Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 161 - ZOO a botanická zahrada Plzeň


Popis

ZOO a Botanická zahrada v Plzni - Lochotíně.

Mapa

Navštívil jsem ZOO a botanická zahrada Plzeň

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Zoo Plzeň - pokladna (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
ZOOLOGICKÉ ZAHRADY
Kraj/okres:
Plzeňský kraj/Plzeň-město
Poloha:
49°45'28.06"N 13°21'35.89"E
Hodnocení:
2.846
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 161 - ZOO a botanická zahrada Plzeň
Obrázek č. 2, Turistické známky, No. 161 - ZOO a botanická zahrada Plzeň
Obrázek č. 3, Turistické známky, No. 161 - ZOO a botanická zahrada Plzeň
Obrázek č. 4, Turistické známky, No. 161 - ZOO a botanická zahrada Plzeň


30.07.2023 - dostupná bez problému
27.05.2023 - dostupná bez problému
13.04.2023 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

AničkA
Turistická známka
Ahoj
 
wenzel
ZOO Plzeň
Plzeňská zahrada nám trochu přípomínala ústeckou zahradu, protože také leží ve svahu. Stihli jsme si ji projít i s botanickou zahradou a obědem za necelé 4 hodiny, v úmorném vedru to bylo tak akorát. Nejvíce nás zaujal pavilon nosorožce, ke kterému se je možno skrz mříže dostat téměř na dotek. Uvítal bych o něco více stánku s občerstvením. Parkoviště před ZOO má dostatečnopu kapacitu a dáte za něj 80 kaček. TZ zakoupena v krámku se suvenýry kousek za pokladnami a vedle restaurace.
 
Martin
TZ
Po dotazu nás paní odkázala na suvenýry - > zavřeno
 
Adéla Zemanová
Adéla Zemanová
TZ
Dostupná na pokladně ZOO
 
Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Známka dostupná na pokladně Zoo.
 
Vladimír Huml
Vladimír Huml
TZ
Zakoupena v suvenýrech u Lemura.
 
Petr Dolejš
Petr Dolejš
ZOO
V Zoo se nám líbilo. V kombinaci s botanickou zahradou vypadá krásně upravená. Akorát my jsme měli smůlu že se spousta zvířat před námi schovávala, tak jsme toho moc neviděli. Nejvíc se nám líbili šimpanzi,lvi,levhart sněžný a panda červená. Občerstvení uvnitř nic moc. TZ uvnitř zoo v suvenýrech.
 
Pavel Petřík
Pavel Petřík
Dostupnost TZ
Bez problémů dostupná v Suvenýrech u Lemura - standartní cena 35Kč. Zoo Plzeň stojí za vidění, neustále rozšiřují expozice, takže i v budoucnu zde bude vždy něco zajímavého k vidění.
 
Matouš Mlčkovský
Matouš Mlčkovský
TZ
TZ za 35 kč v Suvenýrech u Lemura.
 
Petra Křečková
Petra Křečková
Dostupná
Dostupná bez problému na pokladně Zoo i Dino.
 
Jakub Jaroš
Zoo Plzeň
Velmi pěkná kombinace zoo, botanické zahrady a arboreta. Příjemné zpestření Metalfestu.
 
Martin Radka Tonda Vítek Pólovi
Martin Radka Tonda Vítek Pólovi
Zoo Plzeň
Zoo nás moc nenadchla.
 
Pavel Semanský
Pavel Semanský
Sobota
Zoo otevřena celoročně,nyní v dubnu 8.30-17 hod.
V sobotu 23.4 naštěstí celkem málo návštěvníků díky dešťovým přeháňkám a oslav Majálesu v blízkém amfiteátru.
Nejvíc se nám líbila expozice Česká řeka a návštěva podzemí v horní části areálu.
Výlet do zoo doporučujeme.
 
dickee@seznam.cz Bayer
dickee@seznam.cz Bayer
.
V plzeňské ZOO jsem byl naposledy možná před 8 lety a musím říci, že se za tu dobu velice změnila a to jednoznačně k lepšímu. Což vůbec neznamená, že by tenkrát byla špatná, nebo neudržovaná, ale v současné době je skutečně velice pěkně vedena. Expozice jsou moc hezky komponované. Celé je to pojaté jako přírodní park s hodně zelení. Moc hezké zvířecí výběhy jsou pro mědvědy nebo žirafy nebo u statku expozice České řeky.
TZ zakoupena v suvenýrech uvnitř zahrady. Známek bylo dostatek za standardní cenu 30,-- Kč.
Zoo jednoznačně doporučuji. Ideální na celodenní výlet, pokud ho např. spojíte ještě s Dinoperkem, tak mají děti, ale i dospělí zábavu na celý den.
 
Vítek
Zoo a Dinopark
ZOO v Plzni bylo pěkné ale známku neměli,ani v dinoparku ani u suvenýrů a na pokladně taky ne.Nakonec jsem jel do íčka ale tam měli jenom rozhledny.A to je Evropské hlavní město kultury!!!!!!
 
Aleš Nekvapil
Aleš Nekvapil
TZ
Koupena v shopu v ZOO. :) ZOO je parádní, stejně jako komentované krmení tučňáků nebo šimpanzů. :)
 
Jan Ladislav Lác
Jan Ladislav Lác
TZ
Do zoo chodíme 2x do roka a pokaždé nás něčím překvapí. Je to zoo s nejvíce druhy živočichů v ČR. TZ už mám dlouho, ale dnes 11.4.2015 je v pohodě k dostání na pokladně zoo.
 
Kamil Přenosil
Kamil Přenosil
Sokolníci v zoo
Do Plzeňské zoo chodíme každý rok. A stále tam nacházíme něco nového. Tato zoo patří k nejlepším u nás. Nám se nejvíce líbilo předvádění sokolníků s dravci v letním kině hned vedle zoo (vstup ze zoo). Trvalo skoro hodinu a šlo o úžasnou ukázku dovednosti několika orlů, káněte, výra a poštolky. Dravci létali těsně nad hlavami diváků a výklad sokolníka byl poučný a plný humoru.
Zážitkem, který si nikdy nenecháme ujít, je i krmení tučňáků. Na důkladnou prohlídku všech zvířat případně i flory je potřeba hodně času (min. 4 hodiny), zejména pokud chcete zažít komentované krmení hrošíků, žiraf, šimpanzů atd. Zoo se nezdá být moc rozlehlá ve srovnání třeba s pražskou, ale stejně nás po prohlídce většinou bolí nohy.
 
Michaela Ťoupalová
Michaela Ťoupalová
zoo Plzeň
Zoo jako taková není až tak rozlehlá, ale spousty uliček a zákoutí vytváří spleť expozic, na kterou je třeba si dát celý den. Určitě doporučuji vzít mapku a trasu si předem naplánovat. Jsou zde pěkné pavilony - Afrika, Indie, plazi, opičky, šelmičky a jiné s opravdu velkým množstvím zajímavých zvířat. Moc pěkně je udělaná expozice Česká řeka, kde jsou k vidění obrovští kapři, štiky, bílý sumec,... Určitě nezapomeňte navštívit Podzemní bunkr - je to opravdu krásná expozice - kromě zvířat zde najdete i spousty zajímavých věcí ke čtení i koukání. Pro ty, jež navštíví i dinopark - suvenýry s tématikou dinosaurů lze koupit o hodně levněji prá v něm - zoo je má předražené-
 
Romča
ZOO Plzeň
Letos jsme šli po třech letech do ZOO Plzeň. Expozice opět nádherné, spousty toho přibylo, např. tank Shermann a podzemní (bunkr) expozice. Počasí nám celkem přálo, jen občas nějaké přeháňky. TZ mají dostatek, stejně jako ostatních suvernýrů. Jen dost vadí nedostatek komunikace vedení ZOO s veřejností (máme různé ohlasy od známých a kamarádů). To si myslím, že by se mělo do budoucna zlepšit!
 
Zuzana
ZOO Plzeň
Do ZOO jsme šli horním vchodem, od sídliště a tam známky nemají, prý v hlavní pokladně... V hlavní pokladně nás paní odkázala na prodejnu suvenýrů "U lemura" (je jen kousíček od hlavní pokladny). Tam úplně bez problémů. Plzeňská ZOO je naší každoroční zastávkou a rok co rok přibývá spoustu nového, na budování se stále pracuje, takže rozhodně doporučiji všem!Součástí ZOO je i botanická zahrada (je to v ceně vstupného) a pokud si připlatíte, je zde i Dinopark. Takže na své si přijdou snad všechny generace :)
 
Macíček65
ZOO Plzeň
Známka bez problémů na pokladně. Od poslední návštěvy opět vylepšené expozice. U mě pořád vede Česká řeka.
 
Libor
07.05.2011 - TZ dostupná v suvenýrech v ZOO; bylo nádherné počasí, ZOO je velmi pěkná - obzvláště Afrika a krajina, kde jsou žirafy, zebry apod., oproti naší poslední návštěvě před 7 lety opravdu úžasná změna, klobouk dolů
 
Zero
TZ již neprodávají na pokladně, ale v suvenýrech "U lemura", nedaleko madagaskarského pavilonu, kde jich mají opravdu velkou spoustu. Dalo by se říct, že jsou na sezonu po stránce TZ velice dobře připraveni.
 
Peťulka
Návštěva se líbila. :) Příjemné propojení zoologické a botanické části.
 
Peťulka
Návštěva se líbila. :) Příjemné propojení zoologické a botanické části.
 
peterson
Oproti jiným Zoo(Praha,Liberec,Dvůr Králové)drahé vstupné pro 4-členou rodinu 700kč i s parkovištěm
 
thief
plzeň zoo
Pokud jedete do zoo od jihu (od Klatov) připravte se na špatné značení v centru Plzně. Parkovné je 50kč a spolu se vstupným patří plzeňská zoo mezi ty dražší. Ale to by nevadilo, má co nabídnout. Výběhy jsou většinou nové a prostorné, dalo by se říct, že by to chtělo víc zvířat. :-) Stejně tak pavilony ptactva a terarijních zvířat a ryb. Za zmínku stojí expozice říčních ryb pod restaurací s expozicí vyder tamtéž. Tomu se musí skutečně zatleskat. Skvělý nápad. Dost času jsem také strávil v expozici ptactva severských lesů. Vůbec se mi odtud nechtělo. V restauraci se dobře najíte a napijete. TZ při vstupu.
 
eMPage
Koupen poslední kus. Trochu dražší vstupné, atrakce to trochu kompenzují. Pěšky je to pěkný krpál :-)
 
vláďa
Moc pěkná ZOO. V dolní části je před dokončením nová africká expozice, dceři se i moc líbilo na statku. Vyvrcholením hlavně pro děti je dinopark. Fakt dost dobrý. Známka bez problémů na pokladně.
 
Jaroslav Brabec
I tentokrát dobré
Návštěva vždy stojí za to, byli jsme tam už poněkolikáté. Tentokrát (24/4/2010) trochu pokažené probíhajícím majálesem v sousedním amfiteátru. Známka dostupná U lemura bez problému. Super pro děti.
 
Waynee
U Lemura stále mají
Známka dostupná bez problémů. Pěkná procházka, Dinopark pro děti ideál. 30.6.2010 se bude otvírat nová Africká a Indická expozice.
 
mladý Jarda
V Akva-Tera mají ještě TZ s velbloudem. Na hlavní pokladně v ZOO už je nová verze s plameńákem.
 
Iška
V obchůdku U Lemura mají zásoby známek snad na roky dopředu.
 
Sallmi
to martinec pavel
http://www.zooplzen.cz/kontakt.php tady vsechno najdes. Jinak Zoo je hezka a z Dinoparku jsme nemohli deti dostat pryc. Ovsem cena za dite od 4 let 100Kc se mi zda dost vysoka.
 
martinec pavel
zoo
napiste mi kolik stoji vstupne
 
Ivan
Super výlet
ZOO je krásná a stojí určitě za návštěvu, hlavně když vyjde počasí jako nám dnes. A Dinopark je velice zajímavý a hlavně děti si přijdou na své. Bohužel 3D kino jsme nenavštívili, odradila nás velmi dlouhá fronta(čekací doba).
 
Simča S.
paráda !!!
Byly jsme s dcerou 28.10. v Dinoparku i v Zoo a užily jsme si to. Vstupné bylo 28,- Kč díky svátku a kupodivu nebylo ani lidmi přerváno.... Dino je moc pěkné, 3D kino také, děti se fakt mohly vyblbnout. Statek je pro dnešní městské děti zajímavý, Zoo se neustále přdělává, vylepšuje, modernizuje. Mohu doporučit.....
 
Radka
Dinopark super - moc jsme si to užili, jen to počasí mohlo být lepší
 
Radka
Dinopark super - moc jsme si to užili, jen to počasí mohlo být lepší
 
Míša
Zoo
V sobotu jsme byly s dětma v ZOO, nádherné. Zvířátka všechna venku, Dino park a 3D kino úžasné, Luftnerův statek zajímavý,kytičky pojmenované,známka v pohodě k dostání u pokladny, prostě skvělé.
 
Libor
Ukázky sokolnictví -- úžasné. Zatím nejlepší co jsem viděl. 15:00 krmení tučňáků - super pro děti.Krásná ZOO se super botanickou zahradou. Všude cedulky jak se která rostlinka jmenuje.....Známek dostatek.
 
Ivča
Nenechte si ujít!
Nenechte si ujít ukázky sokolnictví v 11 a v 15:30. Super! Kde uvidíte koupat se orla mořského ? :-)). Děti si mohly podržet na rukavici sovu pálenou. Moc zajímavé i pro ty, kteří se o dravce vůbec nezajímají. Vyběhněte i na Luftnerku, i když je to do kopce. Projít se dá celý statek i obytné místnosti, nejen kovárna, stáj, půda... . TZ jsme viděli za okýnkem u vchodu z Vinic a v suvenýrech U lemura - plný regál!
 
Fox
Zoo Plzeň je super!
Plzeňská zoo je nádherná. Sice se ještě sem tam objeví stará klec, ale jinak je velice moderní a je vidět, že ji stále obnovují a rozšiřují. Opravdu stojí za shlédnutí. Dinopark je skvělá atrakce pro nejmenší návštěvníky. Prima procházka na celý den. Doporučuji. Turistická známka na pokladně nebyla, ale měli jich dostatek v Suvenýrech u lemura.
 
T!g@
Zoo Plzeň je moc pěkná
Byl jsem v Zoo Plzeň, je to tam moc pěkné. Koupil jsem si turistickou známku.Také tam byly automaty na pamětní mince .To je tak, že když tam strčíte dvacetikorunu, vypadne vám pamětní mince například lva, medvěda, tygra, 2 ještěrů, lemura a šimpanze. Turistickou známku mají moc pěknou .V Dinoparku je také skvělé dětské paleontologické hřiště a v botanické zahradě mají pěkné květiny. Prostě Dinopark je skvělý! Doporučuji.
 
Jelen
Stojí za návštěvu
Jen ten příjezd není vůbec značený- resp. značený je, ale špatně, různé typy tabulek, barvy.... Po cestě z Rokycan nás značky provedly po celém městě, snad jsme nenavštívili jen historické centrum, jinak jsme byli všude. Opravdu strašné!!!ZOO je hezká, je vidět, že se hodně dělá pro rekonstrukci, líbilo se nám krmení varanů(neděle 13hod) a medvědi (škoda že vidět byli až nahoře ve výběhu, je tam dost převýšení, ale stálo to za to).Jinak Dinopark je super i pro nás dospělé, nejen pro děti....Doporučuji.
 
Karel
Příjemná Zoo
Plzeňská ZOO na mne zapůsobila velmi dobře! Především část vpravo od pokladen je přímo úžasně upravená. Příjemná a útulná. Je fakt, že na druhé straně (vlevo od pokladen), ještě zůstávají některé starší klece, ale řeči o celkové zastaralosti či chátrání jsou zcestné. Karel Bláha, Praha
 
Pazdicek
Průměrná ZOO
Dnes jsem byl navštívit Plzeň a samozřejmě jsem si nemohl nechat ujít ZOO. Zvířat dostatek, ale výběhy zastaralé. Na pohled nepůsobí nejlépe. Dinopark je velmi atraktivní a zajímavý. Známka nebyla na pokladně, ale dobře dostupná v suvenýrech. Pavilon s Varany a krokodýly stojí za shlédnutí.
 
Petr
Známka byla dostupná i v pokladně u hlavního vchodu. ZOO zastaralá a už dost chátrá,ale je vidět,že se to postupně snaží změnit.Oceňuji doplňující informace sloužící hlavně k vzdělávání dětí a mládeže.Jinak DinoPark super!!!,rozhodně velké lákadlo a mohu všem vřele doporučit, dětem i dospělým.Velmi poutavá je také Japonská zahrada.
 
FIFI
Souhlas se Simi, znamka je dostupna pouze
v suvenyrech, kam nevim, zda Vas bez vstupenky do ZOO pustej (v ZOO jsou takove turnikety na carovy kod). Byli jsme tam vcera.
 
JaR
Zoo nenadchne
Opravdu nic moc,všechna ostatní zoo,která jsme navštívili jsou hezčí.Bez dinoparku by to bylo ještě horší.
 
Simi
ZOO nic moc, dinopark pro děti super, vyřádili se. Známka má být dostupná na pokladě, ale není. Lze koupit v suvenýrech.
 
Klárinka
Navštivte!
Mě zase nadchla hodně!Je tvořena dle oblasti (Austrálie,Afrika,..) a některé zvířata jsem jinde v ZOO
neviděla.Bohužel jsem nestihla navštívit DINOpark,ale dle okolních dětí,je to bezva zábava.A pokud mate rádi
malé tygřátka,tak neváhejte,mají 2 přírustky. Jsou nádherné!
 
Lenka
ZOO mě nenadchla,znám hezčí(Liberec,Praha,Zlín,Dvůr Králové).S Dinoparkem je to lepší-opravdu jsme se tam s
dětmi hodně zasekli,vstupné ZOO+dino je 120kč a děti 80kč.Známku jsme koupili v suvenýrech U lemura(myslím).
 
Olda Dvořák
ZOO v Plzni bych označil za jednu z nejhezčích v ČR. Také Dinopark je pěkný a stojí za návštěvu. Když jsem zde
byl ( 22.4.05 ),tak ještě vstup nebyl zpoplatněn a byl zahrnut do vstupenky do ZOO (nebo nás alespoň nikdo
nevyháněl ). Některé z figurín byly teprve osazovány,ale i tak to vypadalo velmi pěkně.Rozhodně doporučuji. S
dítětem se zde hodně,ale opravdu hodně zaseknete. Kromě plastik zde totiž je i spousta houpaček atd. Co
všechno zde bude až oficiálně otevřou ( 1.5. ) nevím..
 
Jirka
Zajímavá ZOO
Doporučuji, hodně zvířat co se jinde nevidí! Varani a jihoamerická řeka naprosto skvělé!!
 
Táňa
Znamky v pohode, ale vstuone do dinoparku je zbytecne drahe...
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2916 Turistických známek
2909 Výročních TZ
289 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACE
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2024 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek