Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 2362 - ZOO Plasy


Popis

V Zoologické zahradě v Plasích u Plzně se chová v současné době 55 druhů zvířat. Velkou raritou je kolekce tří druhů zvířat v bílé formě, kterou má tato ZOO  pohromadě. Konkrétně se jedná o bílou formu klokana bennettova, tygra indického a lva pustinného. zooplasy.wgz.cz/


Mapa

Navštívil jsem ZOO Plasy

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Zoo a Fantasy Golf Plasy
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
ZOOLOGICKÉ ZAHRADY
Kraj/okres:
Plzeňský kraj/Plzeň-sever
Poloha:
49°55'58.92"N 13°23'20.28"E
Hodnocení:
3
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 2362 - ZOO Plasy


19.08.2023 - dostupná bez problému
10.06.2023 - dostupná bez problému
08.05.2023 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Ondřej Kindl
Ondřej Kindl
Tz
Zoo pěkná,ale pokud si nevezmete minigolf tak přijdete asi o hlavní zážitek.
 
Vladislav Stárek
Vladislav Stárek
ZOO Plasy
Moc pěkná ZOO, obohacená o atraktivní minigolf. Známek dostatek na pokladně a mají i krásná razítka.
 
Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Známku mají v pokladně minigolfu.
 
Libor Horáček
Libor Horáček
Návštěva
Návštěvu doporučuji a nemusíte ani hrát golf, aby bylo co prohlížet. TZ, a další suvenýry, mají i ve stánku na konci stezky šelem u stánku s tetováním.
 
Pavel Petřík
Pavel Petřík
ZOO + golf
TZ zakoupena v pokladně ZOO. Mají spousty dalších upomínkových předmětů. Ačkoli je areál poměrně malý, golf s prohlídkou zooligické zahrady se nám moc líbila. Skvěle strávěný den, nádherné a zábavné exteriéry. Zvířata byla vzhledem k teplému počasí lenivější, ale není se čemu divit, přesto se zdá, že se je o ně dobře pečováno. Návštěvu rozhodně doporučuji, ideální jako výlet s rodinou. V Plasech je ke shlédnutí ještě Klášter a Muzeum stavitelství, které jsme vzhledem k časové náročnosti již nezvládli. Naštěstí tam projíždím poměrně často, tak to budu mít příležitost napravit.
 
Pavel Petřík
Pavel Petřík
Re: ZOO + golf
Ještě se tu v komentářích řešila restaurace u Rudolfa II. - byli jsme s návštěvou i jídlem spokojeni. Ceny v normě ;-) Obsluha úslužná a starostlivá.
 
Iva
TZ
TZ zakoupena na pokladně ZOO. Od návštěvy pana Michala Petra vstup značně podražil - dospělý 80,-a dítě 60,- a chcete-li si zahrát golf, tak dospělí 150,- a dítě 100,- Občerstvení v Knížecím pivovaru nedoporučuji, obsluha nestíhá a jídlo je předražené. Restaurant Rudolf II. je cenově přijatelnější a jídlo je chutné. Polední menu kolem 105,- Kč
 
magipriba
PLASY
Možná, že se U RUDOLFA II. něco změnilo, ale před 2 lety to bylo gastropeklo !
 
Pavel Semanský
Pavel Semanský
Sobota
Naprostý souhlas s předchozím příspěvkem.
My bychom ještě doporučili navštívit Centrum stavitelského dědictví,které se nachází přes ulici,v zrekonstruovaném bývalém pivovaru.Muzeum má otevřeno v březnu,dubnu,říjnu a listopadu o víkendech a svátcích 10-17,a od května do září út-ne 10-18.
Naproti bývalému pivovaru je nový Knížecí pivovar,kde vaří výborná piva,dají se zde zakoupit pivní suvenýry,a také se zde můžete dobře najíst.
Návštěvu Plasů doporučujeme naplánovat na celý den.
 
Broskvoň Obecný
Broskvoň Obecný
Zoo Plasy
Turistická známka spolu s nálepkou zakoupena přímo na pokladně Zoo za obvyklých 30/12 Kč. Na požádání mají i pěkné razítko. Celý areál je rozdělený na několik tématických částí pojmenovaných jako cesta kolem světa. Začíná se v japonské části a končí v africké. Celkem je zde 18 různě obtížných jamek. Mně osobně se nejvíce líbila část s názvem Transilvania, obzvlášť pak kostry napíchané na kůl :)) a hladomorna doplněná efekty, jak morbidní. Vše je pěkně provedené do detailu. A mezi hřišti jsou pak výběhy a voliéry se zvířaty. Pěkný výběh mají tygři a lvi, uprostřed se nachází rybníček s umělou jeskyní a vodopádem. Jako dnešní bonus byl, že jsem vlastně měly celý areál pro sebe. Místo doporučuji jako perfektní odpočinek a nově mají otevřeno i přes zimu. Po návštěvě doporučuji restauraci Rudolf II., která se nachází hned vedle areálu, výborně zde vaří :)
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2863 Turistických známek
2789 Výročních TZ
286 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2023 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek