Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 165 - ZOO Liberec


Popis

ZOO Liberec v centru, ve Starém městě.

Mapa

Navštívil jsem ZOO Liberec

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Zoo Liberec - pokladna (web)
Toto místo prodává také turistickou známku
Občerstvení u Jezírka, Masarykova 1347, Liberec
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
ZOOLOGICKÉ ZAHRADY
Kraj/okres:
Liberecký kraj/Liberec
Poloha:
50°46'35.22"N 15°4'33.78"E
Hodnocení:
2.904
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 165 - ZOO Liberec


04.04.2024 - dostupná bez problému
29.03.2024 - dostupná bez problému
27.10.2023 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Michaela Ťoupalová
Michaela Ťoupalová
Zoo Liberec
Menší, ale celkem pěkná zoo. Samozřejmě tu najdete zvířata, která by zasloužila lepší prostor, ale tak je to téměř v každé zoo. Tady se jedná o slonici a kočkovité šelmy. Bílý tygr je krásný, ale bloudil po výběhu sem a tam :( . Naopak se mi líbilo představení s lachtany, kteří za rybky předváděli různé triky a zdáli se spokojení. V celém areálu lemuje trasu mnoho edukačních materiálů, takže se návštěvník může dozvědět dost zajímavostí. TZ i razítka v hlavním vestibulu - vchodu.
 
Veronika Žitníková
Veronika Žitníková
TZ
Mají na pokladně zoo. Jako pozitivum beru, že vstupné je rozděleno na letní a zimní sezónu, dnes 1.11. tedy již zimní... a lze uhradit sodexo flexi pass kartou. Negativně na nás působila jakási opuštěnost veškerých stánků v zoo - všechny suvenýry, občerstvení, cukrárna byly uzavřeny. V provozu bylo pouze Bistro u gibona vedle pavilonu opů... který byl rovněž uzavřen. Moje oblíbené šimpanze jsem zahlédla alespoň venku. Dále potěšili paviáni, celkem velká tlupa včetně mimin, lvi byli aktivní, poslední bílý tygr 2x změnil polohu ve spánku... ale ano, je nádherný! Škoda, že zoo již v chovu nechce pokračovat, vždyť je to jejich vlajkové zvíře. Tučňáci i lachtani také v pohybu, tropický pavilon s kolekcí zoborožců a pralesních žabek, inteligentní nestor kea a bystří havrani... Levhart čínský si procházel svoje kolečko, také slon byl venku, stejně tak zebry a žirafy. Jen stále nějak nechápu ten nový monumentální vchod do zoo, pokud jsou tohle jediné suvenýry v zoo, proč jsou všechny vitríny poloprázdné? Nešly ty peníze využít na něco důležitějšího? Jinak vcelku spokojenost, zoo menší, ale pěkná.
 
Matěj Bartoš
Matěj Bartoš
TZ
Pěkná a celkem rozsáhlá zoo, známka na pokladně
 
Vladislav Dušek
Vladislav Dušek
Tz
Zoo jsem navštívil v době kdy ještě měli bílé tygry. Tentokrát jen známka.
 
Petr Orvoš
Petr Orvoš
TZ
Zakoupená na pokladně ZOO. ZOO je moc hezká.
 
Tomasz Kożuchowski
Tomasz Kożuchowski
ZT 165
Znaczek Turystyczny zakupiony w Ovoce- Zelenina u ZOO koło przystanku tramwajowego oddalonego około 500 m od wejścia głównego ZOO. Cena 42 koroy.
 
Lenka Richtrová
Lenka Richtrová
:-)
TZ zakoupena 8.7.21 na pokladně ZOO za Kč 40,-. Dostupná je i ve stánku ovoce,zelenina u dolního východu ze zoo (u jezírka), ale za Kč 42,-. Mají zde i TZ 637,1638 a také za Kč 42,-. V sousedním stánku s občertvením TZ nevedou. ZOO je krásná, doporučuji její návštěvu.
 
Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Známka byla dostupná v pokladně Zoo.
 
Oldřich Medek
Oldřich Medek
Občerstvení
Pokud budete opouštět ZOO východem u rybníku, doporučuji sejít pár kroků dolů a navštívit "Rybářskou baštu". Po těch cca 4 hodinách procházení ZOO přišla opravdu vhod :-)
 
wenzel
ZOO Liberec
Moc pěkná ZOO v přírodním a přirozeném prostředí, ač přímo ve městě. Projít si celou zahradu klidným tempem nám zabralo přesně 4 hodiny i s komentovaným krmením a ošetřováním slonů, což byl velký zážitek! Nejzajímavější se nám pak jevili lachtani, tučňáci, bílí tygři a tropický pavilon s obrovskou krajtou, kterou lze pozorovat doslova na pár centimentrů blízko. I na konci října v provozu stánky s občerstvením a suvenýry, v celém areálu WC zdarma, u východu restaurace. Parkování naproti vstupu v tramvajové smyčce za 50kč. TZ dostupna v pokladně.
 
Václav Toth
Václav Toth
TZ
Dostupná bez problémů v suvenýrech u vztupné.
Místní zoo má krásné bílé tygry.
 
Jiří
Rusek
V suvenýrech při vstupu do zoo již mají zásoby, stejně tak v suvenýrech uvnitř zoo.
 
Petra
TZ
u pokladny jak se kupují vstupenky a suvenýry nic nebylo, zřejmě brigádník za pokladnou tvrdil, že nemají.
 
Tomáš Axler
Tomáš Axler
15.11.2017
zoo hezká, mimo sezonu malo lidí, super. Ale známku u pokladny nemají
 
Josef Štauber
Josef Štauber
znamka
dostupna při vstupu do zoo cena 35.- kč
 
Adélka Bajtková
Adélka Bajtková
17.7.2016
V zoo jsem si koupila bílého tygra(plyšák :-))
 
Petr Dolejš
Petr Dolejš
ZOO
Menší ale hezká zoo,zvířat tak akorát,samozřejmě nejvíc bavili bílý tygříci a lachtani,s kočárem bez problému..
 
Michal Trnka
Michal Trnka
V pořádku
Známka zakoupena na pokladně, vše v pořádku a za 30,-. Tak, jak má být.
 
Milan Šperka
Milan Šperka
Známka koupena bez problémů v pokladně.
Moc pěkná zoo, pro mne o hodně hezčí než tolik vychvalovaná zoo v Praze!
 
joshula
pokladna
Známka koupena v suvenýrech. U pokladen známku nemají.
 
Jirka
Ve středu 6. 6. jsme koupili známku přímo na pokladně ZOO, není třeba ji shánět ve stánku se suvenýry.
 
neumisa
Navštívila jsem s rodinou v neděli, pěkně udělaná ZOO ... ALE! TZ dostupná pouze ve stánku se suvenýry u lachtanů a v celé ZOO nelze platit kartou - pozor na to, vezměte si dostatek hotovosti :D V cukrárně mají vynikající kafe a palačinky, mohu jen doporučit. :)
 
Libor
01.05.2012 - TZ dostupná v občerstvení U Jezírka; ZOO menší, myslím, že od dob mého dětství (cca. před 25 lety) se tady toho moc nezměnilo. Nejvíc pobavily surikaty, opice a tučňáci, naopak bílý tygr zklamal (jeho max. aktivitou bylo převalení se na druhý bok).
 
Kejzi1
ZOO
V Zoo jsem zde byl již podruhé,ale tenkrát jsem ještě nesbíral známky.Tato ZOO je krásná,malá a mě se tu moc líbí.Tenktokrát jsme ji navštívil s FeliciaKlubem při příležitosti předání adopce orlu skalnímu.Známku jsem zakoupil v suvenýrech bez problémů.
 
Spartakus
TZ + ZOO
ZOO malá , ale hezká - TZ měly v suvenýrech mezi plyšákama !
 
Iška
V Liberci jsme byli tři dny a po celou tu dobu jen chcalo a chcalo (omlouvám se za výrazy, ale jak lépe vyjádřit svoji znechucenost z počasí a zároveň intenzitu deště). Přesto jsme riskli návštěvu ZOO, protože bíllí tagři jsou prostě bílí tygři a odject z Liberce bez toho, abychom je viděli, se prostě nedalo. ZOO jsme za prudkého deště prolítli, sem tam jsme viděli nějaké naštvané zmoklé zvíře a nakonec si dosyta užili i ty tygry. Možná by mohla ZOO v takovémhle psím počasí dávat slevy na vstup.
 
Drejka
Zoo se mi líbila. Nemá to asi na Dvůr Králové nad Labem, ale i tak to bylo krásné. Je tam hodně zeleně, občerstvení v pohodě, dělali tam i obědy.
 
petr
Pohoda
Liberecká zoo sice nepatří k největším u nás,ale k nejhezčím zcela jistě....více než vřele doporučuji!!!!
 
Vikoušek
ZOO Liberec je jedna z nejhezčích zoo co jsem viděla,skvěla pro rodiny s dětičkama.Jen POZOR na restauraci Rybářská bašta,to jsem ještě nezažila čekat na hnusný jídlo 2hodiny
 
brumlik
celkem bez problemu dostupna
 
jan kaňka
známka nebyla po celé zoo
 
Marty
Den v ZOO liberci 10.7.09
Byli jsme v ZOO v Liberci a zvíratka byla jako mrtvaXD. Zkoro všechny ležely jen na zemi a spaly, teda možná! Byly tam sloni, teří se krmili pískem, a místo toho aby se sprchovali vodou, tak po sobě házeli také písek. Jediné, co tam bylo hezké, byly opice a růzdné druhy ptáků. ZOO byla poměrně krátká, tak na hodinu a kdo tu píše, že se mu tato ZOO líbyla, tak at se jedou podívat do ZOO v Praze!
 
pepan
známka a zase ta známka
Pěkná zahrada s né takovými lenochy jako u nás v Tróji. Zvířata poměrně čilá, aktivní, no prostě zážitek. Známka v poho v suve u lachtanů
 
justyn
ZOO i přes neuvěřitelnou zimu super. V 15:00 proběhlo krmení lachtanů. Moc pěkné
 
klarka
mimo turistickou sezonu se prodava v obcerstveni u pavilonu opic..to mi poradila pani u pokladny..ja ji zprvu v obcersteveni prehledla..jelikoz meli jen jednu znamku vystavenou mezi lizatky!!! krasni tygrici!!
 
Lůca
Já byla v zoo a shrnula bych to asi takto: Přijela, viděla a ukořistila známku. Teda nevím jestli mají u pokladny, ale ve vnitř v suvenýrech jich měli dost.
 
Veronika
známka ZOO Liberec
Pokud by jste chtěli dostat známku v ZOO Liberec, připravte se na potýkání s problémy.Já jsem se pokoušela už 4 krát a to během 2 měsíců.1.pokus - neměli2. už je objednali ale není3. prostě pořád po měsíci není4. odkázali mě ať si koupim vstupenku, že jí třeba mají v suvenýrech... a pak mi řekli, ať přijdu v zimě mim sezónu, že přes léto mají známku schovanou, že je moc návštěvníků, by se z toho zbláznili...tak hodně štěstí při lovu této známky, já už tam nepůjdu
 
Kolchar
18.6.08 Zakoupena u pavilonu opic bez problémů. Pěkná ZOO, jen sloni by už měli mít něco lepšího k bydlení!
 
vláďa
Známka k dostání na pokladně i v občerstvení u pavilonu opic. Suvenýry v zimní sezóně nefungují, což je velká škoda. Dnes, jelikož jsou v některých okresech jarní prázdniny bylo v ZOO celkem dost lidí. Bílí tygři jsou fakt úžasní.
 
Žmyják
TZ dostupná v pokladně u vchodu bez problémů
 
Robert Plos
Liberecká ZOO mě velmi mile překvapila. Velmi pěkná přehledná, zatím jedna z nejlepších co jsem navštívil. TZ neměli a jak se koukám na starší odkazy, tak už jí nemají tak dlouho,že už možná zapoměli co to vůbec je. No moc to nechápu.
 
Jitka
Zoo v Liberci je krásná. Není velká a v postatě máte jen jeden směr chůze,ale na takové dvě hodinky to dá. Moc se nám tam s rodinkou líbilo, jen mě velmi mrzelo, že už po 4 návštěvě sem známku zakoupit nemohla. Paní říkala, že jim je už dlouho nedodali,tak nevím zda je to jen výmluva. Jinak výlet krásný.
 
speedbikerr
Turistickou známku u pokladny nemají, prý ji mají v suvenýrech uvnitř zoo, tam se mi ale znovu nechtělo.
 
Tatík
Turistické známky a pohledy mají jen v suvenýrech u občerstvení a ne u pokladen. Zoologická zahrada malá, ale krásná, opravdu chovají hlavně nejvíce ohrožená zvířata.
 
Jarmilka
Zoo je velmi pěkná,TZ v pokladně nemají a neví se kdy to přivezou,tak nemám Tz známečku:-(ješte lépe to spojit s botanickou zahradou,ta se mi líbíla nejvíce,byla velice upravená a bylo tam mnoho k vidění.Mají jedničku.Jen mně překvapuje že botanická zahrada Liberecka nemá TZ známku když je tak pěkná:-)
 
Martina
Známku jsme koupili v pohodě u pokladny, i pohled s bílými tygry a razítkem. Uvnitř v suvenýrech pohled s tygry nemají :-(( Zahrada je malá, ale pěkně upravená, děti tu mají hezké hřiště a kozy ke kterým si mohou vlézt a krmit je :-)) Dobře jsme se najedli v jídelně hned naproti vstupu do ZOO, hotovky za 60,- a dobré. Je to z boku restaurace na dvorečku pod slunečníky. Moc pěkná je i botanická zahrada kousíček od ZOO, veliké skleníky ochrání i před deštěm, který jsme chytli.
 
Miri
Super...
Liberecká ZOO je fakt pěkná a za poslední léta proběhlo hodně pokroků. TZ mají hned u pokladny.
 
JAN PAVLÍČEK
ZNÁMKU JSEM BEZ OBTÍŽÍ DOSTAL V POKLADNĚ PANÍ BYLA MOC MILÁ
 
Dave
-
Byl jsem tam nedávno a neměli tam TZ vakt ně to naštvalo
 
Martin
Hezký výlet, krásné počasí a známka dostupná bez jakýchkoli problémů. Děti se dobře bavily a za 140km výlet to stálo.
 
míša
liberec má krásnou i botanickou zahradu, ale ta nemá vlastní turistickou známku, bylo by možné ji vyrobit?
 
Dana
Zoo v Liberci mám moc ráda. Je nejstarší zoo v ČR a kvůli své poloze v centru města nemůže růst tak jako některé jiné zahrady např.Lešná. Svůj prostorový handicap však vyrovnává výběrem zvířat, novou úpravou pavilonů a v posledním roce také nově a nápaditě upraveným zázemím pro děti. Ráda sem vodím své návštěvy a musím říct, že doposud nebyl nikdo zklamaný.P.S.Známku jsem naposledy kupovala pro synovce před týdnem a bez problémů.
 
Jirka
Známku v pokladně neměli, suvenýry jsou otevřené pouze o víkendu.
 
Pavel
Známku měli hned u vchodu v pokladně. ZOO je hezká, ale docela malá, s přítelkyní jsme ji procházkovým krokem
prošli celou asi za 2 hodinky..
 
Vojtěch Peterek
Zoo
V pokladně známky neměli,v suvenýrech zas bylo zavřeno,ach jo!
 
Eva
Zámky mají vystavené v pokladně, ale prodávají je jen v suvenýrech, takže pokud jedete jenom pro známku,
musíte si koupit vstupenku za 60,-Kč
 
David K.
Bílí tygři
super..., mohou se tvořit fronty u pokladny - jedno okénko.
 
Pavel
Liberecká ZOO patří k těm zoologickým zahradám, které stojí za to opravdu navštívíit, minimalní parkovné je 40
Kč na placeném parkovišti přímo před vchodem do ZOO, je zde omezený počet parkovacích míst. Návštěvu
doporučuji.
 
tana
znamky
Znamky maji taky dole v suvenirech
 
Jirka
Zoo je parádní,ale minimální cena parkovnéhoi 50 Kč je hrůůůůza.Nehledě na to, zda je tam člověk jednu či více
hodin.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2916 Turistických známek
2909 Výročních TZ
289 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACE
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2024 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek