

No. 2844 - Muzeum Alice Garrigue Masarykové a Českého červeného kříže, Lány
Popis
Dům v Lánech, ve kterém se dnes nachází muzeum, nechala Alice G. Masaryková, dcera pana prezidenta, vybudovat na vlastní náklady v roce 1928 pro místní pobočku Československého červeného kříže. Budova včetně okolní zahrady pak sloužila jako vzorný sociální dům a jedna z prvních poraden pro matky s dětmi, a to až do roku 1991. Poté, co dům přestal sloužit jako poradna, nabídl majitel (Český červený kříž) prostory domu muzeu Rakovník. Dnes je zde muzeum, které prezentuje Alici G. Masarykovou – zakladatelku a první předsedkyni Československého červeného kříže - a také historii Červeného kříže.
V přízemí domu je instalována rekonstrukce bytu s autentickým Aliciným nábytkem a rekonstrukce dobové čekárny pro matky s dětmi. V prvním patře se expozice věnuje především historii světového Červeného kříže s důrazem na období první světové války a válečných konfliktů vůbec. Expozici doplňují interaktivní hry a videa.
www.muzeumtgm.cz/pametni-sin-alice-g-masyrykove-a-cck/

Mapa
Navštívil jsem Muzeum Alice Garrigue Masarykové a Českého červeného kříže, Lány
Prodejní místa:

Muzeum Alice Garrigue Masarykové, Lány (
web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
SKANZENY A MUZEA
Kraj/okres:
Středočeský kraj/Kladno
Poloha:
50°7'35.64"N 13°57'9.71"E Hodnocení:
Fotogalerie:
31.01.2025 - dostupná bez problému
01.09.2024 - dostupná bez problému
27.07.2024 - dostupná bez problému
Přidat příspěvekMiroslav Slovjak
TZ 2844
TZ zakoupena na pokladně muzea. Na první pohled vypadá muzeum velmi zajímavě. Bohužel jsem tam přijel těsně před zavírací dobou a již se na prohlídku muzea nedostal.
Rostislav Ratkovský
TZ
Zakoupena v muzeu T. G. Masaryka.
Ladislav Harbáček
TZ
Zakoupena na pokladně. Jde koupit také v památníku T.G.M.. Chtěl bych upozornit, že Lány jsou okres Kladno, ne Rakovník.
Štěpánka Holubová
Re: TZ
Ladislave, díky za upozornění, už je vše napraveno! Díky za vaši přízeň. TZ
Ondřej Kindl
Tz
Muzeum mě překvapilo dost jsem se toho dozvěděl známka na pokladně spolu s nálepkou.