

No. 1052 - Kaltenštejn
Popis
Zříceniny kdysi mocného gotického hradu nad obcí Černá Voda, severně od Jeseníku. Podle typické siluety věže, roztržené výbuchem při hledání pokladu, je nazýván též Biskupská čepice.
Mapa
Navštívil jsem Kaltenštejn
Prodejní místa:

Hospoda U Kaštánka, Černá Voda

Hotel Rychleby, Černá Voda (
web)

Kvašárna, Černá Voda 183 (
web)

Infocentrum Rychlebských stezek - základna, Černá Voda (
web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
HRADY
Kraj/okres:
Olomoucký kraj/Jeseník
Poloha:
Hodnocení:
Fotogalerie:
29.08.2024 - dostupná bez problému
28.07.2024 - dostupná bez problému
01.05.2024 - dostupná bez problému
Přidat příspěvekLadislav Harbáček
TZ
Z infocentra Rychlebských stezek.
Vladislav Dušek
TZ
TZ v IC, odkud je to asi 1,5 km. V sobotu bylo krásně, takže davy lidí okolo IC, ale samí kolaři. Na hrad jsem šel sám a cestou nepotkal ani duši.
wenzel
Kaltenštejn
Ke zřícenině jsme vyrazili od základny Rychlebských stezek, kde se vám dostane i kvalitní krmě a dobrého pití. Zde jsme také koupili TZ. K hradu je to poté pěšky nějakých 20 minut. Hlavní dominantu pozůstaků hradu tvoří zbytky válcové věže, dále se dochoval vstup zřejmě do sklepení a zbytky opevnění, které jsou porůznu dole v lese pod věží.
Jitka Kočí
TZ
zakoupena v hotelu
Michal Chromik
V pořadku
Dnes koupena TZ bez problemu v Hotelu Černa Voda
Petr Cienciala
10.7.2015
Z Rychlebských stezek jen trochu odbočíte a jste na Kaltenštejnu. Je to ale zřícenina, nic moc k vidění. Známky jsou na základně Rychlebských stezek.
Tomáš Hron
info2
Známku sice mají pravděpodobně v "infocentru" Rychlebských stezek, ale i přes otevírací dobu a rozsvícenými světli uvnitř bylo zavřeno :) .
Nejhorší na tom je, že cyklisté nejen naši, hlavně zahraniční se podivovali jak je to možné... - dobrá reklama :) .
Známku jsme koupili v hospodě U Kaštánka, i když měli zavřeno, ochotná paní kuchařka nám ji prodala (otevíračka až od 15h !).
Hana Č
info
Známku mají i v infocentru Rychlebských stezek.
Honza Pásler
Bohužel, kdo se pro TZ této zříceniny, vzdálené asi 2,5 km od Černé Vody, vypraví dopoledne, má smůlu, neb v hospodě U Kaštánka otevírají až ve 14.00.
Kopečný Milan
Milan K
U kostela je Hospoda pak už je to kousek hezká zřícenina.
Ambri
Zřícenina je moc pěkná. Škoda je, že známka se dá sehnat jen v hospodě, kde ve všední dny otvírají až od 3
hodin.
Vacica
Hezké!
Velice pěkná zrícenina hradu! S jednou polo zborenou věží a zdmi! Vřele doporučuji!