

No. 2058 - Město České Velenice
Popis
Pohraniční město České Velenice leží na státní hranici České republiky s Rakouskem asi 15 km východně od Nových Hradů v nadmořské výšce 498 m v okrese Jindřichův Hradec. Ve městě je železniční i silniční hraniční přechod. www.velenice.cz/
Mapa
Navštívil jsem Město České Velenice
Prodejní místa:

Galerie a muzeum České Velenice (
web)

Informační centrum České Velenice (
web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
HISTORICKÁ MĚSTA
Kraj/okres:
Jihočeský kraj/Jindřichův Hradec
Poloha:
48°46'5.77"N 14°57'50.31"E Hodnocení:
Fotogalerie:
17.03.2025 - dostupná bez problému
10.07.2024 - dostupná bez problému
27.05.2024 - dostupná bez problému
Přidat příspěvekPetr Novák
Levná TZ
TZ dostupná bez problému v infocentru za krásných 30,-Kč.
Ladislav Harbáček
TZ
Infocentrum o víkendu zavřeno.
Štěpán Šafařík
TZ
Známka zakoupena v infocentru za 30 KČ.
Vladislav Dušek
TZ
Tady jsem jen projížděl cestou do Gmundu za maxiznámkou.
Lenka Richtrová
:-)
TZ zakoupena v pá 30.7.2021 v IC v Českých Velenicích, Revoluční 245. Prosklená budova se stříškou nad vchodem.
Přemysl Homolka
České Velenice
stále doplácejí na bývalou minulost pohraničního města. Salony krásy a jiná "lákadla" pro cizince už většinou nefungují a jenom straší. Ohromné nádraží, kde ovšem nenajdete živou duši. Raději popojeďte kousek do Rakouska a bude se na co díva (Gmund, Weitra, Heidenreichstein aj.)
Michaela Ťoupalová
České Velenice
Tak kromě kaštanové aleje neshledávám na tomto městě nic pozitivního. Na každém rohu beauty salon, nepořádek a nic extra k vidění. Muzeum dle stránek města uzavřené a íčko o víkendech nefunguje. Naštěstí návštěva tohoto města nebyla primárním cílem. Jeli jsme totiž do Gmündu za obřími balvany (rakouská TZ 50) a toto bylo po cestě.
Informační centrum
České Velenice
Informační centrum České Velenice je přestěhováno do Česko-rakouského komunitního centra Fenix, které najdete na adrese Revoluční 245 (stejná ulice). Budova se nachází pár metrů od muzea. Přízemí budovy je prosklené.
Aleš Strouha
TZ
Turistickou známku mají normálně k dispozici v Infocentru u radnice.