Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1741 - Zoopark Radonice


Popis

Zoopark Radonice leží severovýchodně od Prahy. V zooparku můžeme vidět domácí, hospodářská a divoká zvířata našich zeměpisných šířek. Zoopark je někdy označován i za "naučnou stezku Česká zvířena Radonice".


Mapa

Navštívil jsem Zoopark Radonice

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Prodej dočasně pozastaven
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
NEZAŘAZENO
Kraj/okres:
Středočeský kraj/Praha-východ
Poloha:
50°8'29"N 14°36'57"E
Hodnocení:
2
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1741 - Zoopark Radonice
Obrázek č. 2, Turistické známky, No. 1741 - Zoopark Radonice


04.02.2024 - nemají sběratelský předmět
24.07.2023 - nemají sběratelský předmět
24.07.2023 - nemají sběratelský předmět
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Ondřej Kindl
Ondřej Kindl
Tz
Budou končit známky už neberou
 
Renata Placková
Renata Placková
Funguje to?
Žádné značení v obci, zavřeno podle cedule valnou část roku, celek zpoza plotu vypadá spíš jako neudržovaná zahrada..
 
Packie CZ
Packie CZ
Navsteva Zooparku
Hnus, misto neudrzovane, zchatrale, znamku bych presunul jinam...
 
Radomil Kočí
Radomil Kočí
TZ
Podle vyjádření paní ve stánku TZ nemají a není si jistá, jestli vzhledem k ukončení podnikání budou objednávat. S níže uvedenými příspěvky ohledně udržovanosti místa musím souhlasit.
 
Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Z pokladny Zooparku.
 
Pavla Veselá
Pavla Veselá
zvirata
dostatek domácího zvířectva, které již nejsou běžně k vidění pro městské děti.
 
Matěj Bartoš
Matěj Bartoš
TZ
No nevím, na můj vkus je místo velmi neudržované a návšteva mi spíše připomínala exkurzi někde v JZD... TZ ve stánku
 
David a Eva a Eliška Peřanovi
David a Eva a Eliška Peřanovi
Zlepšení
Vzhledem k hodnocení z roku 2018 jsme se trochu báli, jak bude Zoopark vypadat... Nakonec nás celkem mile překvapil. Nenazývali bychom areál úplně jako zoo, ale spíše farmu s domácími zvířaty, ale vzhledem k možnosti krmení přežvýkavců jsme si to s malou Eliškou užili.
 
Michaela Ťoupalová
Michaela Ťoupalová
Týrání zvířat !!!
Toto místo dle komentářů z roku 2012 možná bývalo pěkným, ale v současné době tomu tak opravdu není. Chtěla bych tímto sdělit, že jsou zde zvířata chována v naprosto nevhodných podmínkách, někteří jedinci vykazují známky nemoci, podvýživy a stav chovného zařízení je naprosto šílený. Jakožto vystudovaný zootechnik se nepovažuji za nějakého greenpeace, ale tento žalostný pohled mi dodal odvahy k tomu, abych celou situaci řešila dále. celý areál je v neskutečném bordelu, stejně tak kotce a chlívy. Šílenost. Uvidíte zde: dobytek s přerostlými neupravovanými paznehty, oškubanou drůbež, nemocné králíky, hystericky se drbající a se zánětem v očích lišky,...
 
Jindřiška Žišková
Jindřiška Žišková
Nerozhodnost
Myšlenka je to pěkná, i já jako pražské dítě jsem se těšila jak si pohladím domácí zvířátka. Jen mě zarazily podmínky, v kterých tam jsou zvířátka chována. Očekávala bych větší čistotu, některá byla uzavřena v malých prostorách po velkých houfech a opelichána. Možná tomu jako Pražák nerozumím, ale bylo mi jich líto.
 
Aleš Nekvapil
Aleš Nekvapil
TZ - aleŠnekovy cesty
Dne 27. května 2017 procházka do Jenštejna a Radonic přes přírodní památku Bažantnice v Satalicích a Vinoř. V Zooparku chovají na 90 druhů a plemen zvířat. Jako např. různé druhy koz, ovcí, prasat, hus, kachen, králíků, holubů nebo hrabavé drůbeže. Dále je k vidění liška, bažant, koroptve, mufloni, divoká prasata nebo jezevec. U vstupu jsem si zakoupil i kbelík krmení. A jak pak většině ta ,,malá svačinka" šmakovala. ;D
 
Aleš Strouha
Aleš Strouha
Super pro děti
TZ bez problémů k sehnání u vstupu. Každý návštěvník dostane za pár korun kyblík s granulemi pro zvířátka a může krmit. Vesměs jsou tam domácí zvířata, ale pro malé děti naprosto úžasné. Krmily by nejraději celý den :-)
 
Štefan Tomašák
Štefan Tomašák
ZOO koutek Radonice
Z technických důvodů zavřeno, uvedená mobilní čísla nikdo nezvedá, a viz níže několik příspěvků také nechápu proč má toto místo známku. Na dva kohouty obskakující slepici které jsem viděl přes plot se nepotřebuji táhnout několik desítek kilometrů.
 
Lukáš Jelínek
Lukáš Jelínek
Proč?
Vůbec nechápu proč má zrovna tohle místo známku.Zachvíli budou mít všichni chovatelé TZ?
 
Tatiana Juríková
Tatiana Juríková
Re: Proč?
Proč? Protože v této době ne všichni chovají domácí zvěř. A myslíte si, že Pražské dítě si někdy sáhlo, sáhne např. na kance nebo na krávu? Tak proto, ji má!
 
Pavel
Velmi příjemný a upovídaný pan majitel. Dělá naprosto výborné kafe za lidovou cenu. Děti se vyřádí a zjistí jak vypadají zvířata, která se prodávají rozporcovaná v obchoďácích na pultu.
 
Tatík
9.6.2012
Včera jsme to zkusili bez objednání a bez problémů. Vstupné 60,- (40,-) Kč a k tomu za 20,- Kč kyblík pelet pro zvířata. Kromě kanců, s těmi jsme se radši nepřátelili. Turistických známek dostatek v pokladně.
 
vláďa
Ač nám dnes nepřálo počasí, výlet do zooparku byl velice zdařilý. Od pana průvodce jsme dostali super výklad ke všem zde chovaným zvířatům. Je jaro a tak se i příroda probouzí. V této době je zde k vidění i spousta zrovna narozených mláďat. Návštěvu doporučuji zvláště rodičům s dětmi z měst, pro děti velmi poučné a třeba i já jsem se dozvěděl ledacos nového. Prohlídku je nutné si předem objednat na telefonech uveřejněných na stránkách zooparku.
 
Michael (StrakaNaVrbe)
Bez mobilu se tam bohužel nedostanete...
 
stochovak
Vím, že se někomu nemusí zamlouvat, proč má toto místo známku. Ale ještě moc lidí s dětmi bydlí v paneláku, a děti jsou rády, že můžou na vlastní oči vidět domácí zvířátka. Akorát je to špatně označeno, bylo nás tam dost, co jsme se museli ptát, kde to vlastně je. Na tuto skutečnost jsem upozornil pana majitele, a ten mi slíbil, že do budoucna bude po obci více směrovek.
 
pavel
stojí za vaší návštěvu
O mé cestě na toto turisticky objevitelské místo rozhodlo zajímavé zjištění,že Radonice,poblíž kterých chodím do práce,má také svoji turistickou známku spolu s Jenštejnem-2 známky vedle sebe-to nemá chybu a tak jsem vyrazil na lov.Čekal jsem pár zvířátek z našich luhu a háju,ale to co jsem uviděl mi vyrazilo dech.Obrovský statek v Zápské ulici u hřiště na konci Radonic byl plný zvířat-mufloni,kanci,prasata,kuny,kruty,krocani,liška bystrouška skvěle ochočená a rozmazlovaná majitelem tohoto panství stojí sama za samostatnou návštěvu zde,ovce,zajíci,králíci,srnci,kachny...kachny...kachny...a další zvířata včetně jezevcu a 3 majitelových psu,kteří vám spestří svým laškováním posezení v místní zoo koutkové kavárně,kde mužete zahnat svou žízen pomocí vychlazené kofoli,piva,minerálky či si mužete dát kafe s nějakým tím pamlsem...a nebo si také mužete při pivu popovídat s majitelem a zároven skvělým pruvodcem po tomto zoo koutku,o všech věcech a trápeních týkajících se jeho práce farmáře a zároven myslyvce-velmi zajímavé a poutavé také při samotné prohlídce areálu až 2 a pul hodiny trvající prohlídce,při které se dozvíte vše podstatné ze života našich volně žijících či domácích zvířat...a když se vydaří počasí,stojí to opravdu za to-skvěle strávené nedělní odpoledne i s celou rodinou-a dokonce tu naleznete i dětský koutek-prostě příjemné místo.Otevřeno každý den do 17 00h.po nutné telefonické domluvě-602420963.TZ dostupné na požádání,ceny ,obsluha,prostředí-velmi příjemné až domovské.
 
Tomáš
Šílené !!!
Dávat každému dvorku se slepicemi TZ je už fakt moc.
 
Michal Daňhelka
Známka dostupná během prohlídky. ZOO koutek stojí za návštěvu a moc se nám tam líbilo.
 
bruno
TZ?
Hrůza! Jestli budete pokračovat v rozdávání TZ tímto způsobem, tak na jejich sběr s největší pravděpodobností rezignuju.
 
Lucka
nechápu jak tohle místo může mít TZ a například pražský orloj ne...
 
Libor
17.07.2010 - TZ bez problémů, návštěvu nutno objednat předem (viz web), Jedná se o pravdu rodinné hospodářství, průvodcem nám byl syn majitele. Vhodné zejména pro malé děti (ne až tak pro turisty, název "naučná stezka" je poněkud zavádějící), které si některá z domácích zvířat mohou pohladit, popř. nakrmit (tvrdé pečivo s sebou.-)). Kromě řady hospodářských zvířat k vidění i některá lesní zvěř. Motiv TZ velmi povedený :-)
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2921 Turistických známek
2916 Výročních TZ
289 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2024 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek