Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 554 - Zelená hora


Popis

Barokní zámek na místě gotického hradu na poutní hoře nad městečkem Nepomuk. V 50.letech 20.století zde byla kasárna jednotky PTP - Černých baronů.

Mapa

Navštívil jsem Zelená hora

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Zámek Zelená Hora, Nepomuk
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Infocentrum, náměstí A. Němejce 126, Nepomuk (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
ZÁMKY
Kraj/okres:
Plzeňský kraj/Plzeň-jih
Poloha:
49°29'47.74"N 13°34'52.69"E
Hodnocení:
2.71
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 554 - Zelená hora


14.08.2021 - dostupná bez problému
25.07.2021 - dostupná bez problému
17.07.2021 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

David a Eva a Eliška Peřanovi
David a Eva a Eliška Peřanovi
Historie
Zámek si známku za svou historii zaslouží. To, že není v ideálním stavu, na jeho historii nic nemění. Kolem vede hezká naučná stezka (i když částečně po silnici). Za shlédnutí místo určitě stojí.
 
OKŽ
OKŽ
...
Známka k zakoupení v IC.
Někomu se místo může líbit, ale já to nejsem. Proč? Už jen kvůli ceně - člověk nad 15 let platí plné vstupné (rodina s "většími dětmi" tedy platí za každého 15+ 250 Kč). Areál je zničený "historií" a kromě obrazů a ukázek z Černých baronů tam k vidění nic moc není, ani výhled do okolí. Ikdyž paní o zámku povídala krásně, za tu cenu škoda peněz.
 
Tereza Vondrášková
Tereza Vondrášková
Zelená hora
Souhlasím s názory, že místo by mít známku nemělo. Pod kopcem plechová vrata, od kterých není vidět ani kousek objektu.
Nicméně po straně chybí kousek plotu, takže jsme byli za "lumpy" a do areálu vlezli. Došli jsme až k zámku. Známku jsme zakoupili v Hostinci (otevírají v 16h), matně si vzpomněli, že ve skladu nějaké mají, na cenu se ptali oni nás :-D je to ještě stará verze bez nálepky.
 
Stanislav Staněk
Stanislav Staněk
Zámek
TZ bez problému dostupná v infocentru Nepomuk. Zámek sám nadále zavřený a přístupný minimálně. Kopec lze obejít a prohlédnout si zbytky kláštera v osadě Klášter.
 
Aleš Neuwirth
Aleš Neuwirth
Zelená Hora
Dal bych návrh na zrušení známky. Otevřeno 3 dny v roce, není ani přístup do parku, nemají nárok na turistickou známku.
 
Jana Pešková
Jana Pešková
Zelená Hora
:( známka dostupná v IC, bohužel Zámek nepřístupný, snad by ani známku neměl mít.
 
Milan Bartoň
Milan Bartoň
Zelená hora
Nebýt mimořádně otevřených dnů o svátcích 5. a 6.7.2015, kdy jsem zámek navštívil, tak bych známku místu nedal. Brána je zavřená již pod kopcem, jak se píše v příspěvku níže, tudíž není vůbec nic k vidění.
Krom mimořádně otevřených dnů tedy zámek za návštěvu nestojí.
 
Jiřina Červenková
Jiřina Červenková
Návštěva zámku
Zámek je již druhým rokem v určitých dnech zpřístupněn veřejnosti s komentovanými prohlídkami, letos to bylo 5. a 6.7. a bude ještě tento víkend tj. 11. a 12.7. 2015. Poprvé je letos zpřístupněno i sklepení zámku. Určitě stojí za návštěvu, i když je ve velmi žalostném stavu :-( , ale kdo by se nechtěl podívat na místa kde trávili čas Černí Baroni!!!
 
Milan Doležal
Milan Doležal
Zámek
Známka zakoupena v íčku na náměstí. Bohužel k zámku se dostat nedá, celý areál je oplocený a zavřená plechová brána Vás zastaví už pod kopcem.
 
Mirek Kňourek
Mirek Kňourek
...
zámek je sice v katastrofálním stavu, ale i tak (možá právě proto) nabízí mimořádný zážitek z prohlídky, je škoda, že jeho přístupnost je tolik omezená a chybu udělá ten, kdo srpnové víkendy nevyužije
 
Mirka Brožová
Zelená Hora otevřena v srpnu 2014
Dobrý den, zveřejňuji důležitou informaci pro všechny, kteří by rádi navštívili areál zámku Zelená Hora. Zámek bude na 3 víkendy v srpnu 2014 otevřený! Více informací na www.zelenahora.fenix-nepomuk.cz. Zdravím zpod Zelené Hory, z Kláštera u Nepomuka. Mirka Brožová - koordinátor projektu otevření zámku
 
Jana Havlová
Jana Havlová
Nelze se dostat k zámku
K zámku se bohužel nedá dostat, podle slečny v infocentru je rekonstrukce zastavena. TZ dostupná v infocentru ale nezakoupili jsme ji, když zámek nelze vidět na vlastní oči.
 
Lukáš Buček
Bohužel probíhá rekonstrukce. Známka dostupná v infocentru. Objekt je oplocen, moc toho k vidění není.
 
magipriba
V infocentru v pohodě k dostání obě známky - město Nepomuk i zámek Zelená Hora. Otevírací doba opsaná ze dveří infocentra : 1/2 září - duben po-pá 8-16. květen - 1/2 září po-pá 9-17, so-ne 9-15.
 
Irena
Zámek Zelená Hora
Zámek jsme navštívili úplnou náhodou, řemeslníci, kteří pracují na přestavbě, nechali otevřenou bránu:) a když už jsme byli vevnitř, tak nás nechali, ať si projdeme, co chceme. Moc tam toho k vidění teda není, ale opravy pěkně pokračují a část vypadá zvenku už moc pěkně. TZ jsme koupili v infocentru v Nepomuku, kde se slečna moc divila, že jsme se dostali dovnitř a řekla nám, že se vůbec neví jestli a kdy bude zase zámek přístupný:(
 
thief
zelená hora
Moc jsem se chtěl podívat na místo, kde pobývali slavní Černí Baroni. Bohužel od roku 2010 je Zelená Hora po následující tři roky NEPŘÍSTUPNÁ. A to z důvodů přestavby. Vzhledem k tomu, že je uzamčená brána a přes stromy není zámek vůbec vidět, nestojí za to sem chodit. Tyto informace mám z infocentra v Nepomuku.
 
Romča
Zámek Zelená hora
Dne 26.6.2010 jsme navštívili zámek Zelená hora nad Nepomukem. Tento víkend se tu konala akce Terazky na Zelené hoře straší. Zámek byl mimořádně přístupný před jeho přestavbou na hotel. Oživená prohlídka byla moc zajímavá. Všechno jsme si prošli a zkoukli. Jak samotný zámek, tak kostel, zahradu i okrouhlou věž zvanou Kozí díru. Byl to mimořádný zážítek. TZ zde rovněž měli, jakožto i další materiály vztahující se k tomuto místu. Bude zajímavé sledovat, jak to se zámkem dopadne po jeho plánované rekonstrukci. Zda bude vůbec přístupný veřejnosti alespoň zčásti. Uvidíme!!
 
Béďa
Zelená hora je nepřístupná i o weekendech. Dle informací z místního Íčkav Nepomuku, bude letos pouze jediný weekend otevřeno a to v termínu :26. - 27. června od 10,00 hod.,Proto neváhejte. Možná se zůčastní i malíř Jiří "Neprakta" Winter.
 
vláďa
Tento víkend se v Nepomuku konal pochod Podzim pod Zelenou horou a známka byla v pohodě k dostání v místním infocentru.
 
Tatík
Otevírací doba (viz níže) beze změny, vstupné 40,- (10,-) Kč. Turistické známky a pohledy měli jak v infocentru v Nepomuku, tak v kostele na zámku. Ještě si lze prohlédnout místo nalezení Zelenohorského rukopisu v přízemí a část 1. a 3. patra. Zatím žádné známky přestavby na hotel.
 
olda
Známku spolu s TZ 317 jsme zakoupili v IC v Nepomuku. Potom jsme se vydali na Zelenou horu (známou především díky filmu Černí baroni dle knížky M. Švandrlíka). Když jsme pak nakonec našli cestu (a to jen díky tomu, že nám poradila jedna místní paní), tak jsme zjistili, že zámek je přístupný jen o víkendech. Není možno se dostat ani na dohled. Cesta k zámku je uzavřena plechovými vraty.
 
magipriba
Znamka zakoupena na zamku,v kostele Nanebevzeti Panny Marie,kde probiha vystava objektu a fotografii del Vaclava Fialy (hodne dobre ! ) . Zamek bude letos nadale pristupny pouze o vikendech od 13.30 do 17 h , a to az do 28 . zari . Pak bude kvuli prestavbe na hotel uzavren a kdy bude znovu otevren a za jakych podminek,to nikdo u vstupu na zamek nevedel . Znamku maji i v infocentru na namesti .
 
Mirka
Známku měli přímo na zámku už poslední (chtěli jsme 2) a prý už je objednávat nesmí - v nejbližší době se z toho bude totiž dělat hotel.. Takže pospěšte, do konce prázdnin už nezbývá tolik času. Známky jsme koupili na náměstí v Nepomuku v Infocentru (slečna nebyla nadšená, přišli jsme asi 20 min po zavíračce). Zámek stojí za vidění i přes to, že tam není nábytek a podobně.. I výhled je krásný!
 
Longer
Hezké
Tak známku u vchodu bohužel neměli, ale v infocentru v nepomuku je TZ k dostání bez problémů. Je to zajímavé se podívat v místech kde se natáčeli Černí baroni a jak armáda dokáže zdevastovat tak krásný zámek. ještě že existují lidé, kteří ho pomalinku dávají dokupy. Otevřeno je v SO a NE od 14:30 do 18:00
 
Polesňáci
Známka bez problémů dostupná jak přímo u vstupu na zámek tak v Infocentru v Nepomuku. Zámek otevřen pouze o víkendech, ale pozor, 13:30 - 17:00. Obec ho pomalu rekonstruuje, je tam k vidění docela zajímavá výstava sochaře a řezbáře. A stojí za shlédnutí také proto, aby člověk viděl, co také dokáže armáda fungující v historickém objektu :-((
 
Honza Pásler
Zámek je otevřený jen v létě o víkendech. Není v něm žádné vybavení, vše bylo v minulosti rozvezeno po jiných
zámcích nebo se "ztratilo". Ale procházka z Nepomuku okolo Zelené hory do obce Klášter a okolo
červeného mostu zpět do Nepomuku stojí za to i teď v zimě.TZ ke koupi v infocentru v Nepomuku, stejně jako
317 Nepomuk a loňská výroční Podzim pod Zelenou horou.
 
Honza Pásler
Zámek je otevřený jen v létě o víkendech. Není v něm žádné vybavení, vše bylo v minulosti rozvezeno po jiných
zámcích nebo se "ztratilo". Ale procházka z Nepomuku okolo Zelené hory do obce Klášter a okolo
červeného mostu zpět do Nepomuku stojí za to i teď v zimě.TZ ke koupi v infocentru v Nepomuku, stejně jako
317 Nepomuk a loňská výroční Podzim pod Zelenou horou.
 
Marcel
TZ Zelená Hora je k dostání jak na zámku, tak v infocentru v Nepomuku
 
Ronny
Jak za "Černých baronů"
Zámek stojí za shlédnutí už jen díky své pohnuté historii, ale pozor - prohlídky (údajně - dle cedule na
vratech) jen o víkendech od 13.30 do 17.00 hodin (poslední v 16.30). Já bohužel po hledání známkového místa v
obci Klášter dorazil na místo přesně v 17. 00 a nikde nabylo ani živáčka. Na koupi známky v restauraci v
Klášteře zapomeňte - nebyl jsem první kdo je obtěžoval aniž by věděli o co jde a už je to evidentně štvalo!!!
 
Mc.cvok +adelait
Místo hezké,leč bez známky,náladu nám zvedlo infocentrum v Nepomuce kde je k dostání jak známka č.317 Nepomuk
tak č.557 Zelená hora.
 
Mažír
V hospodě v Klášteře, který je mimochodem hodně zajímavý známku nikdy neměli a asi mít nebudou. Zato jsme se
vysápali na Zelenou horu a zjistili jsme, že v říjnu mají otevřeno pouze v neděli. Ta shodou okolností zrovna
byla a tak jsme si mohli vše prohlédnout a koupit známku i z Nepomuku. Paní byla velice ochotná a všechno nám
ukazovala. Má strach, že známky neprodá - VŠICHNI TAM JEZDĚTE V NEDĚLI!Jinak na zámku toho moc není, protože
je v opravě, ale zavzpomínat na Černé barony se tu dá.
 
karlos
... v začouzené hospodě ani vidu po placce :-((((
 
Mirka Brožová
Re: Přijďte v létě 2014
Turistické placky budou v srpnu 2014! www.zelenahora.fenix-nepomuk.cz
Hospoda má novou fasádu:-) Přijeďte na zámek a můžete si koupit mimořádně vydanou turistickou známku v edici k otevření zámku. Zdraví Mirka Brožová
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2739 Turistických známek
2594 Výročních TZ
264 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2021 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek