Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známky

DOTEK – Dům obnovy tradic, ekologie a kultury, Horní Maršov


Popis

Bývalá barokní fara v Horním Maršově, která má základy z poslední čtvrtiny 16. století a samotná fara před pár lety oslavila 300 let od první písemné zmínky z roku 1713, byla ještě před pár lety v naprosto zanedbaném a havarijním stavu. Naštěstí se neziskové organizaci SEVER podařilo budovu zrekonstruovat a zpřístupnit veřejnosti. Dnes tu v historickém interiéru (např. černá kuchyně, Biskupský sál, tkalcovna či farní místnost) probíhají komentované prohlídky. Bývalá fara je celoročně přístupná a má návštěvníkům co nabídnout za každého počasí. Slouží jako turistické informační centrum a muzeum s originální maršovskou expozicí, dále metodické a školící středisko pro ekologickou a enviromentální výchovu.
Budovu, jež je chráněnou kulturní památkou, obklopuje přírodní zahrada respektující tradiční venkovské krkonošské zahrady a hospodářství. Před farou stojí památný strom – přes 450 let stará lípa. Jde o nejstarší strom v regionu východních Krkonoš a nejstarší památný strom na území celých Krkonoš. V blízkosti fary se nachází renesanční kostel Nanebevzetí Panny Marie z roku 1608 – jde o chráněnou kulturní památku a zároveň o nejstarší stavební sakrální památku východních Krkonoš. Kostel je nově zrekonstruován, probíhají zde komentované prohlídky nebo je možné zapůjčit si klíče a návštěvníci si mohou projít kostel sami.

www.dotek.eu/Dum.html


Mapa

Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
KRKONOŠE
Kraj/okres:
Královehradecký kraj/Trutnov
Poloha:
50°39'15.91"N 15°49'9.14"E
Hlasování:
od 05.08.2021
do 12.08.2021
Celkem hlasů:
490x (289x Ano, 201x Ne)

Pouze přihlášený uživatel může hlasovat!

K dnešnímu dni je vydaných:
2816 Turistických známek
2722 Výročních TZ
280 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2023 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek