Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 156 - ZOO Brno


Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Zoo Brno - pokladna (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
ZOOLOGICKÉ ZAHRADY
Kraj/okres:
Jihomoravský kraj/Brno-město
Poloha:
49°13'48.31"N 16°32'0.4"E
Hodnocení:
2.75
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 156 - ZOO Brno
Obrázek č. 2, Turistické známky, No. 156 - ZOO Brno
Obrázek č. 3, Turistické známky, No. 156 - ZOO Brno


06.07.2024 - dostupná bez problému
06.01.2024 - dostupná bez problému
26.10.2023 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

wenzel
ZOO Brno
Brněnská ZOO nepatří k těm nejlepším v republice, Lešné, Ostravě nebo Jihlavě nemůže konkurovat. Ale na druhou stranu je zde i dost pozitiv, především velké množství stánku s občerstvením. Po vstupu do ZOO jsme během první půlhodinky zahlédli asi tři zvířata, dost jich bylo zalezlých nebo byly výběhy prázdné. ZOO se nachází, podobně jako ta ústecká, ve svahu, takže je nutno s tím počítat. V zahradě jsme byli v dubnu a lejikož je ZOO plná strommů, vše se krásně zelenalo. Parkoviště před ZOO jen pro pár aut, o kousek dál jsou i dvě větší plochy, které ale náporu lidí nestačily. TZ zakoupena v suvenýrech u tygrů.
 
Lukáš Čecháček
Lukáš Čecháček
TZ
Známka dostupná v suvenýrech za pokladnou za pěkných 35,-. Nicméně zatím nejhorší zoo, ve které jsem byl. Pro děti sice plno krásných hřišť, ale o tom přece zoo není. Výběhy ve většině případů prázdné. Například vlezete přes dvoje dveře a krycí plachty do voliéry s tím, že tam bude něco super a on je tam jen jezevec a pár ještěrek.
 
Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Známku jsem koupil v obchodě se suvenýry v areálu.
 
Hana Mátlová
Hana Mátlová
dostupná
Zakoupena na pokladně i s výroční.
 
Petr Novák
Petr Novák
Návštěva
Zoo Brno patří mezi zoologické zahrady které se snaží zvelebit jak výběhy zvířat tak i dětská hřiště a okolí. Před zoo je malé parkoviště ale okousek dále možná 200 m je parkoviště dostatečně velike. Na to že ten den bylo horko tak zvířata z veliké části byla k vidění. Z návštěvy jsem byl spokojený a přeji Zoo hodně sil a financí do budoucna .
 
Šárka Kudrová
Šárka Kudrová
Zoo Brno
Zoo se o dost vzhledově zlepšila. Hodně hracích míst pro děti.
 
Pavel Pospíšil
Pavel Pospíšil
Zoo Brno
TZ koupena přímo u vchodu. Brněnska zoo je hodně o chození, ale je to lepší než pár let zpět. Na konci prázdnin přibudou lvi.
 
Roman Novák
Roman Novák
Návštěva zoo
Nejhorší zoo, ve které jsem kdy byl. Téměř nemožné najít nějaké zvíře, z velké části výběhy prázdné, špatné parkování.

V zoo jsme byli ve čtvrtek, uvnitř zoo informace ... ve čtvrtek čistíme výběhy, zvířata byla schovaná, vstupné pro rodinu s dítětem 270kč bez jakékoliv slevy. Další návštěvu rozhodně neplánujeme
 
joshula
Návštěva v zoo na podzim
Známka k dostání přímo u vstupu do zoo. Bohužel v zoo v těchto měsících toho k vidění moc není. Zvířata schované a ne ke do všech ubikací je přístup.
 
Tomáš Parák
Tomáš Parák
ZOO Brno
Známka zakoupena v suvenýrech v zoo.
 
Kamil Černý
Kamil Černý
Super
Vše dostupné bez problému, nabítka suvenýrů veliká.
 
Lucie Kryglová
Lucie Kryglová
hrozná zoo
špatně značené cesty, vláček jezdí jen o víkendu, vše uvnitř bylo zavřené. všechny zvířata byly schované. nejhorší zoo z republiky
 
Pavel Vítek
Pavel Vítek
brno
Pěkná ZOO,kde je vidět,jak se znaží ji zvelebovat:-)Pěkná tygří skála atd.Jinak vstupné je hodně dobré.Je hodně do kopce :-) ale pomalou chůzi zvládnou i slabší jedinci :-)Horší je parkování.U ZOO je jen pár míst.Jinak musíte hledat v postraních uličkách
 
jíra
Na pokladně momentálně prodávají obě verze, ta nová s motivem ledních medvědů se myslím povedla.
 
Míša
Krásný výlet na sobotní odpoledne. Známku jsem pořídila na kase, kde mají i razítko s pumou. Bohužel se zde snaží vydělat opravdu na všem: vstupné i za psa (30 Kč), foťák (10 Kč), kamera (20 Kč), jídlo i pití předražené. Plusem jsou některé nově zrekonstruované části zoo, především pak dětský koutek s kontaktní zoo a Beringia. Líbí se mi krátké texty na popisných tabulkách. Navíc si člověk může téměř na každém kroku přečít i zajímavosti týkající se vždy daných zvířat. Tabule jsou ručně a moc pěkně kreslené i psané. Zoo je v pořádném kopci, doporučuji se obléci do terénu a dámy: kranfleky stranou :)
 
thief
zoo brno
I když v sobotu nebylo kdovíjak slunečno, bylo teplo a zvířata se asi cítila dobře, protože většina byla k vidění. Zoo je středně velká a lze ji projít během pár hodin. Vchod je jenom jeden. Parkoviště zadarmo ! K dispozici je restaurace se suvenýry a několik stánků s občerstvením (všude stejným). Je vidět, že došlo k výstavbě některých výběhů hlavně v dolní části zoo (tygr, medvědi). Ale i ostatní výběhy jsou docela velké, zoo působí dojmem, že by v ní mohlo být více zvířat. :-) Škoda, že jsou tu stále i staré klece s hustým pletivem, ale to je v každé zoo (i v Praze). Zkrátka zoo stojí za shlédnutí, ale nemůžu se zbavit dojmu, že město jako Brno, by mohlo mít zoo poněkud výstavnější. Nabízí se srovnání zejména s Jihlavou, která myslím nad Brnem vede. Asi nejhorší zážitek byla restaurace, kde se skromně najíte za ceny, které jsou běžné třeba na Luční boudě v Krkonoších. Nevím proč. Samotné vstupné do zoo totiž není kdovíjak vysoké.TZ u pokladny nebo suvenýry.
 
dobrejrocnik
Známku jsme koupili bez potíží v ZOO, které bylo mimochodem velmi pěkné.
 
Radka
Cenu vstupného bych tady viděla jako příznivou, myslím, že odpovídá kvalitě. Byla jsem v několika zoologických zahradách a tahle mi přijde jako průměrná. Oceňuji možnost jízdy vláčkem, protože je zde kopcovitý terén a děti toho mají po chvilce plné zuby. Co se mi však nelíbilo bylo špatné značení cesty do ZOO (od Brněnské přehrady) a nepřehledné značení k různým pavilonům v zahradě.
 
jirkacek
ZOO Brno
ZOO jsme navštívili během celodenního výletu v Brně a okolí. Doporučuji v pokladně zakoupit kombinovanou vstupenku - platí totiž do ZOO , jízdu tramvají do přístavu Brno - Bystrc a následnou plavbu na hrad Veveří a zpět, takže auto můžete nechat směle u ZOO celý den. zaručuji úžasný zážitek a zábavu na celý den.ZOO je již v lepším stavu, než dříve - viz předešlé příspěvky. Pokud chcete vidět fotografie, zjistit cenu vstupenek, včetně kombinované či si něco přečíst klikněte na odkaz a dozvíte se více.http://www.turistika.cz/mista/zoo-brno--1Razítko a turistická známka včetně dalších suvenýrů v pokladně ZOO.
 
eMPage
Je dobré, že je ZOO na takové periferii, dostupnost je dobrá a prostředí také. Jen je to zase do kopce...
 
Kolchar
6.6.09 TZ zakoupena bez problémů za 25 Kč. Nádherný pavilon šelem, výstavba výběhu ledních medvědů bude zajímavě řešena, Tropické pavilony solidní, celkem čisto. Zastaralé podmínky pro šimpanzy budou v blízké době odstraněny. Jak mi bylo sděleno emailem, příští rok proběhne výstavba nových pavilonů (snad to do té doby vydrží a nezblázní se). Jen mi připadá ZOO nepřehledně značená a dost roztahaná, což v kopcovitém terénu dělá problémy hlavně malým dětem a seniorům. Pokud bude výstavba probíhat v nastaveném tempu, rozhodně se bude řadit do špičky u nás.
 
Radek
Pěkná ZOO
Pěkná ZOO,krásná medvíďata,v ZOO se hodně buduje a modernizuje což je správné.Známka bez problému,jediné co mi vadilo-možnosti občerstvení (některé bufety zavřené a v ostatních slabý výběr).Velice dobře jsme se najedli v restauraci před ZOO.
 
Renáta
V Brněnské zoo se nám líbilo, hlavně samozřejmě medvíďata,které byly pěkně rozverné.Jinak se tam hodně opravuje je tam teď momentálně hodně stavebníků,ale dá se to přežít. Známku jsme koupily za 25,-kč,škoda jen,že jsme asi neměli štěstí na komentované krmení.
 
jarson
Zoo Brno prodává TZ za 30,-kč a to bez nejake ho upozornění npř.cedulka s cenou. Na listku je pak napsáno Ostatní zboží. A to zoo je opravdu předražené.
 
Ivana
Nádherná zoo,medvídci a hlavně medvědice jsou fakt úžasný,ale je toho tam víc,viděli jsme i krmení lachtanů a opic
 
Pardubitzer
Teda jsem překvapenej tím, co tady čtu. Byl jsem ve všech českých ZOO a v několika zahraničních a myslím tedy, že můžu vcelku hodnotit. ZOO Brno je zahrada na solidní úrovni,hodně se zde přestavuje. Stěžovat si na vysoké vstupné je zcestné a nadávat na desetikorunový poplatek za focení mi přijde jako špatný vtip. Návštěvu brněnské ZOO vřele doporučuji je zde několik lahůdek a celkově to je příjemná rozlehlá zahrada. A medvíďata jsou krásný.
 
Jarmila
TZ bez problémů - ZOO nestojí za nic
Byli jsme velice zklamáni úrovní brněnské ZOO. Na to, co tam mají (a v jakém stavu), je vstupné a poplatky za foťák a kameru hodně předražené. Jediné, co bylo opravdu hezké, byl dětský koutek, bizoni a žirafy. Jinak je to zatím nejhorší ZOO, jaké jsme viděli.
 
Jája a Ráďa
Zoo
Pěkný výběh pro tygry,vlky.JInak musíme souhlasit,že jeden okruh by byl lepší,takhle jsme pochodovali cik cak sem a tam.Chválím obrovské výběhy pro některé zvířata,ale když po jelenech,losech,či sobech marně pátráte,protože dostávají krmení na opačném konci,tak to moc nepotěší.
 
Radek Litera
Zoo Brno
Zoo asi nejhorší co jsem kdy měl možnost projít rezavé klece a na natáčení a focení hrozně málo a ještě zpoplatněno jediná dobrá věc je dětské hřiště jinak snad nic vůbec nedoporučuji
 
Roman
Dnes jsem navštívil s rodinkou ZOO v Brně.Mizerné značení cest a rušno v centru města stálo za to, parkoviště skoro žádné a nebo co si kdo urve. Zvířat moc nebylo a ještě z kopce do kopce. Jestli někdo chce vidět pořádnou ZOO ať jede do Zlína....lovu TZ zdar
 
Tatík
Turistických známek dostatek v pokladně, zoo menší (hlavně parkoviště), ale pavilon tygrů a ještěrů+vlčí a bobří výběh nádherné. Počasí na únor přálo, otevřeno od 9.00 do 16.00 hod. (v létě do 18.00 hod.). Vstupné 70,- (40,-) Kč.
 
Dave
byla celá špinavá. jinak zoo je good!
 
armando
Brněnská ZOO
TZ mají přímo v pokladně ZOO, dnes jsem měl štěstí koupil jsem poslední a to jen díky tomu, že jsem se zeptal.POZOR! nikde nemají ozačené místo prodeje TZ.
 
berrysek.
Brněnská zoló:-)
Tato zologická se mi moc nelíbila...je sice pravda, že některé výběhy opravdu stojí zato, ale jinak nic moc...chudáci ptáci nebo opice! V takových klecích!!! Už aby to měli všechno předělané!
 
vladan
Známka
TZ se moc nevyvedla, ti krokodýlové mě moc nenadchly... ZOO ale fakt supr, Kanadskej výběh s vlky a bobry se
vydařil. Bobříci se vesele množej, supr je nahlídnutí do jejich nory.
 
Clar
Zahrada je moc fajn, i když jsem chvílemi měla pocit, že jen tak zmateně pobíháme :o)) Ale líbí se mi
doplňkové akce - viděla jsem krmení lachtanů a ledních medvědů.
 
Eva Rejmanová
brněnská ZOO
ZOO je vážně moc hezká, ale má dost spletité cesty, není to okruh. Také je tam málo zvířat, velmi mi tam chybí
třeba slon. Ale jinak to je krásný výlet.
 
Petr Novák
ZOO je v rekonstrukci,, proti tomu, co tam bylo před deseti lety, kdy jsem ji navštívil.. je to nebe a
dudy..možná bude lepší počkat tak dva roky,,až to všechno dodělají,, a pavilon tygrů.. no tak nebydlí leckterý
zbohatlík...
 
Martin Jankovič
Dobrá Zoo
Tuto ZOO jsem jako Brňák viděl už několikrát, ale pokaždé jsem znovu mile překvapen, tím jak se budování
posouvá dopředu.
 
Petr
Známka v pohodě k dostání u vchodu do ZOO v pokladně. ZOO samotná celkem pěkná, akorát by to chtělo víc
zvířat. Zuřivě stavěj, tak snad do pár let...
 
Klára
Docela pěkná ZOO
Určitě se zajeďte podívat, rekonstruovala se a stojí za vidění. Problematičtější je to se známkami, už jsem se
pokoušela známku asi třikrát zakoupit, zatím beznadějně. Pro děti je to skvělý výlet, obzvláště spojíte-li
návštěvu ZOO s procházkou ke hrázi Brněnské přehrady a nebo s výletem ke hradu Veveří.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2937 Turistických známek
2925 Výročních TZ
291 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Kudyznudy.cz – nejlepší začátek výletu

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2024 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek