

No. 2086 - Pramen Radbuzy
Popis
4 km od obce Rybník se nachází turisty velmi vyhledávaný pramen řeky Radbuzy, jde o jedno z nejnavštěvovanějších míst Českého lesa. www.dobrohost.cz/pramen-reky-radbuzy
Mapa
Navštívil jsem Pramen Radbuzy
Prodejní místa:

Rekreační středisko Rybník č.p. 43, Hostouň (
web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
ČESKÝ LES
Kraj/okres:
Plzeňský kraj/Domažlice
Poloha:
49°29'37.68"N 12°42'3.24"E Hodnocení:
Fotogalerie:
07.09.2024 - zavřeno (nelze ověřit dostupnost)
29.08.2024 - dostupná bez problému
13.08.2024 - zavřeno (nelze ověřit dostupnost)
Přidat příspěvekVladislav Stárek
Pramen Radbuzy
Pěkně upravené místo a voda z pramene je vynikající. Bohužel v rekreačním středisku v Rybníku je restaurace až do odvolání uzavřena a recepce má otevřeno jen navečer. Alespoň to mi tvrdila slečna, kterou jsem zde náhodou potkal.
Vladislav Dušek
Tz
Z pěkného parkoviště v Závisti je to k prameni něco přes kilometr. Po neznačené cestě, kterou vzhledem k množství podoubáků a hřibů kovářů přímo na ní asi nikdo nechodí, jsem byl pohodlnou chůzí za 20 minut u pramene. Krásné tiché místo s altánkem, nepotkal jsem živou duši. Nicméně podle zápisů v turistické knize hojně navštěvované. O tz si napíšu.
Štěpán Šafařík
TZ
Známka zakoupena v infocentru v Bělé nad Radbuzou za 30 KČ.
Jan Plaček
Známka
Známku jsem koupil 10.6, v IC Bělá nad Radbuzou.
Ladislav Harbáček
TZ
Koupena v hotelu.
Richard Rienessl
zavřeno
Rekreační středisko v době mé návštěvy zavřené. Nenechal jsem se odradit a na recepci nakonec našel provozovatele a známku mi prodal. Zavřeno má z důvodu málo turistů jenom tento týden.
Karel Kyksa
Pramen Radbuzy
Rekreační středisko uzavřeno a IC Bělá pod Rabuzou již známku nemají, slečna nevěděla, zda ji někdy měli a ani zda je objednaná a do budoucna bude.
Antonín Sečkár
TZ
V IC Bělá.
Broskvoň Obecný
Pramen Radbuzy
Turistická známka Pramene Radbuzy zakoupena v rekreačním středisku Rybník ve stejnojmenné obci. Před procházkou na pramen jsme zde poobědvali, výborně zde vaří, obsluha je milá a rychlá. Ceny trochu vyšší. K pramenu jsme se vydali od parkoviště. Nejlepší cesta je rovnou od parkoviště po značené červené, ukazatele už vás potom navedou přímo k prameni. Bohužel my zvolily druhou a musím napsat, že nešťastnou cestu, která vede hned od parkoviště. Značení absolutně žádné, cesta lesem hrozná, vyježděná od traktorů, plno bahna, několikrát jsem i zabloudili a vracely se. Tuto cestu rozhodně nedoporučuji. Nakonec jsem ani nevíme jak prameni přišli. Nachází se zde altánek a hned vedle něj je už pramen Radbuzy. Doporučuji ochutnat, osvěžující a výborná voda. V altánku kniha návštěv, docela jsme se zasmály čeho jsou lidé schopný do té knihy napsat. Cesta zpět už po správné cestě. nenáročná procházka (ta zpáteční teda) krásnou přírodou. za celou dobu jsme nikoho nepotkaly. Nádherné místo!
Eva Šinknerová
Pramen Radbuzy
TZ zakoupena v IC Bělá nad Radbuzou.
Eva Rosenbergerová
...
V Poběžovicích na IC známku pramenů neměli, ale dostatek bylo k dispozici v rekreaním středisku Rybník. Mají tam nejen velmi příjemný personál, ale i šikovného/nou kuchaře/kuchařku. Vepřové na houbách s rýžích chutnalo výborně.
L+D+D+N Nesibovi
Pohodový výlet
z obce Pivoň po žluté přes Lysou horu na Liščí domky a odtud po červené směrem Závist. Odbočka k prameni je značená. Zpět se dá kolem zříceniny Starý Herštejn přes Vranov do Pivoně. Celá trasa je dlouhá cca 11 km a není nijak náročná.
TZ jsme sehnali v RS Rybník okolo 20 hod.
Eva Kunešová
04.10.2014
TZ zakoupena bez problémů v baru restaurace Rybník. Otevřeno od 10.hod.Dobře vaří.
Pavel Rod
TZ2086
Koupil jsem v TIC Poběžovice.
prodej známky
prodej známky
Známka je k dostání také v IC v Bělé nad Radbuzou