Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 158 - ZOO Jihlava


Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Zoo Jihlava - pokladna (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
ZOOLOGICKÉ ZAHRADY
Kraj/okres:
Vysočina/Jihlava
Poloha:
49°23'46.85"N 15°35'45.75"E
Hodnocení:
2.833
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 158 - ZOO Jihlava
Obrázek č. 2, Turistické známky, No. 158 - ZOO Jihlava


03.07.2024 - dostupná bez problému
24.05.2024 - dostupná bez problému
01.05.2024 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Petr Dolejš
Petr Dolejš
Zoo
Návštěva po šesti letech pro novou známku. Pěkná Zoo, je tak akorát. Strávili jsme zde celé odpoledne s dětmi. Zvířat dost a poměrně blízko. Překvapil nový pavilon s krokodýli. Jen ve čtvrtek v květnu není tolik otevřených stánků s občerstvením.
TZ v suvenýrech u vstupu.
 
Dagmar Zajíčková
Dagmar Zajíčková
Nový motiv Babirusa
Asi poslední Zoo co si pořídila nový motiv na známce. Zakoupeno na pokladně při vstupu ale jsou i v suvenýrech vedle tuleňů.
 
-
Re: Nový motiv Babirusa
to neni pravda...
 
wenzel
ZOO Jihlava
Jihlavskou ZOO řadím k těm nejhezčím u nás. To především díky tomu, že je v přirozeném a zeleném prostředí, mnoha krásným zákoutím, přírodním stezkám atd... Především střední a dolní část ZOO je nádherná, v té horní u hlavního vstupu je zeleně o něco méně. Co mě překvapilo... v ZOO je ovocný sad. Zřejmě mají zvířátka ovoce přímo z vlastní zahrádky. Dále musím vyzdvihnout velké množství stánků s občerstvením, několik WC je samozřejmostí. Nádherný je tropický pavilon, kde se některá zvířata pohybují volně mezi lidmi. Na pár centimenrů můžete přes sklo pozorovat anakondu nebo krokodýly. Opustit zahradu lze celkem třemi východy, což je také fajn, že se nemusíte vracet zpátky přes celou zahradu k hlavnímu vstupu. Parkoviště ma velkou kapacitu, navíc lze využít i menší parkoviště nad parkem. Stejně tak je ZOO dobře dostupná z centra města, nejakých 10 minut chůze. TZ jsme koupili hned u hlavního vstupu v suvenýrech.
 
Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Známku jsem kdysi koupil v zoo.
 
Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Na pokladně Zoo.
 
Richard Špilka
Richard Špilka
Zoo
Menší,ale moc pěkná zoo.Zvířata blízko,skoro na dosah, putování napříč kontinenty.Horší jen s jídlem.Jinak vše fajn
 
Michaela Ťoupalová
Michaela Ťoupalová
Zoo Jihlava
Pěkná, středně velká zoo s přirozenými a ubikacemi a výběhy. Ceny zde nejsou přemrštěné jako v jiných podobných zařízeních. Oběd doporučuji v jídelně vedle tapírů. Moc se mi líbí, že je zde opravdu hodně zeleně, kolem expozic jsou ponechány původní stromy a vypadá to mnohem lépe, než jen vydlážděné plochy plné betonu s okrasnými kytičkami kolem. Pro děti je zde dostatek zábavy v podobě prolézaček.
 
Šárka Kudrová
Šárka Kudrová
ZOO Jihlava
Zoo je pěkná čistá. Nejlepší je tam program s dravci. mají dvě představení denně a to první v 11 hod. bylo lepší než to druhé v 15 hod. V zoo jsem byla sse synem (5 let) a trvalo nám to cca 6 hodin. Čas strávený na jídle (čekání na dva langoše 45 minut ) a nějaký čas i na hřišti a lesní stezce.
TZ jsem kupovala v suvenýrech hned u vchodu za 35,-
 
Venysek
Zoo Jihlava
Krásná Zoo, příjemná prohlídka na celý den pro děti i dospělé. Sociální zázemí, občerstvení, dětské koutky... Velice nás zaujal program s dravými ptáky. Určitě doporučujeme.
 
Aleš Nekvapil
Aleš Nekvapil
TZ - aleŠnekovy cesty
Útulná malá zoologická zahrada rozprostírající se podél břehu řeky Jihlávky. Při předchozích návštěvách Jihlavy jsem do ZOO nezavítal a tak to byla pro mne premiéra. Již na začátku mne zaujal zajímavě tvarovaný hlavní vstup a také skoro nové výběhy žiraf, zeber nebo hyen. Obzvláště žirafy měly hlavy téměř až u mého foťáku.;) Neuvěřitelně nápaditá je australská farma ,,Polack´s farm" s mnoha detaily, australskými prvky nebo nápisy. V jejích útrobách lze pozorovat papoušky, noční živočichy, hmyz a plazy. Kolem mají výběhy klokani, emuové nebo kasuáři. Opodál si přijdou na své milovníci velkých kočiček. Tygři sumaterští, levharti nebo servalové, ti všichni hlídali své prostředí. Přes uličku v bazénu dováděli tuleni a také roztomilí vydrýsci. ;) Vzácný pekari Wagnerův se na mne přiběhl podívat, jestli mu náhodou nenesu nějakou dobrotu. ;D Uvnitř budovy Hacienda Escondido, spí dokonce na větvi mimo výběh, lenochod dvouprstý. Naprosto skvělý je tropický pavilon připomínajícím džungli. V občerstvení Zanzibar jsem se zahřál vynikající hovězí polévkou, ve které dokonce plavala písmenka. ;D V celé této krásné ZOO jsem objevoval nová místa několik hodin. ;) Opravdu úžasné místo. ;)
 
Antonín Sečkár
Antonín Sečkár
Zoo
Už jsem v pár zahradách byl, a tahle, až poměrně malá, rozhodně patří k těm nejlepším. Pěkné pavilony i výběhy, vedle evergreenů je tu i pár zvířat, která hned tak někde neuvidíte, například tuleně nebo medvědy malajské.

Rozhodně doporučuji navštívit, ale teda bez pejska. To je trochu škoda, ale tuším, že se zatím asi skrývá nějaký smutný příběh. Některé ploty tu jsou vážně hodně blízko cest a zvířata jsou "na dosah" víc, i než se někdy zdá bezpečné.
 
lubomir tesar
lubomir tesar
TZ
Pěkná zoo doporučuji všem navštívit
 
Jiří IPSER
Jiří IPSER
ZOO
Známka dostupná v pohodě na vstupu,sic jsme dorazily 17:58 otevřeno do 18:00 ,ale prohlídka je možná do 20:00 ,pěkná zoo doporučuji k návštěvě,jako celé město
 
Jiří Urbánek
Jiří Urbánek
Hezká Zoo
Hodnotím velice kladně. V teto Zoo se pořád něco vylepšuje. Navštívili jsme ji po dvou letech a zase přibyl nový pavilon plazů. Ten je hodně povedený. Doporučuji
 
Milan Šperka
Milan Šperka
Známka koupena v suvenýrech za pokladnou.
Moc pěkná zoo, rozlohou tak akorát, aby nezačala nudit. Děti na závěr určitě potěší tobogán...
 
nnn
o ničem
Byl jsem s přitelkyní a s malím psem v této ZOO.Co mě překvapilo, drzá,namyšlená prodavající vstupné,že prý pes tam nemůže že by zvířata něco chytila- to můžou chytit i od lidí cokoliv.V ZOO málo zvířat,pití pullitra za 40kč,takže za mě už nikdy tato ZOO,v jiných ZOO nás pouštějí i s malím pejskem,mám objety všechny ZOO na moravě ,za mě ,ZOO Lešná Zlín,
 
Petr Dolejš
Petr Dolejš
Krásná zoo
Navštíveno po třech letech v květnu 2016,a opravdu zde udělali spoustu práce,nové pavilony,i dětské hřiště,bez problému i s kočárem.Známka zakoupena u vstupu v suvenýrech..
 
Aleš Janáček
Aleš Janáček
ZOO Jihlava
má první
 
Tomáš Parák
Tomáš Parák
ZOO Jihlava
Známka zakoupena v suvenýrech v ZOO Jihlava.
 
Bekan
ZOO
Nejlepší jsou surikaty! Dívali jsme se na ně tak dlouho,že jsme si zbytek ZOO ani nestačili pořádně prohlédnout.:-)
 
Vlastimil Miškařík
Vlastimil Miškařík
TZ
Zoo Jihlava je velice příjemné a moc se nám tam líbilo.
 
Helena Lhotková
Helena Lhotková
TZ
Moc krásné hlavně teď po rekonstrukci
 
Lucie Vrbová
Lucie Vrbová
ZOO
Známka zakoupena v ZOO, která nás velmi mile překvapila, je rozlohou poměrně malá, ale moc hezky udělaná. Doporučuji.
 
Jiří Tobolák
Jiří Tobolák
pěkná
ZOO, známek dostatek u vstupu.
 
Martin Průcha
Martin Průcha
Dostupnost
Známka zakoupena v pokladně ZOO. Cena vstupného je 90 korun pro dospělého, dítě myslím 50 nebo tak.
 
jessy
zoo
Zoo Jihlava je pekna a velikostne akorat. Jedinym pro me velkym minusem je zakaz vstupu se psy, coz uz jsem dlouho nezazila a to cestujeme hodne. Pochopila bych omezeni ze pes musi byt v tasce,v naruci ci na voditku,ale uplny zakaz v dobe kdy ma pejska kazda druha rodina mi prijde nesmysl.
 
Radim Kubelka
Radim Kubelka
Jihlava
Hezká zoo :), byli jsem tam v době, kdy nebylo moc přelidněno, o to to bylo lepší. :)
 
Iška
Moc hezká zoo. Stavěli jsme se tu na cestě do Brna. Mysleli jsme, že ji vzhledem k velikosti projdeme rychle, ale nakonec jsme tam strávili více než pět hodin a to jsme pak museli sebe i děti násilím vyhnat. Je tam stále co sledovat, děti jsme nemohli dostat z obřího tobogánu ani z vesnice Matongo. Pobavil nás lenochod, který visel ve větvích nad námi (a samozřejmě spal) a nepřeberné množsví různých kočkovitých šelem a jejich mláďat.
 
Longer
pěkná zoo, ikdyž menší. Je ale vidět, že se stále opravuje a renovuje.. vřele doporučuji...
 
Petr
Taková pěkná malá ZOO
ZOO je sice poměrně malá, ale pěkná. Hodně je tam myšleno hlavně na děti (dětský koutek, na konci areálu super obří věž se skluzavkou atd.). Je vidět, že se tam stále něco děje, momentálně se hned u vstupu zase něco nového staví. Rozhodně patří mezi ty hezčí ZOO v ČR.
 
Tatík
Zoo za 5 let zkrásněla, krmení hlavně malajských medvědů opravdu stojí za podívání. Otevřeno denně, turistické známky dnes měli v pokladně.
 
Husita
TZ
TZ mají dostatek u pokladny vedle parkoviščtě, kdo přijede autem, nezapomeňte předložit lístek z parkovacího automatu na pokladně ZOO, pak je parkování za 40,-Kč na celý den, a po prohlídce ZOO můžete vyjít parkem do historické části města.ZOO je sice menší, ale o to víc zajímavá, žádné zrezivělé klece, ale poměrně pěkně udělané výběhy, co 20 minut někde něco krmí s komentářem. Po dědi super dětský kout (ne koutek, opravdu velký). Je pěkné pozorovat neznalé rodiče, jak dětem vysvětlují, že to vykukující zvíře je svišť (nebyl to svišť, ale psoun) -maminka nebyla ochotna udělat 5 kroků k ceduli, takže dítka uváděla vytrvale v omyl a na psouna hvízdala, jestli taky nezapíská :)).
 
michal jakouš
hezká zoo s velikým dětským hřištěm,kterému vévodí super dlouhá klouzačka.známka zakoupena v pokladně.rozhodně si nenechte ujít krmení medvědů,ošetřovatel jim poschovává jídlo a medvědi ho hledají,lezou po stromech,šplhají po nich-musí se to vidět.malé děti ocení vlastnoruční krmení koz ke kterým si můžete vlézt.jediná kanka je problém když přijde více lidí otevřeny dvě pokladny hodinová fronta proto doporučuji přijet bud na otvíračku nebo odpoledne.
 
Láďa
Malá zoo je skutečně výborná pro výlet s dětmi.Připadá mi jako velké dětské hřiště s cizokrajnými zvířaty. Trošku slabší je značení výběhů, někdy je kumšt zjistit co vlastně v ohradě je (obzvlášť je-li to zalezlé). TZ u pokladny v pohodě za 30,- Kč.
 
Libor
11.06.2010 - malá ale sympatická ZOO, slony, žirafy apod. tady neuvidíte, ale areál je velmi pěkný s velkým dětským hřištěm, TZ v pokladně O.K.
 
thief
jihlava
Jedna z našich nejhezčích zoo. Byl jsem tu před třemi lety a je to ještě lepší. Nové výběhy, velké dětské hřiště, krmení tuleňů... Odjeli jsme o dost později než jsme čekali. TZ v pokladně.
 
jirkacek
ZOO Jihlava
Zoo Jihlava - zoo bez mříží - tak by se jednoduše dala charakterizovat tato oblíbená destinace. Nám se v ZOO velmi líbilo , malá , ale pěkná. Jezdit vláčkem nemá cenu. Dojít se dá všude. Děti si užili obří skluzavky na dětském hřišti , vyhlídková věž byla zase pro dospělé. Opravdu návštěvu doporučuji. Razítko k dispzici v pokladně , včetně turistické známky. Další informace, ale hlavně spousta fotografií na www.turistika.cz , uživatel jirkacek , najděte jeho turistické cíle a cestopisy a uvidíte víc.
 
Zdenka
ZOO krásná, od mé poslední návštěvy v roce 2004 toho zaes hodně přibylo, hodně se opravovalo, moc fajn jsou všechyn interaktivní prvky - ať už blbinky typu rozpětí křídel orla, kde si každý může porovnat své ruce s jeho rozměry, tygří a klokaní komix, nebo nové promakané atrakce v dětském koutku (je mi 25 a přesto jsem neodolala jízdě na tobogánové věži). Co je na zabití je občerstvení - kdyby ty čtyři kuřecí pidinugety za 60 a dvě lžíce hranolků za 39 dali mně, tak buď chci zpátky peníze, nebo to slečně servírce hodím pod nohy. Nájemce stánku popadnout za flígr a vyhodit, jinak by ZOO byla na jedničku s hvězdičkou!
 
Lucka
Dostupná v pohodě na pokladně v ZOO
 
Berni
Návštěvu doporučuji, i když jsem rozmlsaný ze ZOO Lešná. Jde vidět snahu o zkvalitnění služeb. Také oceňuji spoustu atrakcí pro děti. Kritický jsem ke kvalitě a hlavně k ceně občerstvení. Známka je k dostání pouze na pokladnách, nikoliv v prodejnách suvenýrů uvnitř areálu.
 
Kamila
krásná zoo, známka bez problému k dostání
 
kolodej
toto ZOO nás velice nadchlo.Pro rodinou návštěvu jak dělání,děkujem.Známka bez problemů zakoupena.
 
Renata
Známka bez problémů v pokladně ZOO.Mají i výroční turistickou známku rok žáby 2008.
 
Radek
ZOO Jihlava není rozlohou velká, patří spíše mezi ty menší, ale zcela určitě doporučuji její návštěvu. V době naší návštěvy (17.5.2008) nebyla ZOO přeplěná lidmi. Ojedinělá je "africká vesnice". Nový vstup do ZOO je impozantní-povedl se. Občerstvení uprostřed ZOO je poměrně drahé - kvalita určitě neodpovídá cenám. Zrovna jsme se "nachomýtli" u krmení lachtana, ošetřovatel velmi ochotný a sdílný - člověk na svém místě - děkujeme. Dostupnost TZ bez problémů v pokladně ZOO (v dostatečném množství).
 
Veronika
Dnes jsme s rodinou navštívili zoo jihlava. Byli jsme hodně zklamaní. Možná jsme zmlsaní ze ZOO Lešná, ale tohle se opravdu nedá moc přirovnat. Jídlo taky nic moc. Smažený sýr se nedal vůbec jíst. Jediné co se nám opravdu líbilo byl dětský koutek s prolízačkama.
 
jana
zoo
Moc hezká zoo, jen paní na hlavní pokladně byla neochotná, když jsme se na známku ptali. Sehnali jsme ji až u vedlejšího vchodu. Mimo pokladen se kopit zřejně nedá. Ale dojem ze zoo je velmi pozitivní:-).
 
Radek Litera
zoo Jihlava
Krásná zoo je se tam na co dívat a hlavně se jim povedl nádhernej vstup do zoo hrozně moc doporučuji
 
Pardubitzer
ZOO výborná, vůbec jsem jí nepoznával, škoda, že zřejmě vlivem počasí jsme zde byli úplně sami
 
Martin
Zoo
Zoo jihlava stojí za to se tam podívat. Turistické známky k dostání u pokladny. Vstup do zoo je nově udělaný a musim říct že je pěkný.
 
MEW-C4
Hotovo
Vynikající nejvíc ty LAMY že Radku Sedláčku(muj bratranec)A ja du dal!!!
 
Ivana
ZOO je pěkné a úplně super je dětský koutek se spoustou atrakci a brutální skluzavkou.. škoda jen, že už jsme dospělí....
 
Stepik
Znamku v pokladně neměli. Jinak moje dcera ocenila detsky koutek a opicky. Je to pro nas nejblizsi ZOO tak sem
jezdime casto. Ale ZOO ve Dvore je jednicka.
 
Katy
Známka byla bez problémů v pokladně a dokonce za 20,-Kč. Ze ZOO moc nadšená nejsem, ale je to možná i tím, že
nedám dopustit na ZOO ve Dvoře Králové nad Labem, kterou považuji za nej. Hezká je ale africká vesnička a také
atrakce pro (nejen) děti. Dojem také silně zkazilo občerstvení, jehož kvalita byla příšerná... Konkrétně
langoš si fakt nedávejte...
 
Kociš
ZOO je pěkná, ale občerstvení drahé a to že velmi
Konečně jsme završili naše dnešní cestování návštěvou ZOO. Známka hned u pokladny, bez problémů, zakoupen byl
i průvodce po ZOO za 7 Kč,-. Všem doporučuji si na něho nechat zajít chuť. je to totiž uplně obyčejný složený
list kde na jedné starně jsou nějaký fotky zvířat a nadruhé straně je legenda ZOO ale chybí zde popis
jednotlivých stanovišť, jsou tady jenom malinký fotečky v kroužku u kterých není poznat jestli je to papoušek
nebo opica. Takže Vám nezbyde nic jinýho než jít furt za nosem a doufat že projdete všechno. Jinak občerstvení
je tady vcelku drahé včetně pití. Na pití doporučuji si zajít do baru africké vesnice v zadní části ZOO. Je to
zde cenově výhodnější než v přední části a je tam i příjemnější obsluha a posezení. A záchody jsou tady taky
mnohem čistější.
 
Claricia
Z jihlavské zoo jsem nadšená, takhle pěknou zoo jsem už dlouho nenavštívila. Ačkoli je na malém prostoru,
dojem z ní je perfektní. Moc zvířat sice venku nebylo, ale i tak stály za to turboopičky a malajský medvěd.
:o))Známky už mají v pokladně vystavené, takže člověku na ně oko padne. A známka je moc povedená,
musím pochválit.
 
Perikles
Známku mají bez problémů v pokladně ZOO. Nemají nikde nálepku ani vystavenou známku, ale po dotazu paní v
pokladně přinese celou krabici.
 
Brauny
Jihlavská zoo je opravdu velmi pěkná, ale občerstvení bych se radši vyhnul velkým obloukem. To jídlo bylo
opravdu hnus nehledě na to že je dražší i jak v pražské ZOO.
 
Tomáš
Jihlavská ZOO je hezká, děti se vyřádily hlavně na tobogánu. Známky v pohodě na pokladně.
 
Petr
ZOO Jihlava
Každý rok se ZOO Jihlava rozšiřuje, je vidět, že má dobré vedení. Moje děti mají největší zážitky z dětského
hřiště - 8m točený uzavřený tobogán a lanovka stojí za návštěvu (je v areálu ZOO). Jezdíme sem každý rok
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2936 Turistických známek
2925 Výročních TZ
291 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Kudyznudy.cz – nejlepší začátek výletu

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2024 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek