodli, že počkáme do 14:00 na skalách před (vlastně za)hradem. Aź když se za bránou začaly ozývat hlasy a ostatní turisté začali odcházet, pochopili jsme že hrad má také hlavní bránu, která bude zřejmě někde na druhé straně. Samozřejmě jsem šli tou špatnou stranou (po příkrém svahu mezi kopřivami a nějakými fekáliemi), ale i tak jsme dorazili nejprvě k ohradě s medvědy a poté konečně k hlavní bráně za mostem. Koupili jsme vstupenky a TZ, počkali naprohlídku s mladou začínající průvodkyni a pak si hrad ještě prošli sami všemi zákoutími. Poté jsme pokračovali na Žebrák. Zde doporučuji zaplatiti si vstup na válcovou věž. I když je Žebrák o mnoho níž než Točník, je z něj daleko lepší výhled. Jako na dlani máte obec Točník a okolní kopce, krásný výhled vzhůru na Točník a samozřejmě rozhled do všech světových stran. K občerstvění nebo obědu doporučuji hospůdku u Rytířů, kterou najdete hned vedle fotbalového hřiště dole v obci Točník (výborně vaří za nízké ceny).
 
Martin Čechura
Martin Čechura
Hrady 2017
Známku jsem zakoupil při akci hrady 2017. Vstup zdarma pro účastníky akce. Super prohlídka. Občestvení také fajn. Nic k vytknutí. Snad jen počasí, ale to se neovlivní... TZ i přes velký počet návštěvníků dostatek.
 
Pavel Petřík
Pavel Petřík
Dostupnost
TZ zakoupena v IC Křivoklát, na Žebráku i Točníku jsem byl asi před 3 roky, kdy jsem známky ještě nesbíral.
 
Vlastimil Blažek
Vlastimil Blažek
V pokladně
TZ zakoupena v pokladně hradu. Byli jsme s malými dětmi, takže do hradu jsme nešli, ale i okolí Točníku krásné. Nedílniu součástí jsou i dva medvědi, kočky, hafani a husy :)
 
Vlastimil Blažek
Vlastimil Blažek
Re: VTZ Karel IV
VTZ stale maji v turistickem centru karlstejn, dokonce tři VTZ
 
Mirko Holásek
Mirko Holásek
VTZ Karel IV
Byli jsme na Točníku, Žebrák byl již bohužel v říjnu zavřený. TZ 225 bez problémů dostupná. VTZ ze série Karel IV byla bohužel vyprodána :-(
 
Stanislav Anděl
TZ
návštěva 20/7/2016 - TZ 225 není na pokladně Žebráku ani Točníku, pouze výroční známky, minimarket UNINO nevyzkoušen.
 
Jiří Gaja
Jiří Gaja
TZ
Točník nádhera, TZ bohužel, ale aspoň dvě výročky..., jinak kdyby někdo hledal cvičnou trasu do hor, doporučuji žlutou od Točníku na Hředle... nenechte se zmást názvem Zámecký park, je to úzká, kamenitá a kořenovitá cestička nahoru a dolů, takže kdo hledá takový terén, tady je...
 
Jan
Johánek
Na Točníku známku nemají,na Žebráku zavřeno.
 
Pavla
výlet
dnes jsme viděli oba hrady, sice neotevřené, ale i tak pěkné. škoda, že známku nelze koupit např. v potravinách na hlavní ulici v Točníku. Pohledy paní měla. Okolí moc hezké, procházka okolo Točníku také. Doporučuji všem návštěvu nejen v turistické sezoně.
 
Jan Hanuš
Jan Hanuš
TZ
Známku jsme koupili na pokladně hradu Točník za 30,-
 
Václav Studený
Václav Studený
Známka
V minimarketu UNINO v žebráku známku nemají a nikdy ani neměli.
 
Vladimír Huml
Vladimír Huml
Známka
Na Žebráku známku nemají, na Točníku pouze výroční. Jinak výlet 100% :-)
 
Mirek Kňourek
Mirek Kňourek
...
Točník je nádherný hrad, přesně ten typ, který mám nejradši - polozřícenina, samostatná prohlídka, možnost projít si a být všude tak dlouho, ja chci. úžasní medvědi. a na pokladně fakt prima pokladní, takové kdyby byly všude, tak je nám hej. Žebrák toho nabízí o dost méně, ale vyhlídka z věže všechno vynahradíl
 
Martin Harčarik
Martin Harčarik
Vítání jara na hradě Točník
Výlet je vhodný pro děti (dvojčata 5 let). Výstup na hrad nenáročný. Na hradě Točník byla připravena hra pro děti a dospělé, prolezli jsme celý hrad, divadelní představení, šerm, hry, dílničky a sokolník. V hradním příkopu jsou medvědi, kteří se rádi před lidmi předvádějí. Navštivte i zříceninu hradu Žebrák. Strávili jsme krásné odpoledne v rodinném kruhu, všem doporučuji.
 
Simona
Simona
Gothic LARP
Na Točníku jsem byla poprvé,stejně tak na svém prvním LARPu a spojení nádherného hradu,podzimu a samotné hry bylo naprosto dokonalé.Tak za rok znovu :)
 
Katka a Martin Tůmovi
Katka a Martin Tůmovi
Točník
přidávám pár info, které většinou hledám, když cestuji s dětma.. Dole pod hradem parkoviště za 40Kč, k hradu zpevněná cesta, dá se projet s kočárkem (nelekejte se prvních pár metrů - kamenná cesta), trvá tak do půl hodiny s malýma dětma necelé 2 a 4 roky. Medvědi ve výběhu. Nahoře záchody, známky, pohledy, zmrzlina, pískoviště. Uvnitř hradu občerstvení párek, langoš, nanuk a pod. Vstupné 70kč, děti do 6 let nic, s průvodcem i bez. Velmi pěkný výlet i pro tak malé děti.
 
Vitek
TZ
Tz bez problemu koupena v pokladne Zebraku.Jinak souhlasim s predeslim prispevkem o zruseni prodej.mista minimarket UNINO.
 
Pavel Brož
Pavel Brož
TZ
Prodejní místo: minimarket UNINO prosím odstraňte z prodejních míst. Známku tam nevedou
 
Petr Freiberg
Petr Freiberg
Prodejní místo: minimarket UNINO není ve Zdicích,ale v Žebráku,a TZ zde nevedou
Odstranit z prodejních míst uvedených v atlase
 
Libor
22.04.2012 (ne) - TZ dostupná jak na Točníku, tak i na Žebráku; na Točníku akce "Mamuti na Točníku" (hry pro děti), bohužel dopoledne byla zima a trochu pršelo, takže jsme toho moc nevyužili
 
jerry720
Hrad Točník.
Návštěva na velikonoční pondělí 09. 04. 2012. Na to, že byly Velikonoce, tak zájemců o návštěvu tohoto hradu bylo celkem dost. Od horní části parkoviště (parkovné 40 kaček) vede pěkná zpevněná cesta až ke hradu, cesta sice pořád stoupá, ale dá se v pohodě zvládnout za 15 minut. Prohlídka hradu je bez průvodce, k dispozici má návštěvník tištěný dvoulist, ze kterého se dočte všechno podstatné. Vstupné pro dospěláka je 70 kaček. TZ a spousta dalších suvenýrů byla bez problémů k sehnání v pokladně hradu.
 
Gogol
Hlasim navrat z Ceskych hradu. V ramci festivalu skouknuty jak Tocnik, tak Zebrak. Pripojuji se ke Katerne i me se zda byt Zebrak zajimavejsi, ac jsem to zprvu necekal. Tz dostupna bez problemu a daqlsich suvenyru mraaaaaky :-). Jen bych poupravil nazev mistni restaurace jmenuje U krale Vaclava IV (to podle zakladatele obou hradu) a musim rict ze opravdu doporucuji, jejich koleno je bezkonkurencni a k piti? Pivo z Breznice, chutne a vyborne.
 
Kateřina
Veselý víkend
Navštívili jsem hrady Žebrák a Točník, moc se nám tyto hrady líbili ale Žebrák o tochu více. Zrovna jsem na netu zjistila, že je tam ve dnech 21.-22.8.2010 akce Veselý víkend...moc jsme se pobavili a bylo to opravdu super, myslím si, že kdyby tam nebyla akce tak by to bylo také moc hezké...na procházku 100% akorád mne velmi mrzelo, že nemají turistické známky..ani na Žebráku a bohužel ani na Točníku..jela jsem se na tuto krásu podívat s rodinou docela z dálky a turistická známka je pro mne ta konečná třešinka na dortu..takhle jsem jela domů dost smutná....pak bych ještě ráda chtěla napsat o jedné restauraci, ve které jsme si dali s rodinou oběd, jmenovala se RESTAURACE U KARLA IV...jídlo na výběr moc neměli..(5-6 hotovek) ale opravdu jsme si mooooc pohutnali...a obsluha? Taky super. Výlet na Žebrák a Točník mohu vřele doporučit. Byla jsem spokojená až na tu známku :-(.
 
Jana Čtveráková
Bezvadné, hrad Točník nádherný, působivý. Prohlídka samostantá s tištěným průvodcem. Mám raději, člověk si prohlédne důkladněji to, co ho zajímá. Pro děti spousta dostupných hraček, pískoviště, v příkopu medvěd Jardík :-) Nechtělo se nám domů.
 
Romča
Hrady Žebrák a Točník
V sobotu 24.10.2009 jsme chtěli navštívit hrady Žebrák a Točník. Točník už jsme bohužel nestihli kvůli pozdní hodině příjezdu na parkoviště. Jak tady čtu, byl uzavřen z důvodu filmování. Možná, že ještě v sobotu nebyl zpřístupněn, jelikož na Žebráku v pokladně byla cedule o jeho uzavření. Žebrák byl rovněž zavřen, respektivě jeho věž. Tak jsme si prohlédli pouze hradní areál. TZ jsme nesehnali. Snad to vyjde příští rok a oba dva krásné hrady budou otevřeny. Na jejich návštěvu se těším!
 
K8
Prodejní místo
Opravdu si někdo myslí, že Minimarket UNINO je ve Zdicích ?
 
Jana Burdová
Filmaři na Točníku
Hrad Točník je až do 20.10.09 obsazen filmaři. Bohužel vás na to neupozorní ani jejich web ani výběrčí poplatků na parkovišti. Smutné.
 
Jableska
Hrady
Žebrák se mi moc líbil, výhled z věže parádní. Točník je taky pěkný, ale do 20.10. 2009 je kvůli filmování uzavřen
 
olda
V úterý jsme byli na Žebráku a Točníku, hradech Václava IV., a moc se nám líbily. Známky měli na obou místech. Točník je moc pěkný, ale více se mi líbil Žebrák pro jeho větší sepětí s okolní přírodou. Trochu nám jen zkazil dojem z této památky nepříliš vlídný a zřejmě znuděný prodávající v kase. Ovšem oba hrady a vyhlídky na okolní krajinu z věží hradů tento nepříjemný pocit rychle zaplašily. V tomto ohledu tedy musím jistě zcela souhlasit s tím, co řekl kdysi F.A.Heber : "Pohled na romantickou krajinu z vysokého místa, navíc korunovaného hradní zříceninou, patří k těm nejčistším a nejušlechtilejším požitkům pozemského života". Sám poznal mnoho hradů, bohužel mu nezbyl čas, aby jich prošel víc... Návštěvu obou hradů můžu zcela jistě doporučit.
 
tatarka
neměli známku, nebyl průvodce
Navštívili jsme Točník, celkově jsem byl dost sklamán, hrad nic moc, kdyby tam nebyla ukázka lovu dravců, která byla mimo jiné velice pěkně podaná, tak tam nebylo nic příliš zajímavého, medědi byli zalezlí. V pokladně známku neměli, jako by si s předstihem, když jim známky dochízejí, nemohli objednat nové. Nebyl ani průvodce s vysvětlením, že když jsou na hradě ukázku lovů dravými ptáky, tak se neprovádí. To by se ale dle mého názoru dalo klidně skloubit. Měl jsem pocit, že průvodkyxně tam byly přítomné, jen se jim nechtělo v dešti provádět.
 
Veverka
Myslím si, že je škoda, že nemá každý z hradů -Točník i Žebrák - svojí vlastní TZ. Určitě by si jí zasloužily. Takhle je Žebrák trochu upozaďován Točníkem, což je škoda.
 
Romana Seidlova
Na Žebráku známku neměli
a odkázali nás na Točník. Jinak je tam pěkná vyhlídková věž, ovšem v předposledním podlaží jsou nijak nezajištěná (otevřená, bez mříží) velmi nízká okna - takže malé děti je potřeba velmi hlídat. Pod hradem pěkná restaurace s dětskými houpačkami, kolotočem, domečky atd.
 
Iška
Dvojnásobné vstupné
Hrad Točník je vážně krásné, romantické místo. Při naší návštěvě nás ale naštvalo, že se na hradě konala jakási Konina, něco jako středověk na hradě, ale nevalné úrovně, nicméně vstupné do hradu bylo za 100,- Kč pro dospělé. Tvrdili nám, že na to ještě dostaneme slevu na večerní představení, ale když jsme z daleka a večer už máme být pryč, je nám taková sleva houby platná. Díky akci se neprovádělo, a tak jsme se o hradu vůbec nic nedověděli. Škoda, že se o akci nepsalo nic na stránkách hradu na internetu, ani ji nikde neavizovaly žádné plakáty, dověděli jsme se o ni, až když jsme se vyškrabali na hrad. Aby bylo jasno, nemám nic proti různým akcím na hradech, ale mělo by se o nich vědět dopředu, někoho to třeba nezajímá a chce jenom vidět hrad. Léta jezdím na středověk na Rabí, ale to má jinou úroveň.
 
Andre
Nádherný hrad
Hrad Točník opravdu stojí za shlédnutí, jedno z nejromantičtějších míst, které znám. Jako bonus dva pěkní medvídci v hradním příkopu a velmi příjemní lidé v pokladně. Pro neznalé jen připíšu, že od parkoviště je to do mírného kopečku okolo soukromých pastvin ještě asi kilometr, takže jako na každý správný hrad přijdete trošku zadýchaní.Výhled z vrcholu žebrácké věže, i když je v údolí, mi vzdáleně připomínal Bezděz.
 
EsterkaWoo
Romantika nad romantiku
Hrad Točník jsem navštívili v rámci koncertu hudební skupiny Asonance. Hned po vstupu na hlavní nádvoří jsme se neubránili pozitivnímu hodnocení hradu. Prostě nejromantičtější hrad jaký jsem zatím navštívili. Určitě se na něj ještě vrátíme a projdeme si ho s průvodcem.Žebrák, o pár metrů dál :-) , také moc hezký.Navíc, uděluji Velké PLUS „místním“, moc milí lidé. Dokonce i ráno když přijeli traktory kosit louku, na které jsem stanovali nás nechali vyspinkat a začali z opačného konce :-)))Jo, a známku nám paní pokladní prodala o půlnoci - takže k sehnání fakt je ;-) a žádná přirážka ani v noci se nekonala. To Vítek: jestli chudák dcerka neutekla dřív než dostala zpátky :-( Radší jí to příště dejte do kapsičky přesně ;-)
 
Wíla
Kamelot
Koncert byl vynikající.Do takového prostředí jako pr..l na hrnec.Hrad Točník stojí za návštěvu stejně jako Žebrák. Poté co jsem byl velmi mile překvapen chováním paní v pokladně na Točníku,tak je pro mě zarážející příspěvek pana Vítka.Jestli to přece jenom nebylo trošku jinak......
 
Vítek
To je zlodějina!!!!!!!
Dnes byla moje 5tiletá dcera se školkou na výletě a známku jí prodali za 50kč.Jsem znechucen,že si někdo dovolí "okrást"dítě,které ještě neumí počítat.STYDTE SE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Petr HOFMANN
Žebrák-Točník
Na Žerbráku je vykradená pokladna, takže se ani neplatilo vstupné. Žebrák nic moc. Točník dnes (15.9.) uzavřen, probíhala zde nějaká akce ČEZ. To už jsem "vyžral" podruhé, je to 14 dní co jsme to samé chytli na Střekově. Takže známka žádná.... :-)
 
Eliška
O víkendu na Točníku známek měli dostatek u pokladny. Hrad Točník je moc pěkný a určitě stojí za návštěvu.
 
Nikola
Nemají TZ:-(
Dneska jsem byla na Točníku. Moc hezký hrad, ale nemají známku. Prý je měli přivést už před dvouma dny. Na Žebráku také nemají:-(
 
magipriba
znamka k dostani v MINIMARKETU,byl otevreny i v nedli odpoledne,v pokladne hradu ZEBRAK nikdo,ale hrad otevreny a vystup na vez tudiz zdarma,hrad TOCNIK nadherny,znamky v pokladne,spise nedoporucuji navstevu restaurace U RYTIRU dole pod hradem,prehnane ceny(nakladany hermelin za 50,-),nemila obsluha
 
kosta
Parádní den
Parádní den,akce Mamuti na Točníku byla vydařená a dětičkám se moc líbila.Známky hned na kase a to jak v Točníku tak v Žebráku.
 
Dav
...
Známka bez problému v UNIMO "marketu". Jinak jsou oba hrady velmi zajímavé, jen těch informací by mohli poskytovat víc. Ale rozhodně stojí za návštěvu.
 
Tatík
Turistické známky mají v minimarketu Unino na poloviční cestě mezi oběma hrady.V polední pauze lze Žebrák i Točník projít zadarmo.
 
jindra
nejsou znamky
znamky nejsou (nejspise z duvodu probehleho festivalu) ani na jednom z hradu. jnak ale tocnik je vyborny misto s jeste lepsim medvedem:)
 
Jana
Tak dnes jsme jeli na výlet na Točník a Žebrák a jsme sklamáni. Točník byl kvůli natáčení uzavřen a na Žebráku
neměli známku. Skusíme to ale příště, snad budeme mít víc štěstí.
 
Phephy
Skvělý výlet
Nádherné počasí, nádherné hrady. Na Točníku probíhala velmi příjemná dobová výuka etikety v kostýmech.
Zajímavostí je, že si na Točníku můžete prohlédnout kulisy, které tam poněkud mění vzhled nádvoří. Podle
cedulky patří panu Jakubiskovi, takže předpokládám, že se tam bude natáčet část Čachtické paní.
 
Peťula
Známka byla dostupná bez problému.Také je hezký výhled z věže Žebráku.
 
Pavla
už nemají ani na Točníku, ani na Žebráku
Já štěstí neměla také, známka bohužel došla na obou hradech. Navštívila jsem je sice první týden v září, ale
myslím si, že alespoň na jednom z hradů by známku mít mohli.
 
Ivča
25.8. na Točníku stále nemají,
i když se tam na víkend chystá velká akce. Mají pouze jednu vystavenou za oknem. Na Žebráku mají.
 
Gabi
Bohužel - smůla
Bohužel, já to štěstí neměla a při návštěvě těchto hradů se mi nepodařilo známku koupit. Jak je možné, že v
turistické sezoně jim známky dojdou?Na Točníku mi bylo řečeno, že už je nemají, že mám jít na Žebrák, kde jsem
ale s politováním zjistila, že mají pokladnu zavřenou kvůli nepřízni počasí. Takže, poraďte, kde mám známku
získat?
 
Erva
v pondělí je zavírací den tak POZOR !!! ale TZ mi naštěstí prodali i tak
 
Netopýr František
Na obou hradech známek dostatek, rovněž obsluha v pokladnách milá a přívětivá, razítka a prodej pohlednic či
dalších suvenýrů.
 
Kikin
Cestička k Točníku je strmá a křivolaká. Na jejím konci nás čekal medvěd, naštěstí jen v hradním příkopu.
Prohlídka pěkná, avšak jen s papírovým průvodcem. Pozor!!! v komíně kvílí netopýři a v občerstvení dělají
výbornou kukuřici.Žebrák jsme nezastihli v otvírací hodině.
 
granule
Byla jsem na Točníku - Žebráku již po druhé, vylezla jsem na Žebrák, ale známku bohužel neměli. Na Točníku je
prý známek dostatek, ale to mi tvrdili i minule a když jsem se tam vydrápala, tak známky neměli. Dnes jsem to
nezkoušela, neměla jsem už čas a hlavně v obci není kde zaparkovat a placené parkoviště není dle mého gusta.
Jinak dobře značeno. Oba hrady jsou až v obci Točník.
 
Vašek Kozuk
Známky již mají i na Zebráku. Co se parkování týče, souhlas se Semíkem. Taky jsme ušetřili:-).
"Průvodce" na Zebráku je velice příjemný mladík, který si v boudičce brnkal na kytaru a trénoval
nějakou středověkou písen...
 
Pavel Juřík
Točník
Známka prý došla, ale už asi před delší dobou. Jak je doplňují?
 
Šemík
Rozhodně stojí za návštěvu
Parkování v obci Točník je mírně chaotické, parkoviště není příliš snadné najít ale diky tomu sem usetril.
Vsichni parkuji kde se da.Oba hrady stoji za navstevu, kde jinde najdete dva na jednom miste :) Skoda
ze znamky prodavaji jen na Tocniku. Nacapu proc je nemaji i na Zebraku kdyz uz tam stejne nekdo sedi a prodava
vstupenky.
 
Jirka
Oba hrady stojí za vidění
 
Alexandra
známku neměli, prý jsou vyprodané, ale údajně budou........
 
dana
známku neměli,bylo po slavnostech a byla vyprodaná.Paní ale tvrdila,že jsou objednané.
 
Danča
Točník je úžasný hrad, je mi líto medvědů, kteří se plácají v malém výběhu pod mostem. Taky nám bylo líto, že
nemá každý hrad svoji vlastní TZ.
 
Vašek Smolík (11 let)
Známka je zajímavá tím, že na ní jsou zobrazeny 2 hrady najednou.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2816 Turistických známek
2722 Výročních TZ
280 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2023 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek