Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1187 - Železniční Museum Rosice nad Labem


Popis

Železniční muzeum bylo otevřeno 1. června 2002 vodárny na nádraží v Rosicích nad Labem. K vidění tu je v pěti samostatných místnostech více než 600 exponátů z historie železnice a městské dopravy.

Mapa

Navštívil jsem Železniční Museum Rosice nad Labem

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Museum historických železnic, Rosice nad Labem (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
TECHNICKÉ PAMÁTKY
Kraj/okres:
Pardubický kraj/Pardubice
Poloha:
50°2'41.07"N 15°44'36.24"E
Hodnocení:
2.899
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1187 - Železniční Museum Rosice nad Labem


15.05.2021 - dostupná bez problému
30.05.2020 - dostupná bez problému
18.08.2018 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Stanislav Staněk
Stanislav Staněk
Muzeum
V muzeu je před prázdninami otevřeno v sobotu.
 
Radek Berka
Radek Berka
Otvírací doba
Předcházející příspěvek je trochu chybný. V úterý je také zavřeno. Je zajímavé že v právě v letních měsících bývá všude otevřeno takřka každý den, ale v železničním muzeu v Rosicích je otevřeno jen 4 dny v týdnu. Nebo spíše bylo protože prázdninové měsíce už končí.
 
PSHZD
Rozšíření otvírací doby
MUSEUM je přes letní prázdniny otevřeno i ve všední dny!

Po zavřeno
Út 10:00 - 17:00
St 10:00 - 17:00
Čt 10:00 - 17:00
Pá 10:00 - 17:00
So 10:00 - 17:00
Ne zavřeno

Tak se přijďte podívat.
 
Jiří Mach
Jiří Mach
Oslavy Pardubic
Dnes jsme s přítelkyní navštívili toto moc pěkné místo. Moc se nám zde expozice líbila a říkali jsme si, jen více takových. Zde má TZ určitě smysl. Vřele doporučuji návštěvu. Dostupnost a ochota personálu maximální :D
 
Luboš Čmuchal
Luboš Čmuchal
Zahajování sezony
1.-3.5. Museum zahajovalo sezonu, byl jsem se tam s kamarádem podívat a všem doporučuji. Je sice malé, ale na jedné straně frekventovaná křižovat železniční, z druhé strany dálnice, ze předu nádražní budova, zezadu pilíře mostů. Ano, také tvrdím rozšířit, zvětšit, ale když se člověk soudný podívá kolem, tak zjistí, že není kam.
 
PSHZD
Výroční TZ
Výroční TZ č. 1490 v prodeji v otvírací dobu Musea Rosice n.L. a podle možností na akcích pořádaných spolkem. Od 3.3.2015 je k dostání.
 
Mimořádně zavřeno!!!!!
Ačkoliv dle webových stránek mělo být 1.5.2014 mimořádně otevřeno, tak bylo muzeum nedobytné a zavřené. Trochu neseriozní přístup k turistům.
 
Mseum
Re: Mimořádně zavřeno!!!!!
Sorry, ale náhlá nemoc a nešlo řešit jinak. Děláme to ve svém volnu a zadarmo.
 
Václav
Dnes jsem navštívil toto muzeum. Je moc pěkné pro milovníky železnice je to vnikající místo. Jen je to trochu malé. Doporučuji spojit s prohlídkou nedalekých Pardubic.
 
PSHZD
Museum - otvírací doba
Každoročně otevřeno každou sobotu od května do poloviny října. Vstupné dobrovolné. Doprovodné akce, jízdy historických vlaků a trolejbusů. Podrobnosti na www.pshzd.cz
 
Kateřina Pánková
Při přestupu
Tímto místem projíždím do Kolína/Brna do školy již 6let a včera jsem jí konečně ulovila při přestupu na Havlbrod. Moc děkujeme (já, přítel a dva pejsci). Nebyl moc čas, ale uděláme si nějakou sobotu čas a stavíme se bez psů. Vypadalo to tam super! TZ bez sebemenšího problému. :)
 
libor
14.05.2011-známka koupena bez problému v tomto malém ale pěkném muzeíčku a za dobrovolné vstupné, pomoci partě nadšenců kteří se o něj starají.
 
Libor
29.05.2010 - TZ bez problémů v malém ale příjemném muzeu, otevřeno od května, ale jen v sobotu od 10.00 do 17.00 - za dobrovolné vstupné jsme jako vstupenky obdrželi staré kartonové jízdenky .-)
 
PSHZD
oprava
Aby odkaz fungoval, odmažte tečku za html, ktrerou aplikace automaticky bez mého vědomí přiřadila k odkazu.
 
PSHZD
Otevírací doba
Museum Rosice n.L. je otevřeno každou sobotu od května do října. Toto platí již od roku 2002. Po domluvě možno také na požádání. Viz www.pshzd.cz/museum-rosice.html. Takže to tu uvádím, aby někdo další nebyl uveden v omyl. V době, kdy je museum zavřené, připravujeme nové exponáty či akce, opravujeme vozidla a mnoho dalšího. Vzhledem k tomu, že budova není vytápěná, nelze mít otevřeno mimo sezónu. Všem, kdo nás nezastihli, se omlouváme.
 
Vojtěch Smetana
Otevírací doba
Dobrý den,chtěl jsem se podívat do muzea a při té příležitosti také zakoupit turistickou známku. Z textu pod čarou, kde je psané, že je v roce 2009 otevřeno každou sobotu jsem usoudil, že to bude stejné i tento rok.Bohužel je otevřeno až od května.Bylo by milé, otevírací dobu zveřejnit i na těchto stránkách.
 
PSHZD
Sezóna v roce 2009 - otevřeno každou sobotu 10 - 17h. Na jiné dny je třeby vždy návštěvu domluvit. Museum nemá zaměstnance, proto není možno mít otevřeno přes týden (chodíme do práce).
 
PSHZD
Pro letošní rok je již zavřeno. Prohlídku skupin o cca 10 a více členech lze však domluvit. Více na www.pshzd.cz
 
Zdenek
Nejen železničním nadšencům doporučuji návštěvu tohoto muzea. Je až s podivem co dokáže partička lidí udělat pro to, aby část naší historie nevymizela úplně. Na spoustu exponátů si můžete sáhnout, vstupné je pouze dobrovolné, otevřeno pouze v sobotu od 10:00 do 17:00.
 
PSHŽD
Sezóna 2008
V roce 2008 bude otevřeno opět tradičně každou sobotu od 3.května 2008 do 12. října 2008 včetně. Dne 3.5.08 vypraven zvláštní okružní vlak v trase Pardubice-Moravany-Chrudim-H.Městec-Přelouč-Pardubice-Rosice. U Musea bude bohatý doprovodný program, na trase vlaku pak překvapení. Více na www.pshzd.cz
 
Luděk
Železniční muzeum Rosice nad Labem
Tak dnes byla závěrečná - zase až na jaře 2008. Pro lenochy, jezdící MHD, je muzeum dostupné busem č. 9 nebo 19 z vlakového nádraží na zastávku Rosice - u pošty
 
PSHŽD
Ukončení sezóny 2007
Víkend 13. a 14.října 2007 bude poslední pravidelnou otevírací dobou Musea Rosice n.L. Pokud máte zájem o prohlídku a TZ, můžete si objednat individuelní prohlídku po předchozí domluvě - upřednostňujeme skupiny, neboť každý z nás má své civilní zaměstnání; nebo lze navštívit akce našeho spolku. Viz www.pshzd.cz/akce.html
 
PSHŽD
Sezóna 2007
V roce 2007 bude otevřeno opět tradičně každou sobotu již od 5.5.2007 do 14. října 2007 včetně. Dne 5.5.07 vypraven zvláštní okružní vlak v trase Pardubice-Moravany-Chrudim-H.Městec-Přelouč-Pardubice-Rosice. U Musea bude doprovodný program, na trase vlaku pak jedno překvapení.
 
webmaster PSHŽD
Změna stránek
Od 1.1.2007 jsou internetové stránky PSHŽD včetně informací o známce na adrese http://www.pshzd.cz
 
PSHZD
kde koupit TZ mimo sezónu
TZ lze koupit např. na "Burzách modelářů" v Pardubicích. Info na pshzd.wz.cz/burzy.html - nejbližší "burza" je v sobotu 9. prosince 2006. Chcete se podívat k nám do MUSEA Rosice n.L. mimo sezónu? Dejte dohromady skupinu o min. 10 osobách a kontaktujte nás na pshzd@email.cz - těšíme se na Vaši návštěvu.
 
PSHZD
Kdy bude v MUseu ještě otevřeno
Konec sezóny 2006 se pomalu blíží. Navíc bude ještě otevřeno 1. října (neděle), 6. října (pátek) a 8. října (neděle)-poslední oficiální den sezóny 2006. Zbylé soboty do 7.10. včetně bude samozřejmě také otevřeno.
 
martin
Malé,ale hezké muzeum . Vstupné je dobrovolné kdo přispěje dostane lepenkovou jízdenku s datem náštěvy. Všem vřele doporučuji.
 
Linka
Moc hezké,
komu "voní mašiny", neměl by si návštěvu tohoto, byť malého muzea nechat ujít. Dýchá z něj historie, i když ne tak strašně dávná, ale o to větší má sílu.Klobouk dolů před partou nadšenců, kteří tento projekt vymysleli, zrealizovali a táhnou dál.
 
PSHZD
Dostupnost známky 2006
Museum Rosice n.L. bude mít otevřeno od 13.května do 9. října každou sobotu 10-17hod. Navíc 13.května vypraven
zvláštní historický motoráček, který pojede po okružní trase Pardubice - Moravany - Chrudim - H.Městec -
Přelouč - Pardubice - Rosice. Více na http://pshzd.wz.cz/akce
 
PSHZD
dostupnost známky
MUSEUM je od 9.10.2005 již zavřeno (konec sezóny).Známku lze získat také na akcích spolku - viz
http://pshzd.wz.cz/akce.html
 
Petr Kožený
Dle osobního rozhovoru s panem Čížkem,majitelem musea budou známky v sobotu vprodeji.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2732 Turistických známek
2578 Výročních TZ
264 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2021 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek