Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1293 - Žižkovská věž, 216m, Praha


Popis

Nejvyšší věž v České republice. Byla dostavena roku 1992. Ze tří vyhlídkových kabin ve výšce 93 metrů se otevírá překvapivý pohled na město z ptačí perspektivy. Za jasného počasí lze dohlédnout až do vzdálenosti 100 km.

Mapa

Navštívil jsem Žižkovská věž, 216m, Praha

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Restaurace U Mariánského obrazu, Praha 3
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
IC městské části Praha 3, Milešovská 1
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
ROZHLEDNY
Kraj/okres:
Praha/Praha-město
Poloha:
50°4'51.51"N 14°27'4.38"E
Hodnocení:
2.852
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1293 - Žižkovská věž, 216m, Praha


25.11.2022 - dostupná bez problému
24.08.2022 - dostupná bez problému
18.08.2022 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Veronika Žitníková
Veronika Žitníková
TZ
Máme již mnoho let, tenkrát byla v prodeji na pokladně věže. Návštěvu rozhodně doporučuji, ačkoliv teď je poněkud dražší...
TZ zakoupíte bez problémů v infocentru, roh Milešovské a náměstí Jiřího z Poděbrad.
Otevřeno 8-18h ve všední dny, 8-14h v sobotu. Dále mají tz 2060, 2649, 2650, 1715 a 1932.
 
Libor Horáček
Libor Horáček
Pešky, vlakem, autobusem
Stojí za návštěvu, i když za vstupné sem mám jinde i prohlídku celého hradu, nebo aspoň jednoho okruhu. Nechodíme sem však každý den.
 
Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Z Rýmařova.
 
Jakub Hampel
Jakub Hampel
TZ
Zakoupená v IC městské části Praha 3, Milešovská 1
 
Lenka Rabinová
Lenka Rabinová
Věž
Včera jsme byli, mají otevřeno a stojí to za to. Krásný výhled na Prahu....
 
Josef Bušek
Josef Bušek
TZ
Žižkovskou věž jsme navštívili včera. TZ je dostupná bez problému v turistashopu v Bělehradské ulici kde mají spoustu TZ z celé prahy a VTZ já jsem si jich vybral 5 VTZ a jednu TZ. Žižkovská věž je moc pěkná určitě doporučuji navštívit je zní neuvěřitelný výhled na Prahu dokonce je vidět hora Říp v dáli. Ve věži TZ nemají jen razítko paní nám řekla že TZ mají v informačním centru na rohu náměstí Jiřího z Poděbrad kde také mají No. 2060,No.1715,No.1932 a jednu VTZ Žižkovský jarní kilometr ještě pár kousků tam měli.
 
Dominika
Dominika
TZ 1293
Známku mají i v prodejně map a průvodců na Senovážném náměstí.
 
Dominika
Dominika
TZ 1293
Známku možno zakoupit i přes e-shop Turistashop a následně vyzvednout :)
https://turistashop.cz/turisticke-znamky/4305-tz-no-1293-zizkovska-vez-praha
 
Michaela Ťoupalová
Michaela Ťoupalová
Pěkný výhled
Věž ve mě zanechává rozporuplné pocity. Stavba je to opravdu kosmická, jak rozměrově, tak designově. Výhled z ní je však parádní. Měli jsme to štěstí, že jsme ji navštívili chviličku před soumrakem. Mohli jsme tak pozorovat Prahu, jak se ze světla postupně ponoří do tmy, kterou prozáří tisíce světýlek. Pokud si chcete prohlédnout historickou část Prahy, doporučuji navštívit jiné rozhledny blíže k historickému centru. Pokud vám jde o celkový pohled na Prahu, pak zajděte sem. Trochu mne zklamalo, že jsem neviděla mimina, která jsou nyní sundaná. Interiéru by se také mohli více pověnovat, pár fotografií na stěnách, které nejsou ve tmě ani trochu nasvícené (stejně tak informční text o věži samotné) mne nijak nezaujalo.
 
Anna,Jiří a Michal Bartlovi
Anna,Jiří a Michal Bartlovi
Známka
Známku nemají a ani mít nebudou. Je možno zakoupit v Turistashopu v Bělehradské ulici - zastávka tramvaje Bruselská. Velice příjemná paní prodavačka, mají tam známky celé Prahy
Výtah na osobu za 250,- je docela dost.
 
Markéta
Známka
Nemají na věži známku.
 
Dominika
Dominika
TZ 1293
Známku nemají ani v jednom z uvedených prodejních míst.
Krásný výhled na Prahu, vstupné dost drahé. Slečna za pokladnou velice nepříjemná.
 
Radim Kubelka
Radim Kubelka
Žižkovská věž
Známka zakoupena přímo u vstupu na věž. Cena docela přehnaná i student stál na osobu 110 Kč. Alespoň pohled na Prahu byl krásný :), že pak i člověk těch peněz tolik nelitoval.
 
Lenka Richtrová
Lenka Richtrová
:-)
TZ 1293 koupena v prodejně map na Senovážném náměstí, Praha 1
 
Broskvoň Obecný
Broskvoň Obecný
Žižkovská věž
Turistická známka spolu s turistickou nálepkou koupena v Turistashopu na Bělehradské, které má otevřeno i v sobotu od 09:30 do 12:30. Tz mají v prodeji i přímo na recepci v Žižkovské věži spolu s pohledy a různými suvenýry. Z věže je při pěkném počasí nádherný výhled na celou Prahu. Na vyhlídce si můžete dát i kafe a nějakou svačinku a pěkně posedět a kochat se výhledem. Jak tady někdo píše nepřijde mě 200 Kč za vstup nějak moc, za to co se nabízí je částka adekvátní zážitku.
 
Jan Koutník
Jan Koutník
dražší, ale za ten pohled to možná i stálo...
Vysílač z venku i zevnitř působivý, zahraničně-turistické vstupné jsem s přítelkyní obětoval, protože nejsem z Prahy a otázka, kdy bych se tam zase dostal. Výhled na osvětlenou večerní Prahu ze sta metrů nad zemí byl krásný. Jediné, co jsem nepochopil bylo, že když už jste dali minimálně 200,- za vstupné dole, proč po vás nahoře ještě chtějí další peníze za obyčejný pozorovací dalekohled.

Známka dostupná v pohodě, recepční vytížené, ale příjemné
 
Jan Gröger
Jan Gröger
známka a nálepka
Ve věži dole na recepci mají jak známku tak nálepku.
 
Radomil Kočí
Radomil Kočí
Info pro vozíčkáře
Vstup pro vozíčkáře vede přes garáže. Takže pokud jedete autem je to ok. Pokud jedete po vlastní ose parkem, musíte sjet z chodníku a jet kousek po silnici. Záchody jsou v pohodě ale zamčené bez euroklíček. Klíče si musíte nejdříve vyzvednout na recepci, která je na opačné straně přes " dvorek".
 
-
Re: :-)
Vaří výborně, rádi se tam s rodinou vracíme :)
 
Luděk Slabý
Luděk Slabý
:-)
Pokud máte v plánu vyrazit s rodinou na tuto věž a dát si tam nedej bože oběd, doporučuji si na to vzít hypotéku...
 
Martina Pálková
Martina Pálková
Žižkovská věž
Byla jsem tam dvakrát. Jednou před stměním i za tmy. Moc pěkný výhled. Jen je to tam dražší.
 
Předražené vstupné
Proč...?
Při pohledu na vstupné (180 kč) se mi protočili panenky a málem jsem odpadl. Koupil jsem si tedy TZ a šel zase dál. Tu sumu jsem odpravdu nepochopil.
 
Michaela Kohoutová
Michaela Kohoutová
Nádhera
Včerejší výlet byl naprosto parádní díky krásnému počasí, které nám umožnilo vidět celou Prahu. Buble chairs byly velmi pohodlné a krásně se v nich odpočívalo. Krásně strávené odpoledne, doporučuji všem. :)
 
Majka
Známka bez problémů k dostání dole v pokladně. Jízda rychlovýtahem byla super :) A ten krásný pohled! Jen škoda, že byl malý mlhavý opar, takže jsme neviděli tak daleko jak jsme chtěli, ale stálo to za to. Nejlepší to musí být za úplně jasného počasí kolem 12té dopolední aby člověku slunko nesvítilo do očí, ale jinak vřele doporučuji :)
 
LukasZ
Televizní věž
Známky jsou dole u pokladen, kde mě obsloužila milá a hezká slečna. Výhled je famózní, nicméně pohled zpoza skla může narušit nemile sluníčko (osobně mám raději vyhlídky bez skla). Restaurace je bohužel stále zavřená.Vstup: 10:00 - 22:00dospělý: 120,- Kčzlevněné vstupné: 90,- Kč
 
Mira a Vera
Žižkovská věž
Turistická známka č. 1293 - Žižkovská věž - při dnešním výletu do Prahy jsem jako první místo návštěvy zvolili Žižkovskou věž. I když nebylo 100% jasno (v dálce byl mlžný opar) při vyvezení rychlovýtahem (4m/s) do cca 93m se nám otevřel nádherný výhled na celou Prahu. Restaurace při naší návštěvě nebyla otevřená, ale to nám nijak nevadilo (je umístěná níže než samotný výhled). TZ se nám podařilo dostat bez problémů, mají přímo na místě, kde prodávají lístky.
 
Petr
Není...
Paní v pokladně sice ochotná,ale-nedostanete nejn známku,ale ani žádný pohled či jakýkoli suvenýr,který by Vám návštěvu připomenul.na to,že vstupné je oproti roku 2008,kdy jsem zde byl naposledy(a známky bohužel ještě nesbíral),by si turisté zasloužili lepší servis.....
 
jerry720
Dostupnost známky
TZ No. 1293 - Žižkovská věž - je k dostání i v Prodejně map a průvodců na Senovážném náměstí v Praze 1. Dále zde seženete i TZ No. 500, No. 1784 a No. 1245, včetně několika VTZ.
 
Michael
Získáno v Bělehradské.Na věž ale plánuju vystoupit, už jsem tam nebyl snad 20 let. Počkám ovšem na poněkud méně mlhavé počasí, než je v těchto dnech...
 
Michal
Známka se dá koupit jen v Bělehradský nebo na Senovážném náměstí (obchdůdek - prodejce map a průvodců)
 
Martin K.
Známky
Turistickou známku na věži nemají. Nejspíš si ji leda nechat poslat. Jinak je to fajn vyhlídka, osobně mám raději otevřené rozhledny než stát za sklem, měl jsem spíš pocit že jsem ve velkým domě a dívám se u okna než na rozhledně. Jinak výhled je pěkný.
 
Suzynka
známku jsme nesehnali, protože jsme se řídili brožurkou Turistických známek, takže příště to snad dopadne... ;o))
 
Veronika
Firma Prague Tower a.s. ukončila svou činnost 1.1.2010. Zrušil se tak provoz kavárny i restaurace. Dnes věž provozují České Radiokomunikace. Na vyhlídce byli jen tři lidé, takže jsem ji měla skoro celou pro sebe. Je tam dalekohled, automat na nápoje a drobné jídlo a automat na pamětní medaile. Sice nebylo vidět až na Bezděz nebo Ještěd, ale na Říp jo. Super. O známkách opravdu nemají ponětí, takže musím do Bělehradské.
 
Javor
Vyhlídka je, i přes zavření restaurace, stále přístupná. Za pěkného počasí, jaké panovalo i dnes, je z ní nádherný výhled. Bohužel TZ dostupná jen v prodejně map a průvodců v Bělehradské ulici...
 
Petr Clips
Bohužel paní za pokladnou neví, že by měli mít turistické známky =( Jak jsem se nyní dočetl měl bych jí sehnat v Bělehradské ulici ;)
 
Surio
Tak do věže jsem se nedostal ale známku mají v prodejně map a průvodců v Bělehradské ulici ;)
 
Jana
10. 1. Vstup za 150,-, mají tam i slevy pro důchodce a studenty. Dnes byla restaurace otevřena naposled a ještě týden bude otevřená vyhlídka. Co bude pak, netuším.
 
magipriba
Vstup bez brozury za 60,- , znamek dostatek primo v pokladne,rozhled pekny.
 
Arnold+Zdenka
Návštěvu doporučujeme. Z věže je opravdu krásný výhled, je krásně vidět Říp, Bezděz, České Středohoří a i Ještěd. Na druhé straně je pěkný pohled na Cukrák.
 
Matěj Pluhař
stojí to za to
Určitě návštěvu vřele doporučuji a stojí za vidění!! Výhled z bvěže je krásný a za hezkého počasí je viděr i Ještěd nebo Říp!!! Jinak známek mají habaděj... ;-)
 
JirkaK
Výhled z věže pěkný. Nejlepší je se kouknout na židovský hřbitov pod věží. Známky mají.
 
gogol
Navstevu vrele doporucuji.....cena privetiva 120kc/rodinne vstupne, parada, hned pod vezi udrzovany Zidovsky hrbitov. Maji i pametni mince ;-)
 
Pinďa
U Flory
Známky mají také v prodejně map na Vinohradské 116. Je to pár kroků od Flory a několik párů kroků od věže.
 
Pavel
Přijel jsem metrem na stanici Jiřího z Poděbrad a asi dvě ulice na sever a byl jsem přímo u věže. Nahoru jsem nejel, protože mě zarazila ta vstupenka za 150,-Kč, pak jsem se dozvěděl, že je to s brožurou a 60,-Kč bez, ještě ke všemu známku neměla. Nakonec jsem řekl, že vyjdu ven a zadarmo.
 
jan landa
žižkovská věž
Jeli jsme z jarova tramvají 9 na olšanské náměstí. apak pěšky. krásný rozhled. dobré ale drahé jídlo. Známku jsme koupili dole u vstupenek do věže.Zdrávy došli.
 
Tomáš
pohoda
Dostupná bez problému hned dole u vchodu jen tak pro aktualizaci =o)
 
Libovičák
Vykašlete se na vysílač na žižkově jeďte směr Mělník a pak do Mšena a na Vrátenskou rozhlednu. Sice vám nemůžou nabídnout takový luxus jako je třeba výtah, ale rozhled je nádhera. žádný začouzený ulice jako v praze. Prostě v okolí samé lesy atd. Je to prostě nádhera!!!!!!!!!!!
 
Mandy
Konečně po letech dobytí věže! Ač Pražák jak poleno, byla jsem tam poprvé!Rovnou paní v recepci nabídla rodinou vstupenku za 120,- a bylo. Jsme čtyři....Vyhlídka nadherná. Bylo po dešti a Praha jak na dlani, sice viditelnost kamsi do daleké dáli nebyla, ale i tak vřele doporučuji!
 
Milan
Pro vsechny co se boji cen
Pokud vam to nedoslo,tak 150 dospeli a 120 studenti je pouze pro cizince.Pokud promluvite cesky tak vas pani pusti za 60kc kazdou osobu.Dvoji ceny jsou u nas zakazane,ale takove to oblbovaky nemaj jen na vysilaci.Takze mluvte hezky cesky!!!!!
 
Martina
pro Petra
Až tu budeš příště s rodinou, kup si Rodinné vstupné za 120,-, máš to levnější než pro jednoho s brožurou! Stačí číst ceník až do konce. Martina
 
Petr
Věž je nádherná, ale vstupné 150,- je dost přehnané. Byl jsem tu s rodinoua 600,- kč za vyhlídku nedám!!!!!
 
Martina
Návštěva určitě stojí za to, přišli jsme za světla, viděli západ slunce a počkali si i na tmu. Paráda. Známek dostatek, mohli jsme si i vybrat. Vstupné je 150,- základní s brožurou, nebo 60,- bez brožury. Já byla s dvěma dětmi za rodinné bez brožury - 120,-
 
Michaela
Paráda
No prostě paráda, co jiného dodat
 
Vláďa
Super
Ač jsem 30 let bydlel v Praze, pohled který se mi naskytl z Žižkovské věže mě uchvátil. Všem vřele doporučuji.
 
Tomáš
Žižkovská věž
Když jsem ji viděl poprví to jsem se,ale divil jaká to byla víška a známky jsou dostupné bez problému.
 
Edouš
Co příspěvek, to názor :-) Pokusím se uvést na pravou míru :vstupné platí všichni nad 6 let věku, a to takto:150 Kč je plné vstupné, dostanete k tomu nějakou brožuru 60 Kč je vstupné bez brožuryZnámek dostatek, paní v kase Vás nechá vybrat.Výhled je nádhernej, doporučuju navštívit i Židovské muzeum hnedka vedle věže. Docela by mě zajímalo, jaým způsobem jsou na tý věži přidělaný pětimetrový miminka :-)
 
Tatík
Turistických známek dostatek,vstupné stále jen 60,- Kč,ale i pro děti! Do 93 metrů naštěstí dvěma výtahy a ne po schodech.Restauraci a kavárnu na nižší plošině jsme ale nevyzkoušeli.
 
Anies
Výhled krásný, vstupné 60,-Kč za osobu, ale děti už neplatí, bohužel zrušili slevu důchodcům, platí taky 60,-Kč.Vstupenka je zároveň pohled.
 
Pája
Tak lidičky, včera jsme tam byli. Vstupné 60 korun a skvělý výhled. Doporučuji všem, kteří nevědí kam v Praze.
 
Pítrs
cena
Když jsem tam byl naposled-to bylo v červnu, tak bylo plné vstupné 150,-...
 
Muf
Výlet
Z této rozhledny šlo vidět moc daleko a na spoustu zajímavých míst. Jako výlet je plně doporučuji.
 
tony
cena neni 150,- ale 60,-!!!!!!!
 
Ivoš
Další prodejní místo
TZ taktéž koupíte v koženém zboží na Vinohradské ...
 
Perikles
TZ mají v pokladně hned za hlavním vstupem
 
vikki
20.5. také známka nedostupná. Vyhlídka je možná hezká, ale za vstupné 150,-! na jednu osobu se nám to opravdu
nechtělo ověřovat...
 
Tom
Dnes pěkný výhled, ale známku ještě nemají. Paní v kase říkala, že by snad měli přijít začátkem měsíce.
 
Petr Brabec
Známka
Dnes 21.5.- výhled pěkný , ale o známce ani slechu.
 
reverz
Nadherna vyhlidka na Prahu,ale o znamce nevi.Ale i tak doporucuju...
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2800 Turistických známek
2707 Výročních TZ
280 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek